Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте.Имам питане за механичния термостат как се разбира коя степен на колко градуса подържа.2000в. за  15кв.Ако го оставя на 6 грее много и не може да се спи ако го намала на 2 не грее.Уреда е нов и не знам как да го настроя .Скалата е от 1 до 8.Нормално ли е на 2 да не грее а на 4.5 да се чува релето но грее слабо.Аирелек Базис .

# 1
  • Мнения: 1 476
Нормално е. Термостатът включва, когато има разлика между температурата на въздуха и зададената му. В къщи сме с Noirot, настроен е на 5, т.е. 21-22 C. Освен с термометър да проверите за степените. Имаше мнение как се прави, май в темата Adax. Потърсете с Google. Темата е "Инфо за конвекторите Adax", 10 и следващите страници има за калибрирането им.

Последна редакция: вт, 20 ное 2012, 16:23 от Black Scorpio

# 2
  • Мнения: 0
Нормално е. Термостатът включва, когато има разлика между температурата на въздуха и зададената му. В къщи сме с Noirot, настроен е на 5, т.е. 21-22 C. Освен с термометър да проверите за степените. Имаше мнение как се прави, май в темата Adax. Потърсете с Google. Темата е "Инфо за конвекторите Adax", 10 и следващите страници има за калибрирането им.
    Питането ми е защо под 4,5 не работи ако е  на 4 или 3 не се вклучва никаква топлина грее само около 4,5 при 5 става много топло и не може да се спи ако го намалим на 4  както и под 4 не се вклучва и става пак студено.

# 3
  • Мнения: 1 476
Вижте в инструкцията дали няма за сън специaлна функция. Например луничка. При Noirot има позиция луничка за нощно време и тогава температурата е по-ниска с 2-3 C. Колко вата ви е уреда? Да не е по-мощен отколкото трябва? Или попитайте в магазина, откъдето сте го купили.

# 4
  • София
  • Мнения: 423
Нали сте го монтирали правилно? Трябва да е на максимум педя от земята, даже 15 см. Да не сте го сложили на 30-40 см. и да топли до откат?

# 5
  • Мнения: 0
Вижте в инструкцията дали няма за сън специaлна функция. Например луничка. При Noirot има позиция луничка за нощно време и тогава температурата е по-ниска с 2-3 C. Колко вата ви е уреда? Да не е по-мощен отколкото трябва? Или попитайте в магазина, откъдето сте го купили.
                               какви функции може да има механичен на него има само числа от 1 до 8  като първо има * звезда против замръзване и след това започва скалата 1  става дума че на 4 и под 4 не работи примерно 4,5 работи но но стаята става топла и не може да се спи а под 4 не работи и стаята истива 2000В за 15кв. таван 2.50 имам в другата стая 3000в и тои под 4 не се вклучва но при 4,5 почва да грее.но за него кв.са 30 

# 6
  • Мнения: 0
Нали сте го монтирали правилно? Трябва да е на максимум педя от земята, даже 15 см. Да не сте го сложили на 30-40 см. и да топли до откат?
                 разбира се че съм го направил както е дадено по схемата аз няма да си измислям.

# 7
  • Мнения: 0
Нормално е. Термостатът включва, когато има разлика между температурата на въздуха и зададената му. В къщи сме с Noirot, настроен е на 5, т.е. 21-22 C. Освен с термометър да проверите за степените. Имаше мнение как се прави, май в темата Adax. Потърсете с Google. Темата е "Инфо за конвекторите Adax", 10 и следващите страници има за калибрирането им.
                не знам как е при другите конвектори но не вярвам да имат еднакви функци.за това питането ми е към тези с марката Аирелек.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 153
    Papainokenti, гледам че темата е стара, ама ти ме шашна бе човек? Днес си закупих Airelec Basic 3000W, за стая 27 кв.м., не съм го монтирал още, но като четя какво се случва с теб и ме уплаши? Дано да нямам този проблем. В спалнята - 14 кв.м. с Adax Glamox 2000W съм и никакви ядове, топли перфектно! Но, нямат такъв Adax за 27-28 кв м и затова взех по мощен на Airelec, за да няма проблем със затоплянето.

Общи условия

Активация на акаунт