За сладкото

  • 657
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 109
Аз също съм голям почитател на сладкото:-)). При мен това най-вече се изявява в любов към шоколада. Е, не че не обичам тортички и сладкиши, но ги консумирам доста по-рядко, обикновено ако с мъжа ми отидем да се почерпим специално в някой сладкарница. Wink Нормата ми е половин шоколад на ден. Сигурно е много, но засега усилията ми са съсредоточени върху намаляване на порциите си на обяд и вечеря и затова не пипам дневната си дажба, да не се депресирам съвсем. Grinning
По мое мнение, ако нямаш здравословни проблеми и не възнамеряваш да правиш НВД диета, няма нужда съвсем да изключваш сладкото. Въпросът е да се не тъпчеш по цял ден със сладки неща, особено тестени. По мои наблюдения, има начин да се справиш със силната зависимост. Обикновено въвеждането на повече протеини в менюто помага да "огладняваш" по-малко за сладки неща; също така приемането на допълнително количество хром на таблетки помага да се урегулира апетита. Преди време четох една много интересна книга за зависимостта от захарта. Ето тук http://fitness-maza.blogspot.com/2005/10/sugar-addict-total-recovery-program.html съм писала накратко за някои от нещата в нея.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 109
Съжалявам, стана грешка и  това съобщение излезе като отделна тема. В действителност то беше отговор по темата "Как да намаля сладкото???". Ако преценят модераторите, нека да го вържат към темата.

Общи условия

Активация на акаунт