Проблем - подути лимфни възли на детенце - разрешение на проблема

  • 2 864
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 332
Историята започва в неделя - наобяд, тръгвайки си от градинката, ми съобщи, че я боли главичката - показа ми челото като я попитах къде. По-късно се е оплакала и на баба си, като към челото е прибавила и двете слепоочия. В понеделник, взимайки я от градина, ми каза че я боли главата и лимфните възли под челюстта. Във вторник сутринта (спряхме я от градина) ми каза, че лимфните възли я болят повече от главата, и вече се напипваха, че са уголемени. Мъж ми я е завел вчера следобед на лекар, тя я е прегледала обстойно, и е казала, че най-вероятно е от зъбите, защото не вижда от какво друго може да е. Вярно, след последните зъби долу има подутини, ама сега да изкарва постоянни кътници newsm78. Като допълнение - има 22 млечни зъба, вместо 20 - горе има 4 резеца вместо 2. Мисля утре да отида до лекарката и да я накарам да и пусне изследвания за кръв и урина, защото не се сещам какво друго мога да направя, а не ми харесва да седя и да чакам... Другата седмица пък ще я заведа да и направят панорамна снимка, да видим какво става с тия зъби.
Имате ли други идеи при какъв друг специалист мога да я заведа? А, вчера имаше и температура - не много висока, 37,5 - 37,8. Днес сутринта е леко обложен езика и. Дано да не го написах много неразбираемо, та да разберете за какво иде реч Simple Smile.
Благодаря предварително за отговорите!
Добавям: има хрема, докторката е казала, че най-вероятно от нея я боли главата.

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 15:39 от Роси74

# 1
  • Мнения: 7 474
 Cry Ох, вчера и аз щях да пусна същата тема. Напипах и аз въпросните възли и естествено изпаднах в паника, но при нас нямаше болка. Първо помислих, че са сливици, но УНГ каза възли и ако не минат да 1 седм. да ни направят кръвни изследвания. За пет дни си помислих всичко най-лошо за което можеш да се сетиш и вчера отидох при педито. Каза ми, че са се подули от настинка през миналата седмица. Каза също, че трябва да са с големината на орех за да се притеснявам. Днес вече малко понамаляха и се успокоих. Но ти ако се притесняваш направете изследване и дано всичко мине добре и да сте здрави. А и за зъбките се консултирайте със специалист, наистина може да е от тях. Peace Praynig

# 2
  • Мнения: 959
Водих детето ми на хематолог за такъв проблем.След всички видове изследвания така и не разбраха,от какво са подути.Предположението беше,че се дължи на токсоплазмоза поради високите стойности на титъра.Лечение няма,те все така си стоят с години,а и той няма никакви оплаквания.

# 3
  • Мнения: 2 332
Водих детето ми на хематолог за такъв проблем...........
Само под челюстта ли са били подути лимфните възли?

# 4
  • Мнения: 1 680
А другите лимфни възли уголемени ли са? Сливицити как са? Да не е уголемен черният дроб и слезката? Най-добре да му направите кръвна картина с диференциално броене. По лимфоцитите може да се съди дали има инфекциа и каква е тя.

# 5
  • Мнения: 959
Цитат
Само под челюстта ли са били подути лимфните възли?
Цитат

Не,и отстрани на вратлето,които и до момента си останаха подути.

# 6
  • Мнения: 2 332
Искам да напиша продължението на нашата сага с главоболието и лимфните възли. Значи - онази седмица я спряхме от градина, и като че ли помина - спаднаха леко възлите. На следващия понеделник сутринта вдигна 38,5, наобяд - 39, и общо взето като изтечеше действието на Нурофена/Калпола я вдигаше пак - така цял ден. Във вторник сутринта я заведох при Джипито, оттам - на УНГ, докторката каза, че хремата и изглежда на алергична, но въпреки това и взе секрет за изследване. Резултатите станаха готови в петък - пишеше S.pneumonicae - масово, имаше и направена антибиограма, от която излезе, че са резистентни към пеницилините и аугментин, и докторката и изписа Клацид - за 10 дена - за изчистване на бактериите. От днес пак е на градина, дано скоро да няма проблеми с болести.
Реших да напиша това за мамите, които може да се сблъскат с подобен проблем. Специални благодарности на Birdie, който още след пускането на темата ми писа на ЛС че трябва да се направи бърз стрептест - Birdie, явно в нашите поликлиники таково животно още няма  Mr. Green; както и за възможните диагнози. За разлика от него на нашето Джипи му трябваше доста повече време, за да стигне до извода, че трябва да я види и друг специалист.

Последна редакция: ср, 22 фев 2006, 14:45 от Роси74

# 7
  • Мнения: 8 585
Ах, Ах, Ах... smile3511 smile3516
От друга страна се вижда ясно колко е голяма ролята на Превенар като ваксина срещу Стр.Пневмоние (Пневмокок).

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 17:09 от Birdie

# 8
  • София
  • Мнения: 1 315
Това чудо много прилича на нашата случка от последните 4-5 дена.Температура 38 градуса, после падна малко, после пак 38,5 цял ден, ходихме при педито, предпопложи , че 3-дневна детска треска от типа на шарките.
И каза да очакваме много висока температура следващите дни, каза че лимфните възли са много подути и докато не избие обрив няма да мине. Вдигна 39 и 2-та дни.
Сега ицко е като петниста хиена, избил е явно обрива, няма температура и чакаме да мине. Педито каза ,че това е много срещана болест при деца около 1-3 годинки. Може и да не е това, но много ми прилича. Лека е смао сваляме температурата и чакаме да мине.

# 9
  • Мнения: 8 585
Важно правило за инфекциозните екзантеми е появата им СЛЕД окончателното нормализиране на температурата.
Други варианти на развитие (успоредно развитие на температура с обрив) събуждат други диагностични мисли и е необходимо внимание.

# 10
  • София
  • Мнения: 418
И ние сме с подути лимфни възли. Нашто педи каза,че е нормално при вирусна инфекция. Мен ме притеснява обаче,че след 3 дни на антибиотик (Медоклав) температурата е 38,5-39.Педито го смени с Зинат и сега чакаме да видим ще има ли ефект. След 1 прием все още сме с температура 37,7. Вече незнам какво да мисля.Гърдите са чисти, но носът му е зверски запушен, излиза бистър секрет, а не може да диша през носът изобщо.
Дано всички деца се оправят бързо ! Praynig

# 11
  • Мнения: 8 585
Проблема с епидемиите Пневмококово носителство из детските градини е особено належащ. Дете от градина, може да стане носител на Пневмокок, който да зарази цялото домашно обкръжение включително и възрастни и болни хора. И да стане причина те да заболеят много тежко и фатално.
Приложението на "Превенар" изкорени не само носителството в детските градини и затворени колективи, но и носителството в домашната среда.

Общи условия

Активация на акаунт