таблица

  • 3 892
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Моля ви мами, помогнете ми да намеря таблица с нормите за обиколка на глава на бебоците. А намерих много в нета но не са по нашия стандарт. Намерих китайска, индииска, американска ,но не и бг. Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете.

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ще се постарая да напиша утре

# 2
  • Мнения: 102
интересува ме само обиколката  на главата по месеци ,защото съм се притеснила , че на Бубата този месец главата не е пораснала и е същата от предния месец. Тя е преждевременно родена и риска от микроцефалия е голям при такива деца. И сега ми се въртят едни такива страшни мисли в главата направо съм се побъркала

# 3
  • Мнения: 1 271
Помоли д-р Чавдаров да качи тази таблица. Той я има, давал ми я е, но не се сещам къде съм я прибрала Embarassed.
Успех и гора главата. Нашия Теди все още е в долната граница на нормата - не си мисли най-страшното. newsm51

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
уф няма таблица - пише това
при раждане средна обиколка на главата 35см,
в края на първата годинка нараства с 11см - става около 46см
От 1 до 3 годишна възраст обиколката на главата нараства по-бавно, като се увеличава само с 3см и на 3г е 49см.
Нормалната граница се движи около 7% под и над средната норма.
напр. ако едно дете на 6 месеца има средна обиколка 43см, нормалната граница ще бъде с около 3см под и над средната стойност или от 40 до 46см.
"Отглеждане и възпитание на малкото дете" Медицина и физкултура 1984г

Дано ти помогне - ама нали имаш педи - най-добре него питай

Общи условия

Активация на акаунт