Направление за гинеколог

  • 627
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте, ето че след дълго четене и аз реших да попитам нещо. Интересува ме има ли някакви промени в направленията, които личните лекари издават за гинеколог. Колежката ми сподели, че нейното Джи Пи и казало, че такива направления вече се полагали по едно на две години, а през останалото време какво-ще плащаме ли. Моля споделете, ако знаете нещо по въпроса, ще бъда благодарна.

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Доколкото разбрах по новата система личния лекар трябва да
прави гинекологичния преглед  #Crazy, което си е пълен
абсурд. Той трябва да установи има ли ти нещо и ако да, чак
тогава да ти даде направление за специалист.
 Не съм много сигурна, но така казаха преди няколко дни по
новините. Мен много не ме засяга понеже не съм осигурена
и си ходя на частно, но не бих позволила на л. лекар да ме
бърка.

# 2
  • Мнения: 2 700
Не съм се интересувала конкретно, но през есента поисках направление за профилактичен преглед. Джипито не ми отказа, но в направлението писа някаква диагноза /не помня каква/, за да оправдае изпращането при специалист. Да живее профилактиката !

# 3
  • Варна
  • Мнения: 439
На мен ми отказаха преди 2 дни направление не разбрах то4но по каква при4ина. Нямало май достатъ4но на брой и да ида март месец. Аз никога досега не съм и искала за 5 години винаги съм ходила на 4астно и реших един път да пробвам с направление и за какво си плаща тъъпите осигуровки много ми се ще да ми обясни някой

# 4
  • Мнения: 922
Аз с моята ЛЛ не съм имала проблеми, относно взимането на направление, особено за гинеколог... Дори да е през месец... Но винаги пише някакъв проблем в направлението, независимо дали отивам само на профилактичен преглед...
А за това, че ЛЛ трябвало да извършват гинекологичните прегледи и аз го бях чувала (роднина на мъжа ми е ЛЛ), но нашата, Слава Богу, не се е ентусиазирала Wink
Поздрави Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 9 074
Няма проблем с направленията, друг е въпросът, ако личната се прави на интересна. Разбира се, трябва да има причина да се иска направление- например оплакваш се от много болезнена менструация, имаш нетипично и засилено течение...Принципно имаш право на едно направление месечно. А за бременните- те не ползват вече направления, директно си отиват при гинеколог, спестяват йм разправиите  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт