ПраЩане на документи от Германия до БГ

  • 11 566
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 605
Мами в Германия,

имате ли някаква идея, как мога по сигурен и по въzможност не много скъп на4ин да иzпратя едни самолетни билети от Германия до Варна?

DHL искат 51?, FedEx оЩе пове4е. С препоръ4ано писмо с обратно раzписка сигурно ли е? Или Wertbrief?

Благодаря ви предварително zа мнениета  Wink

# 1
  • Мнения: 508
А3 си и3пратих паспорта преди около година и половина от Германия 3а Бьлгария,с обратна ра3писка,препорь4ано и не го видях пове4е.DHL ми се видя доста скьпо.А после ми и3ле3е още по скьпо.Пощата ми плати обе3пе4ение около 20?.
Доста е рисковано.

# 2
  • Мнения: 7 605
Мерси перла, и аz смятам да не рискувам с поЩата, макар 4е реално погледнато, кой би могъл да има полzа от едни самолетни билети на името на някой друг? Май наистина Ще се въzполzвам от DHL  Sad

# 3
  • Мнения: 2 567
Да, и аз не бих рискувала с пощите. Колкото и да са надежни на територията на Германия, все пак участие накрая вземат и българските Naughty
Няма ли някой познат, който пътува по това време, да ги изпратиш по него?Разпитай около теб, обикновено се намира.
Иначе съм за DHL  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 7 605
Няма ли някой познат, който пътува по това време, да ги изпратиш по него?Разпитай около теб, обикновено се намира.

Уви, няма, но и тук не поzнавам българи, на ли сме от скоро тук и няма да стоим дълго  Wink  Ина4е поzнавам българи в други градове в Германия, но и то тях никой няма да пътува, билетите са zа Велик Ден (немския). Ина4е по 4овек би било идеално...

А бе аz се ядосвам на Луфтханzа/Остриън 4е държат да праЩат билетите на нас по поЩата, вместо да отидат хората в офиса йм във Варна и там да си ги полу4ат....  Sad 

# 5
  • Мнения: 160
as isprastam pari i dokumenti samo s wertbrief hubavoto e 4e e sastrahovano sa sumata koiato pises i ako se sagubi ti ia isplastat .i ne e skapo.as isprastam godini nared i  dosega ne se e gubilo.no triabva da mu slojis kleimo s vosak.
a i e sravnitelno barso

# 6
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Аз документи не съм пращала, но реших миналата година да пратя подарък на брат ми един телефон, и така и не го видя милото. Laughing Laughing, ма и аз щото реших да спестя от DHL....

# 7
  • Мнения: 1 178
И аз искам да изпратя акта за раждане на сина ми и се чудех по какъв начин  newsm78
Защо препоръчано с обратна да не е достатъчно сигурно, кой има интерес писмата с чужди документи да не пристигат, освен разбира се скъпите куриери Mr. Green
Бях изпратила колет (до 2кг) без застраховка и почти го бях отписала, но е пристигнал с цялото си съдържание, което възвърна вярата ми в бг пощи.

Какво е Wertbrief?

# 8
  • Мнения: 241
Aз извиках баба си, да ми помогне да си гледам новоизлюпеното бебче  Grinning Жената възрастна, 74 год. , не разбира от летища, а с автобус е мноооого дълго. Купих и билет отиване и връщане от Франкфурт /Соф фр Соф/. Тя отиде на летището, представи си паспорта и и дадоха билета. Нищо не съм пращала. Затова допълнително питахме в офиса за билетите, дали става така, да го купя от Германия, а да се ползва от БГ. Няма проблем.Даже и да са ти издали вече хартийките.  Те се обаждат само до съответното летище в БГ.  Само не знам как стоят нещата, ако билетите са били купени по интернет.

# 9
  • Мнения: 7 605
Aз извиках баба си, да ми помогне да си гледам новоизлюпеното бебче  Grinning Жената възрастна, 74 год. , не разбира от летища, а с автобус е мноооого дълго. Купих и билет отиване и връщане от Франкфурт /Соф фр Соф/. Тя отиде на летището, представи си паспорта и и дадоха билета. Нищо не съм пращала. Затова допълнително питахме в офиса за билетите, дали става така, да го купя от Германия, а да се ползва от БГ. Няма проблем.Даже и да са ти издали вече хартийките.  Те се обаждат само до съответното летище в БГ.  Само не знам как стоят нещата, ако билетите са били купени по интернет.

