bezsunie????

  • 734
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
molia vi mili mamita,pomognete mi.az sam v 36 gest.sedmica i kogato navun se stamni napravo se pobarkvam ve4e,za6toto nemoga da spia.tova e ko6marno,shva6tat mi se racete i krakata,nemoga da di6am normalno,vartia se nasam-natam...prosto e ujasno.ako ste imali takav problem kajete kak ste se spravili s nego Sad predvaritelno mersi

# 1
  • Мнения: 1 735
Опитай да правиш през деня някакви леки упражненийца.На мен това ми помагаше много.Също така извървявах от 10 до 20 км. на ден,но тогава беше лято... newsm78
Спомням си ,че когато се застоявах ,получавах гореспоменатите схващания.
Движение!!!  Peace
Леко раждане ти желая!   bouquet

# 2
  • Мнения: 46 492
И аз имах схващания, беше от липса на магнезии, като започнах да го пия ми минаха. Споделяла ли си с гинеколога, който те наблюдава?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 621
Безсънието е много неприятно, но е нормално. И аз бях така, но си отспивах през деня, а през нощта четях книги и гледах тв. А за схващането на крайниците на мен ми предписаха да пия магнезий. Спокойно проблемите ти са нормални за края на бременността. Леко раждане. Hug

# 4
  • Мнения: 2 732
Разбирам те напълно но не мога да ти помогна .И аз не можех да спя последният месец до 4-5 гледах телевизия и после заспивах .

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Аууу, нощите ми бяха кошмарни. Седях до среднощ на компютъра, в леглото постоянно се въртях, а беше толкова тежко вече. Нямах търпение да родя. Постискай още малко, на края си. После колко ще ти се спи... Ама какви сладки спомени ми навя  Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 281
определено сподели с лекарят си! и аз имах схващания - ще ти предпише нещо.

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
На мен ми се случваше и без да съм бременна.Не се притеснявай ще мине.Само не трябва да се настройваш,че като дойде време за сън и ще последва нещо неприятно.Така организма се фиксира върху неприятното и асоциативно като стане тъмно получаваш споменатите симптоми.Не е казано,че в определено време трябва да спиш.Сега не ходиш на работа,нямаш неотложни задачи,трябва да се грижиш само за себе си и за бебето в теб;така че щом вечер не ти се спи чети книга,гледай ТВ,прави нещо което ти е приятно.Сънят сам ще дойде.А като родиш грижите за бебо така ще те погълнат,че ще се молиш за време за сън.
За схващанията можеш да пиеш магнезий,а когато не ти достига въздух,се отпусни и дишай дълбоко и бавно. Според мен тези симптоми се дължат на  напрежението.Горе главата малко остава!!!
п.п.Можеш да си купиш чай от мента или жълт кантарион.Действат успокоително.

Последна редакция: ср, 25 яну 2006, 10:15 от ivap

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Консултирай се с гинеколога си, сигурно ще ти предпише нещо. Аз в края на бременността хич не можех да спя през ноща, но си отспивах през деня  Grinning

# 9
  • Мнения: 5 103
Аз съм почти постоянно така и честно да ти кажа няма управия:)

# 10
  • Мнения: 2 663
Аз съм със същия проблем(35 .г.с.) и повечето бъдещи мами от отчетния форум, чакащи бебета март се оплакваме една на друга от това безсъние и май наистина управия никаква.Каквото и да правя ,поне аз,не мога да спя качествено.Аз се схващам само от кръста на долу  адски  болезнено и трудно дори се въртя в леглото.През деня пак така и сменям позата на често...още малко ни остава...

# 11
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Кажи на лекаря си ще ти предпише нещо. Можеш да си дремваш през деня, повече движение и не се притеснявай много.
 На мен ми се схващаше единия крак и беше много болезнено и гадно. Можех да спя само на едната страна (май беше дясната),
а се обърнех по гръб или на другата и край.

# 12
  • Мнения: 505
i az stradah ot bezsunie i mi se shva6ta6e desnia krak napravo ugas. No ne sum pila magnezii makar da mi go preporu4aha. Kazaha 4e moge da imam lipsa v kostite i zatova da go pia no az -ne. Pih tolkoz vitamini 4e mi pisna i me be6e strah za bebo,puk i ostava6e sanmo mesec i izdurgah. Dokolkoto za sunia-ne mogeh da migna, zaspivahkum 3 sutrinta. Edin suvet- ne liagai sledobet i se razhogdai kolkoto moge6 pove4e za da se poumori6 i da zaspiva6 po-burzo ve4er. Znam 4e sega e zima i e studeno no se vuzpolzvai ot vseki po-topul den. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт