На каква възраст децата се заиграват сами?

  • 1 374
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Моята госпожица е вече на 1г и близо 2м. От 10м върви сама - така да се каже има и тази свобода. Има куп играчки, разбира се, но някак си не може да си играе с тях. Въпреки че съм и показвала и прекрасно знае кое какво прави. Предпочита да ми се катери в скута, да мрънка непрекъснато. Все иска да я вдигна, за да вземе нещо или да я занеса някъде. Дори и когато сме на разходка често не иска да върви а все да я нося. А сега с тази зима, направо откачаме в къщи. Прекрасно може сама да си разлиства книжките, но за целта трябва да седи в мен. Рядко се случва да я излъжа да го прави сама.
Кога ще започне сама да се занимава? Дали аз трябва да я уча и как? Кажете кога да очаквам подобрение. Rolling Eyes

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Ами зависи си от детето.Големия никога не се е заигравал сам,дори и сега,когато прави нещо иска да съм до него,дори и когато гледа филми. ooooh!
А малкия още от бебе започна 1-во с дрънкалките,а сега вече с конструктора,йониката,кубчетата,количките и т.н.сам да се заиграва без да съм му показвала или насърчавала. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами аз все още чакам този момент Laughing
Има ли кой да играе с тях, децата няма да се заиграят сами. Хич няма какво да я учеш как се играе. Просто почни от време на време да си намираш работа и да отказваш да я занимаваш. Сигурно малката няма да е очарована и първоначално ще протестира, но в един момент ще се заиграе. Тогава продължавай в същия дух, всеки ден по малко, докато госпожицата не посвикне да се занимава сама.

Деска, това не е ли така, защото големият е бил първо дете и му  е обръщано повече внимание, а малката по необходимост е оставяна по-често сама да се "забавлява". Общи взето почти винаги вторите деца са по-оправини и самостоятелни май.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Лекси, и ти ли, мила Laughing.
Ради е на 3г8м и все още не само предпочита, но и настоява да играе, да разглежда книжки, да гледа филмчета с нас (по възможност междувременно и да го гушкат)Laughing.
От друга страна, обаче, когато му се каже категорично, че в момента не можем, понеже трябва да свършим еди-какво-си, мирва и се заиграва. Предпочитанията си, обаче, никога не пропуска да изрази Laughing.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 865
моите деца си играят сами.
за вики често казвахме, че не разбираме, че има дете в къщата - кротичко си се занимаваше с разни неща. и сега е такава - винаги нещо прави и се случва дори и през почивните дни да ни се събере не повече от час-два да сме заедно.

габа пък си беснее сама. не се задържа много на едно място - профучава от стая в стая, разнася неща, преоблича се, танцува.... но не държи непременно някой да й обръща внимание. хит от известно време са оцветяването и моделирането и само това я задържа на място за кратко.

е, и двете никога не отказват, ако някой им предложи компания или се занимават двете заедно. снощи дори спаха в едно легло, за да отпразнуват това, че днес им е почивен ден....

# 5
  • София
  • Мнения: 7 242
Е, Яни, това е огромното преимущество на голямото семейство...
У нас е толкова тихо и спокойно, че имам чувството, че на Цветка и е някак некомфортно и самотно да си седи в стаята и да се занимава сама...  Ако около нея имаше шум, движение, още някой с който да си каже нещо или дори да се сдърпа, ако наистина не можех да и обръщам много внимание т.к. има и други, сигурно щеше да играе повече сама и да не е почти нон-стоп залепена за мен.

# 6
  • Мнения: 1 581
Не мога да кажа, че се занимава много сам, но от време на време ми дава мигове покой  Crazy
За себе си открих някои начини да го накарам да си играе сам, сядам с него, обяснявам му какво да направи, показвам му как се прави и се изнасям и колкото е по-сложно нещото, толкова повече свободно време имам  Twisted Evil
Нооо това чак напоследък. На 1г. 2 мес. вече дори не помня как съм издържала  Twisted Evil

# 7
  • София
  • Мнения: 2 249
Лекси, абсолютно си права. Лятото бяхме при сестра ми за 2 седмици. Та те имат 3 деца и голяма къща - трябва да ти кажа, че не можех да го видя това дете - цял ден мъкне някакви играчки надолу-нагоре, не се спираше с племенниците и изобщо не се сещаше, че съществувам Laughing. Забавата беше пълна. Почивката също Sunglasses.

# 8
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Всяко дете е различно. Моя още преди да проходи чудесно си се забавлява и сам. Да понякога досажда и иска внимание като всяко дете, но иначе дълго време си играе сам и забравя, че ме има.
 Май съм късметлийка Mr. Green

# 9
  • Мнения: 3 777
Зависи от много неща.
От характер, от това как е свикнат.
Моят син си играе сам от 10 месечен, но ние така сме го и учили.
Слагаме му играчки в коша и го оставяхме да си играе.
В момента където и да го сложа и да му дам нещо ще си играе 1-2 часа докато не му омръзне.

# 10
  • Мнения: 8 505
Заиграва се от няколко месеца,но за кратко време.Нещото,с което се е заиграла,и омръзва бързо и не се сеща да си вземе сама друго,а идва и ми го тика в ръцете и очаква следващото.Умишлено пиша "нещото",защото рядко играе с играчки.

# 11
  • Мнения: 1 489
След годинката започна да се заиграва сама.И до сега си играе,но по някой път и нея е прихващат щръклиците и не иска сама.

# 12
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Зависи как ще свикне детето. Нели много отдавна си играе самичка. Но трябва да се даде шанс затова. Примерно , ако баба й и дядо й са ни на гости, след това 2-3 дни постоянно вика някой да й подава кубчета или книжки.

# 13
  • Мнения: 3 042
За дъщеря ми не си спомням, защото не беше много скоро, но синът ми, който е на 1г4м се зайграва сам от доста отдавна. Той започна да се зайграва сам още от 7-8м възраст, когато го сложих да седи в кошарката. Не съм полагала някакви специялни грижи да го приучавам да се заиграва,той просто сам  си започна да се заиграва. 

# 14
  • Петрич
  • Мнения: 321
И аз чакам Ванката да се заиграва сам.Ако съм до него и му подавам играчки играе,оставя ли го сам обаче почва да плаче да го вдигна.Минеш ли покрай него си дига ръцете и плаче ако го оставиш и не го вдигнеш.Само в проходилката се заиграва повече-около 30 мин.сам.

Общи условия

Активация на акаунт