От кога започнахте да миете зъбките?

  • 1 708
  • 39
  •   1
Отговори
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Предполагам, че темата е разисквана и преди, но се надявам въпреки това да ме посъветвате. Беба има вече 7 зъба, 4 изцяло поникнали, 2 наполовина и 1 пробил наскоро. Мисла, че е време за някаква елементарна хигиена, но нямам идея точно каква. Давам вода след ядене, но тя отказва да пие и на практика не изплаква устата. За четка е много рано. Така че  Rolling Eyes ... моля да споделят мамите с опит, как да чистим малките зъбки.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 688
незнам как ще се справям катоми дойде до главата,но от зъжолекар съмчувала че миенето на зъбки трябва да започне още с поникването на първото
Пък под миене незнам какво се разбира,дали наистина с четка..!?

# 2
  • Мнения: 883
Почиствай зъбчетата със стерилна марля и 3% разтвор кислородна вода, ако не те хапе много  Simple Smile.

# 3
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Доколкото знам се почиства с марля с кислородна вода, но нека по-опитните мами кажат. Все пак мишлето е с един наполовина поникнал зъб  Wink

# 4
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
незнам как ще се справям катоми дойде до главата,но от зъжолекар съмчувала че миенето на зъбки трябва да започне още с поникването на първото
Пък под миене незнам какво се разбира,дали наистина с четка..!?

Ох, недей, че ме втриса. Аз и без друго се опасявам, че ще тръгнем по зъболекари рано-рано. Какво ти миене с поникването на първото зъбче, като първите две зъбета пробиха още преди беба да навърши 3 месеца. Тогава им се радвах, ама сега си мисля, че колкото по-късно, толкова по-добре.

# 5
  • Мнения: 1 645
Ехе,браво на вас...малко по големи сте от нас  а вече със седем зъба #Crazy #Crazy #CrazyНие и едничък още си нямаме Embarassed Embarassed EmbarassedИ тук така /в Холандия/ направо  ми надуват ушите-още от първия  зъб-хигиена,хигиена...с детска четка и паста да се полират зъбетата,и ми обясняват Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyesа аз хич не мога да си го представя как ще стане номера,ама ще пробвам де.После  ще разправям Laughing Laughing Laughing

# 6
  • Мнения: 8 163
Щом детето има вече толкова много зъби, определено си е за истинска четка за зъби. Потготовката е трябвало да започнеш много по-отрано, още с пробиването на първите 2 зъбчета. Забрави за марлите и кислородните води. Ето ти един комплект, какъвто аз ползвах за Аля. Нямах никакви проблеми, сега тя сама иска да й мия зъбите. Е, вече ползвам за целта четка с по-дълга дръжка, но комплектът ще ти върши работа до година - година и половина. Пък и направо си е евтин!

Започни да миеш зъбите на бебче колкото се може по-скоро!

# 7
  • Мнения: 8 505
Ние сме с четка и паста и само 2 зъба.Отначало мислех,че е още рано,но тя се кефи страшно много.Не всеки път успявам да и изплакна устата,но на пастата е указано,че е безвредна.
А моят стоматолог каза,че миенето с кислородна вода е всъщност вредно,по-добре само с чешмяна.
Може върху марлен тампон да се сложи  малко бебешка паста за зъби и с него да се търкат зъбките.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Може върху марлен тампон да се сложи малко бебешка паста за зъби и с него да се търкат зъбките.
И аз така мисля. Макар че при нас до преди няколко месеца зъбната хигиена никаква я нямаше... Не даваше да бъркам и точка.
Сега всяка сутрин мия зъбките - първо моите, после нейните. Скоро ще почвам да повтарям процедурата и преди лягане. Много й харесва и охотно дава да мия зъбките (16 бр) - слагам мъничко паста (детска бананова) на четката и пея, търкайки - горе, горе, горе - горе, горе, горе - горе, горе, горе - горе, горе, горе - долу, долу, долу - долу, долу, долу - долу, долу, долу - долу, долу, долу - и така два пъти. Всяко 'горе' или 'долу' съответства на една страна, т.е. мия зъбките по горната повърхност (от двете страни на устата) и предните отпред и отзад. Гледам да действам максимално бързо, пеейки, за да не се дразни или отегчава. Накрая измивам устата с вода. Не плакна, тъй като тя бездруго гълта както пастата, така и водата за плакнене и няма смисъл.

