Страховете на детето ми!

  • 1 858
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 073
Детето ми навърши скоро 7г. и от известно време насам се страхува. Страхува се от всичко - да стои само в стаята, да отиде сам до другата стая и т.н. Ако сте се сблъсквали с такъв проблем, моля дайте съвет.

Последна редакция: вт, 24 яну 2006, 23:20 от yosarian

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
най-вероятно е травмирано от нещо или се страхува - да имате семейни проблеми, развод, смърт на някой негов познат или любимо животно?
промяна в живота му също може да предизвика страх
страха по принцип е НЕСИГУРНОСТ - ПРИТЕСНЕНИЕ... кое би могло да породи такива емоции в детето?
или някой да го притеснява - някое приятелч(е дето да го плаши?

# 2
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мисля, че е добре да го заведеш на психолог...
Може да не нещо не много страшно ... лесно поправимо.
От кога е така?

# 3
  • Мнения: 3 743
И аз мисля, че е добре да се консултираш с психолог.  Всички деца минават през такива периоди на страх, моя син се страхуваше от тъмното...после изведнъж престана да го е страх, после се страхуваше да спи сам...след известно време и това преодоля, но тези страхове са провокирани от "нещо". Понякога се чудя какво ли се върти в малката му главичка...скоро имахме проблем с ходенето на училище, но мисля, че и това  вече отшумява.
Да не би да е гледал някой страшен филм? Или някой да му е разказвал нещо страшно?

# 4
  • Мнения: 197
И аз мисля, че е добре да се консултираш с психолог.  Всички деца минават през такива периоди на страх, моя син се страхуваше от тъмното...после изведнъж престана да го е страх, после се страхуваше да спи сам...след известно време и това преодоля, но тези страхове са провокирани от "нещо". Понякога се чудя какво ли се върти в малката му главичка...скоро имахме проблем с ходенето на училище, но мисля, че и това  вече отшумява.
Да не би да е гледал някой страшен филм? Или някой да му е разказвал нещо страшно?
така е за тази възраст е напълно разбираемо,но за твое успокоение се консултирай с психолог/ или ако го е страх от вси4ко има някаква при4ина за това/.Дано бързо отмине newsm10

# 5
  • Мнения: 1 073
Може да е стрес от това, че тръгна на у-ще - в 1-ви клас е. Малко по-рано тръгна, не е с годината си, понеже е роден януари и ние решихме, че може би е по-добре да тръгне с предната година. Дали не сбъркахме? А, относно кавгите и караниците вкъщи - мисля че няма или ако има ,те са в рамките на нормалните спорове. Прави сте с това, че може да е от изчезналото ни на скоро животно/коте/, и те с брат си много тежко го преживяха. Странното е , че се опитва да внуши и на брат си страх.Брат му е с година и половина по-малък. Благодаря Ви за бързото реагиране...

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
елфи, сигурно е от у-щето и от загубата
но не е лошо да се консултираш с у-щния психолог
а и да поговориш с учителката - дали все пак някой не го травмира в у-ще
това да плаши брат си - ми прилича на това да се прави на по-голям - ако малкия се уплаши - той може да се почуства по-силен и да се окаже, чен е го е толкова страх - не знам дали го обясних добре

пробвай да споделиш, че и теб понякога те е страх - може да ти каже точно защо или от какво... бе да сподели повече - да не го е срам от страха му. не е лошо и татко му да каже, че се страхува - но преодолява страха с тяхна помощ - на децата - така хем и татко е като тях, хем те са значими, хем начин да преодолее страха!

# 7
  • Мнения: 1 581
От личен опит - една консултация с психолог, която е просто разговор, може много да помогне  Hug  Преди доста години имах един проблем, още малка, затова и ми се губят спомените, но баба ми ме заведе при един свой познат психолог/психиатър (не съм сигурна), който с много разбиране ми помогна да се разбера.
Но без да го настройваш, че има проблем и отива на "преглед", а просто че ще си поговори с някой за нещо.

# 8
  • Мнения: 1 073
мерси catnadeen, ще се пробваме.Не, 4е не опитвах. Говорих с него, но той и така не може да ми обясни защо го е страх. Казва ми: "Просто ме е страх". Може би много му се насъбра, още повече , че се наложи да сложи и очила от една седмица, и това доста го притеснява. Незнам.

# 9
  • Мнения: 1 073
iv100yanova - мерси за отговора. Ще трябва да потърся някой психолог, ако някой се сеща за някого , ще съм много благодарна.

# 10
  • Враца
  • Мнения: 871
        Здравей Елфи!
Сега видях въпроса ти и мисля,че мога да ти помогна.На мен ми се случи същото когато каката ни беше на 7г.И тя прояви страх,който премина  в страхова невроза ,а после което е по-лошо и в тикова.Обхвана и ущнца, устенца носле оченца-с две думи...Една година къде ли не ходихме какво ли не и давахме а тя започна да проявява и агресия.Хапеше нервничеше и т.н.Бяхме много притеснени ,не знаехве какво да правим.Съвсем случайно попаднах на рекламна брошура на "Вижън" фирма която предполагам знаеш.Реших да опитам и си поръчах Лайфпак-джуниър.Това е витаминен комплект на билкова основа и "PAXтова е специално подбран комплест от билки дейстащи на нервната система.Още на третия ден имаше видим ефект а до към 15 изчезна напълно.Нямахме място от радост.Пихме ги три месеца-такава е програмата.Затова те съветвам ако можеш да си го позволиш финанстово опитай-нищо не губиш .Всичко е на билкова основа.Тя днес е на 15г. и не са се появявали никакви признаци оттогава.Даже и на малкия давам витамините сега нищо ,че е малък.1,9 месеца.Съветвам те да опиташ.Желая ти успех.Ще се радвам ако съм помогнала. Laughing

# 11
  • Мнения: 1 581
За психолози можеш да погледнеш темата в Здравния справочник:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25471.0

# 12
  • Мнения: 3 743
  .Реших да опитам и си поръчах Лайфпак-джуниър.Това е витаминен комплект на билкова основа и "PAXтова е специално подбран комплест от билки дейстащи на нервната система.Още на третия ден имаше видим ефект а до към 15 изчезна напълно.Нямахме място от радост.Пихме ги три месеца-такава е програмата.


Аз също давам Лайфпак, имам и Пакс, но не съм му давала, би ли описала по подробно по каква схема пиехте Пакс-а?

iv100yanova - мерси за отговора. Ще трябва да потърся някой психолог, ако някой се сеща за някого , ще съм много благодарна.
виж в училище, аз съм много доволна от тях

# 13
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мисля, че ако говориш с училищния като заначало ще енай-добре
и той ще има едно на ум
задължително и с учителката, а дори и с повече - виж кои предмети има по-често и иди да говориш с учителките - дали са забелязали нещо

може и да е преумора - наистина витамини биха помогнали, но ако забележиш превъзбуда - веднага ги спри да не стане по-зле

# 14
  • Мнения: 215
моят син е почти на 3 годинки и преди около месец му направиха операция от ингвинална херния и фимоза.От както са ни изписали от болницата детето отказва да спии през деня и вечер.Вечер е наи-лошо-започва неистов рев с часове.Водихме го на всякакви спвциалисти и всички казват че няма никактв органичен проблем и се съмняват че е на психогенна основа.
Моля ви помогнете ми,сина ми дад стане предишното дете

Общи условия

Активация на акаунт