Ами аz исках то4но тоzи вариант, наШите да отидат в офица на Остриън във Варна и там да йм иzдават билетите. От Майлс енд Мор, понеже вzимам билетети със събрани мили, ми каzаха, 4е не било въzможно, 4е във всеки слу4ай праЩат билетите на поЩенския адрес който е посо4ен в наШия акаунт. И да го променя и да сложа БГ адрес, пак файда няма zаЩото те праЩат билетите с обикновена поЩа и ако не пристигнат, ами наШ си проблем   Close   Електронни билети съЩо нямало по тоzи марШрут (Варна Виена Берлин, Хановер Виена Варна).

Мegstar, Wertbrief е със zастраховка на съдържанието, можеШ сама да иzбираШ на каква стойност да си zастраховаШ писмото. Естественно zа голяма стойност се плаЩа пове4е  Wink  Аz гледах zа 500? и иzлеzе 30? ако не се лъжа, а DHL е 51?, ами по добре с тях тогава да ги пратя.

Ако има някой тук който има да праЩа документи от Германия до Варна, можем да ги пратим zаедно и да си делим таксата.

# 10
  • Мнения: 1 178
Ако има някой тук който има да праЩа документи от Германия до Варна, можем да ги пратим zаедно и да си делим таксата.

Аз съм за Пловдив Sad
много неприятна ситуация, та 51 ? не са никак малка сума, аз определено ще мина на вариант препоръчано с обратна и ще си стискам палци да се получи  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 880
Аz гледах zа 500? и иzлеzе 30? ако не се лъжа, а DHL е 51?, ами по добре с тях тогава да ги пратя.

Tatjana, тези 30 евро за каква пратка са? Защото за Wert International таксата (на пощата) е 1 евро на започнати 100 евро + 2,05 такса за препоръката, т.е. за стойност 500 евро общата такса за тази услуга ще е 7,05 евро. (справка тук)
На мен досега препоръчани неща не са ми изчезвали, но не дай се боже да се объркам и да пратя непрепоръчано- отнасят го като нищо и окото им не мига даже Wink

# 12
  • Мнения: 3 880
аз определено ще мина на вариант препоръчано с обратна и ще си стискам палци да се получи  Mr. Green

Препоръчаното с обратна разписка с нищо не е по-сигурно от обикновеното препоръчано писмо, разликата е в това, че ще получиш известие кога вашите са получили писмото, а те предполагам така или иначе ще ти се похвалят, че са го получили. А ако изчезне ще ти замажат очите с 20 евро както и ако е било без обратна разписка, така че е излишно. В този случай най-добрият вариант според мен е с обявена стойност (Wertbrief), та поне да си платят както трябва в случай, че се загуби.

# 13
  • Мнения: 7 605
Аz гледах zа 500? и иzлеzе 30? ако не се лъжа, а DHL е 51?, ами по добре с тях тогава да ги пратя.

Tatjana, тези 30 евро за каква пратка са? Защото за Wert International таксата (на пощата) е 1 евро на започнати 100 евро + 2,05 такса за препоръката, т.е. за стойност 500 евро общата такса за тази услуга ще е 7,05 евро. (справка тук)
На мен досега препоръчани неща не са ми изчезвали, но не дай се боже да се объркам и да пратя непрепоръчано- отнасят го като нищо и окото им не мига даже Wink

Странна работа, преди няколко дена като погледнах на сайта на поЩата, можеШе някъде да иzбираШ до коя страна е писмото, каква да е стойността и той ти иz4исляваШе таксата, но сега не мога да го намеря. Ако е наистина само към 10 ? и ако полу4а билетите достатъ4но рано, бих се пробвала на Вертбрифа. Ако стане някой гаф, Ще си полу4а парите, Ще вzема нови билети и тогава ве4е Ще мога да ги пратя по DHL, но само при положение 4е ги имам скоро... Въпросът е съЩо след колко време едно писмо се с4ита zа иzгубено?  newsm78  Сложна работа....

# 14
  • Мнения: 160
wertbref-pisah 4e sam isprastala godini nared po4ti vseki mesez.dori sam puskala 1000E no vinagi sa go polu4avali.isprastala sam lekarstva dori edin malak goblen s ramka i togava platih 11E.savisi ot gramaja i stoinosta,no ste ti islesi 4-6E ne pove4e.

Общи условия

Активация на акаунт