# 9
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Много ви благодаря за съветите. Абе знаех си аз, че съм закъсняла с хигиената  Sad. Моята зъбарка разправя нищо да не правя до годинка, всичко било ген и нямало много сми от ранната хигиена. Ама както е тръгнало до годинка ще има доста зъбчета, как да пренебрегна хигиенат. Все едно аз да не си мия зъбите цяла година  Shocked. Мислех си за четката за зъби, дали няма да направя бели по венците. В момента и пробива осмото зъбче и ме е страх да нему причиня болка на бебчето. Уф, че дидела. Зъбарката разправя, че имала меки венци, сигупно е права, защото зъбките пробиват много бързо и безпроблемно.

# 10
  • Мнения: 8 163
В момента и пробива осмото зъбче и ме е страх да нему причиня болка на бебчето. Зъбарката разправя, че имала меки венци, сигупно е права, защото зъбките пробиват много бързо и безпроблемно.
Няма да причиниш болка, споко. Напротив, масажът ще спомогне за по-бързото и безболезнено порастване на зъбчето.  grinning012
Пък и те бебешките четки са с много мек косъм. Пробвай и ще се убедиш.

# 11
  • Мнения: 844
Брей мами, умрях си от срам. Ми аз каката нищо не съм й правила зъбите до 2 години почти. Срам! Лелей, ама сега смятам Митака да го почвам с тия четки! Много ми харесаха, благодаря за инфото, Абаджиева! А паста за зъби каква ползвате за дечковците?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Бе да бе! Разправям в магазина, че искам четка за зъб за бебето и ми се смеят! Ми тъй пише, тъй се говори, що да не се погрижа за хигиената на детето?
Обаче трудна работа засега, полека-лека ще се научи, че тряба си отваря устата. Засега правя демонстрации с мене си и тя се забавлява, после се опитва да ме имитира, но не особено успешно. По-скоро си бърка в носа или четка устните. Все файда де.
Обаче четката за зъби и много джинджифайска, зелена с динозъвр или не съм сигурна какво, та мисля и аз да си взема такавзе! Crazy

# 13
  • Мнения: 3 818
Моята зъбарка разправя нищо да не правя до годинка, всичко било ген и нямало много сми от ранната хигиена.

На твоята зъбарка й прати много здраве!
Това за гените е голяма спекулация. ОК, имаш ген да са ти здрави зъбите, можеш да пропускаш по някое миене и да си от време на време немарлив, обаче това няма да се отрази на здравето им. Ако обаче имаш предразположение към заболявания? Трябва ли да пропускаш хигиената, за да го установиш или е по-добре да си спазваш хигиенните изисквания, за да предотвратиш евентуални проблеми. Пък ако си имаш ген- бонус:).
Не мога да ти опиша колко души на ден идват в кабинета на мъжо с проблеми с венци, зъби и т.н., произтичащи от натрупана плака, зъбен камък и т.н.- заради лоша хигиена. И колко души решават доста проблеми след като им се почистят тия гадости и бъдат научени да си четкат правилно зъбите.
Така че хващай четката и почвай зъбчетата на бебата. Успех! Simple Smile

# 14
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Моята зъбарка разправя нищо да не правя до годинка, всичко било ген и нямало много сми от ранната хигиена.

На твоята зъбарка й прати много здраве!
Това за гените е голяма спекулация. ОК, имаш ген да са ти здрави зъбите, можеш да пропускаш по някое миене и да си от време на време немарлив, обаче това няма да се отрази на здравето им. Ако обаче имаш предразположение към заболявания? Трябва ли да пропускаш хигиената, за да го установиш или е по-добре да си спазваш хигиенните изисквания, за да предотвратиш евентуални проблеми. Пък ако си имаш ген- бонус:).
Не мога да ти опиша колко души на ден идват в кабинета на мъжо с проблеми с венци, зъби и т.н., произтичащи от натрупана плака, зъбен камък и т.н.- заради лоша хигиена. И колко души решават доста проблеми след като им се почистят тия гадости и бъдат научени да си четкат правилно зъбите.


Така че хващай четката и почвай зъбчетата на бебата. Успех! Simple Smile

Почнах ги и още как. Взех комплекта, който ми препоръча Абаджиева, много е готин. Отпочнах с четка номер 2, голям купон настана, беба се захласна да се смее. После и дадох малко водичка, да прокара пастата. Няма как, за сега ще я гълтаме. Ще ви бъда благодарна, ако ме посъветвате и каква паста да ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт