Изследвания около самото раждане

  • 444
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Мамчета, искам да се подготвя горе-долу финансово за раждането, но въобще не знам какво поема ЗК и какво аз трябва да си плащам.

Знам, че когато отидеш в болницата да раждаш ти правят изследвания - кръв, урина, записи на тонове и т.н. Освен това има и други процедури - клизми, катетри и т.н. Може ли да ми кажете какво трябва да плащам аз и колко излизат горе-долу. Аз мисля да раждам в Св. София, ако това има значение.

И да се възползвам от темата и да задам още един въпрос - какво се носи при изписване, при положение, че няма да имам уговорка с определен лекар newsm78

Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 777
Ако отиваш да раждаш без избор на екип, нищо не плащаш.
За избор на екип се плаща - 500 лв.

Не ти правят изследвания кръв и урина, правят се последния месец от бременноста, наблюдаващият гинеколог ще ти каже.

Клизмата е безплатна, както и всичко друго поема се от здравна каса, ако си осигурена.

Ако си в обикновена стая не се плаща, ако си ВИП за двойна стая 30 лева, за единична 70 лв.

На изписването купихне няколко торти и ги дадохме на педиатрите и на лекарите долу.

Св. София си има страница, можеш да я разгледаш, да си зададеш въпросите - отговорят доста бързо.

Общи условия

Активация на акаунт