Пулс при бременност?

  • 4 882
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 455
Привет!!
Знаете ли какви са нормалните граници за пулса по време на бременност. В момента съм в 36 г.с, и вчера малко дигнах кръвно - 135/95 и ми казаха,че съм с ускорен пулс.Днес си го засичах сама и преброих 87-92 удара в минута? Понеже винаги съм билас 120/80 кръвно се чудя каква е причината за покачването и дали промяната на атмосферното налягане може да е причина?
Днес пак ше ходя на мерене и дано се е нормализирало,че ме заплашиха с болница Praynig
Приятен и по-топъл ден ви пожелавам   bouquet

# 1
  • Мнения: 666
 Кой ти каза , че кръвното ти е високо в границите на нормалното е , в крайна сметка всичко зависи от момента на мерене на кръвното , ако си била притеснена , ако си бързала и т.н има много фактори, които влияят на покачването накръвното налягане и съответно на пулса, тези граници, които пишеш за пулса са референтни има хора с по- ускорен пулс , знаеше ли си стойностите преди да забременееш ?

# 2
  • Мнения: 455
Мерси много за коментара   bouquet
Кой ти каза , че кръвното ти е високо в границите на нормалното е , в крайна сметка всичко зависи от момента на мерене на кръвното , ако си била притеснена , ако си бързала и т.н има много фактори, които влияят на покачването накръвното налягане и съответно на пулса, тези граници, които пишеш за пулса са референтни има хора с по- ускорен пулс , знаеше ли си стойностите преди да забременееш ?
И аз съм напълно на това мнение,особенно като нямам никакви неприятни усещания.Но коментара за кръвното си получих от аптекарките къде си го мерих и след това и от лекарката си по телефона.
Наистина докато се замъкна в тоя студ до аптеката и така се задъхвам,че със сигурност се отразява на пулса,ама знам ли дали това само е причината?Лошото е,че границите на кръвното преди си ги знаех,но на пулса не.
Сутринта при мерене се оказах с 135/85 кръвно и ускорен пулс.
Та днес ще ходя на преглед при лекарката си и дано положението е под контрол Praynig

# 3
  • Мнения: 411
Като ти гледам лентичката,няма нищо притеснително нито в стойностите на пулса,ниито на кр.налягане!аз още в 7 месец бях с доста по-височко от нормалното ми кръвно.А пулсът ми стигаше 140 #Crazyтака,че спокойно и леко раждане!

# 4
  • Мнения: 1 942
Здравей:)
Искам да те предупредя, че първо ще те наплаша  Twisted Evil, а после ще се опитам да те успокоя Party
Викоското кръвно при бременост не е безобиден проблем. Понякога то е признак за заболяването преклампсия. То се появява при много млади момичета и при проблеми с бъбреците /бъбреците реагират на бремеността/. В най-лошите случаи се е стигало до загуба на плода, а и за живота на майката има опасност. Работата е там, че кръвното при това заболяване се вдига изведнъж и няма и да разбереш кога е станала белята.   Confused Освен кръвното трябва да ти е повишено количеството албумин /белтък в урината/ и бързичко да качваш килограми /което се дължи на задържането на вода/. Но не винаги е необходимо да има всички признаци за да се постави такава диагноза.
До тук с плашенето  Hug
Аз вдигнах кръвно в 4 месец, започнах с 130/90 и в последствие 140/90 цялата бременост със ускорен пулс, на моменти 120. Изписах ми да пия Допегит /2 по половин таблетка/. Има момичета пият по 3-4 таблетки на ден, не е опсано за плода. Правих си често изследвания и в 7 месец лежах за малко в болница, където пак правиха изследвания. Е, аз преклампсия нямах, но така си откарах до края с високото кръвно и лудия пулс  Laughing На следващия ден след като родих всичко се беше нормализирало.
Какво мога да те посъветвам като вече минала по пътечката.
1. Купи си апарат за кръвно. Не от ония автоматичните, защото те много грешат. Мери си го поне 3 пъти на ден и всеки път щом чустваш дискомфорт. Мери си кръвното след като поне 10 минути си седяла, за да не се отрази натоварването на измерването. Стойности на 130 горна граница и 90 долна са тревожни. Както лекар ми каза, опасноста идва от вдигането на долната граница.
2. Ограничи до максимум солта в храната си, понякога тя е причина за повишеното кръвно налягане.
3. Не прекалявай с течностите. Не пий повече от 1 чаша миерална вода на ден /говоря за минерална вода, други течности си приемай без да се наливаш прекомерно/
4. Почивай, много почивай, ужасно много почивай, направо мързелувай  Joy - при мен само това имаше ефект да озаптя кръвното.
5. Направи си изследванията на урината които лекарката ще ти предпише. Нстоявай на всеки преглед да ти повереяват урината за албумин.
6. Ако се наложи постъпи в болница - никак не е толкова страшно колкото звучи  Heart Eyes Ще си подготвена за престоя си там след раждането и ще се запознаеш с много майчета, с които после ще коментирате бебоците  Wink и ще се убедиш, че нищо ти няма Laughing Ще ти направят изследвания както аз им виках "пикливи" - ще събираш урина 24 часа, ще пишкаш на 3 часа и така нататък за да видят колко и гога бъбреците отделят албумин /нормално е да има малко албумин в урината по време на бременост/.
7. Много внимавай с килограмите, които качваш. Ако качваш повече от 2 килограма на месец ще имаш сериозни проблеми с кръвното и не само с него.
8. Консултирай се с лекар дали като вдигаш кръвно не е най-добре за теб да родиш секцио /за мен бяха категорични, че това е начина/

Надявам се да съм ти била полезна. Стискам ти палци всичко да е наред. Ако мога да ти помогна нещо само свирни /чуствам се съпричастна към проблема ти поради факта, че аз много се притеснявах по време на бремеността си/ .   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт