Спорт/гимнастика по време на бременност

  • 6 066
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 393
Колко често и какво? А спряхте ли с напредването на бременността?
За тези, които са ходили на фитнес, играли йога, просто ходили на ежедневни дълги разходки или каквото там друго сте правили- смятате ли, че това се е отразило съществено на качването на килограми и въобще цялостната ви форма? И най-важното- във вашия случай активното движение  помогна ли за по-леко и бързо раждане?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз не съм спортувала, но ходех пеша доста до към 6-7 месец.Коремът ми беше много голям и беше август месец, та се застоях в къщи към 8 месец тъй като направо си ходех трудно, и се клатушках като бъчва ooooh!Нормално при положение , че качих 37 килограма Embarassed
За раждането, ами незнам тъй като на мен хич не ми беше лесно раждането- 10 часа контракций, 2 часа родилни болки, а на финала (по точно 10 минути преди него)ме срязаха, заради едър плод Crazy

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 355
Спортувах до 8-ми месец, когато получих контракции и кървене, та трябваше да се пазя повече. Качих 11кг през бременността, за 3 месеца след раждането си върнах старата форма, но пак спортувах. Не мисля, че спорта оказа някакво влияние върху раждането.
Ако си била активна спортистка, не спирай през бременността, просто намали темпото, избягвай подскачания,тръскания, коремни упражнения...Аз основно въртях колело, играех Фитмама, ходех пеша.

# 3
  • Мнения: 8 505
Почти не.Но пък асансьора ни не работеше през последните 4 месеца от бренеммостта ми и се качвах до 8.етаж по няколко пъти дневно,също и ходех много пеша.

# 4
  • Мнения: 2 309
До 5 месец, ходех много пеша и си тренирах на степерчето, плувах малко най-в началото, но нищо силово. После ми казаха "Лягаш, за да устискаш бебето" и аз така "легнах", че сега едвам ставам от леглото Rolling Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 2 708
О, да спортувах и още как  Laughing ходих на гимнастика за бременни до началото на 8-и месец 2 - 3 пъти седмично. Накрая вече ми тежеше повечко и имах малко контракции и затова зпрях, иначе кой знае, сигурно до раждането щях да ходя  Mr. Green Иначе качих 14 кг, но първите 7 до началото на 5-и месец (горе долу тогава започнах да ходя на гимнастиката) Възвърнах си старите кг на 4-я месец, но не мисля че това има нещо общо със спортуването по веме на бременноста  Thinking Аз го правех, защото се чувствах по - спокойна, по - малко ме боляха ставите, да не кажа въобще и бях много подвижна и изпълнена с енергия

# 6
# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Не съм спортувала, мързеше ме, а с напредването на бременността пък стана невъзможно   Rolling Eyes

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не съм спортувала,но не спирах да вървя до последно.И все едни сложни преходи.

# 9
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И аз не съм спортувала, но за сметка на това вървях много пеша. До 8-я месец бях на работа. Офиса беше на 4-я етаж, а нямаше асансьор. Чувствах се добре и не съм имала никакви проблеми.

# 10
  • Мнения: 7 186
Аз не. Спрях фитнеса веднага, когато разбрах, че съм бременна. Не виждам защо трябва да се товаря, особено пък накрая както ми беше натежало и ме болеше гърба отвсякъде как пък не съм тръгнала да спортувам. Sick Фигурата ми се възстанови и без спорт през бременността. Качих 12 кг и си върнах старите кг доста бързо. Според мен е по благоприятно за фигурата, ако си спортувал преди, а не по време на бременността. А за леко раждане не мога да кажа, аз бях секцио. Е, леко мина. Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
и аз не съм спортувала но до последно си правех по няколко часа разходки на ден, колко то можех и и мах време де - то аз и до последно почти си и работех та като остане време - тупур тупур - разходчица:)

# 12
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Не съм спортувала, но ходех ужасно много пеща.За килограмите
не ми е помогнало ( качих 30кг ), но родих много лесно и бързо.

# 13
  • Мнения: 505
mnogo hodih pe6a prez cialata bremennost.Dori prz 8 mesec biah na kurs po angliiski i be6e na 5-6 spirki s tramvaia no vinagise vri6tah pe6 i mi ebilo mnogo priatno. Ina4e sum pravila leki upragnenia za kraka i zadni 4asti no ni6to natovarva6to, niakude da 5-6 mesec. Sled tova samo hodene pone po 1 4as na den.a da mi e pomognalo za lesno ragdane-neznam , no triabva da otbelega 4e rodih za 1 4as kato vkliu4vam purvite kontrakcii i samoto ragdane koeto trae6e 15 min. Wink.Taka 4e moge i da e pomonalo znae li 4ovek!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 057
Да, след пети месец ходих на гимнастика за бременни. Но в началото на осми спрях, защото имах контракции. Следващите месеци (юни и юли), започнах да излизам вечер на разходка, защото през деня беше жега. Качих 15кг. Незнам дали е от "спортуването", но родих за 3,5 часа, нормално. Досега съм свалила около 9кг. но все още кърмя...

Общи условия

Активация на акаунт