Отговори
# 465
  • Sofia
  • Мнения: 5
Ама хайде срещата да не е на пролет,че с такъв голям корем,къде да се влача аз Crossing Arms

Съни  Hug Едва ли ще има някой, който да не иска да изчака да види и близнаците. Много ясно, че ще се организираме, така че да си с тях.

Иначе идея за подарък - не знам с какъв бюджет сте, но можете да купите някаква хубава инвестиционна монета с годината на дракона или с бебе. Има и по-ефтини - до 100 лв. сребърни. Ето примерен линк:

https://fibank.bg/bg/kyulcheta-i-kyulcheta-medalyoni/page/704

Аз много харесвам серията Монета за бебе "Anne Geddes", но са 170 лв. Не е малко... Rolling Eyes ( последните от този линк https://fibank.bg/bg/novozelandski-moneten-dvor/page/708#NZMint27 )

# 466
  • Мнения: 3 638
Съни преди и на мен ми беше трудно да избирам подаръци за бебета (за малки деца все още ми е трудно), но сега знам какво би се харесало и какво да купя, почерпи опит от Али  Wink Другия вариант е ако сте си достатъчно близки, просто попитай какво искат. Моите приятелки ме питаха от какво имам нужда, останалите които не ме питаха, донесоха дрешки, които бяха с по-големи размери, само една приятелка не ме попита и донесе нещо което вече имахме, ако питаш ще избегнеш такъв дублаж, че ако майката е луда за връзване като мен  Crazy вероятно всичко вече си е купила, но все още има нещо, което иска  Joy Още един вариант, който мога да предложа е играчка, която ще се ползва след определена възраст, в смисъл не за бебе а 12+ или 18+.

Ако някой по-рано не е писал от 5 до 10.01 ще има намаления в Комсед
http://www.comsed.net/index.php?p=news
Честно казано, освен нови биберони за шишетата, не се сещам вече да имаме нужда от нещо, но мисля да намина да огледам надуваемите легла на Интекс. Отдавна искам да купим такъв с вградена помпа, че у дома може да нощуват на гости максимум 2ма човека. Колебая се и дали да е единичен или двоен. Двоен е по-добре, но не знам ще го съберем ли в хола като разтегнем дивана.
Някой ползва ли такива легла на Интекс, ако може да сподели с мен опит  Praynig

# 467
  • Sofia
  • Мнения: 5
Някой ползва ли такива легла на Интекс, ако може да сподели с мен опит  Praynig
[/quote]

Хайде и аз като лудото Ленче на всяка манджа мерудия, ама да кажа, че имаме такова двойно надуваемо легло на Интекс. За една-две вечери става, но за повече не бих го препоръчала.  Naughty  Ние го купихме на мм за брат му - бяха ни на гости м.г. за 1 месец с детето - и резултатът е, че от едната страна стана голяма цицина на леглото. Иначе като го събереш пак си е много компактно и определено е добър вариант, ако имаш малко пространство, а искаш много гости за кратко време. Mr. Green

# 468
  • Мнения: 3 638
Smehoranka а кой вариант имате, че те са няколко, аз гледам тези, които са по-височките с помпата  newsm78

# 469
  • Sofia
  • Мнения: 5
Smehoranka а кой вариант имате, че те са няколко, аз гледам тези, които са по-височките с помпата  newsm78

Имаме ето този http://www.best.bg/stock.asp?cat_id=1664&id=11565 с размери 152см х 203см х 48см

# 470
  • Варна
  • Мнения: 14
Честита Нова Година!Пожелавам ви тя да бъде по-добра, по-успешна и благодатна от изминалата! Нека в домовете ви звучи само музика и смях, радвайте се на отлично здраве и бъдете много позитивни, положително заредени и щастливи през цялата година!

Благодаря ви момичета за пожеланията!Невероятни сте, имах нужда от тази подкрепа. Анджи е добре, но продължаваме лечението, утре ни е последният ден на АБ-седми, след това имаме още неща за 1 месец, които Анджи хич не ще и да померише даже, през този месец ми казаха  да ограничим контактите с външни хора, никакви молове и места в които се събират много хора, трябва да се пазим.Не сме излизали от доста време, но реших да приключим с АБ и тогава, ако е хубаво времето. А за пробиотика още в болницат ми заръчаха да си купя Биогайа и я ползваме.
А за късметите, на Анджи се падна паричката от едната баница, а от другата или на мен или на нея се падна здравето, но нали бяхме в болницата и не си спомням, не ми беше до късмети. Иначе и на мен поминалата година ми се падна  "таз година булка, догодина люлка"...булка не станах, но майка станах, най-хубавото късметче:)))

Наде Честит рожден ден с малко закъснение!Бъди жива и здрава, много красива и щастлива жена и мама:)))Желая ти всичко най-добро и в личен и в професионален план!

# 471
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Добро утро.
Наде, честит рожден ден. Да си жива и здрава, много щастлива и обичана. Hug
Анбибиан, ние взехме един надуваем матрак за Варна. Да ти кажа не е удобен много за спане, но пък Йоан много обича да си играе на него като отидем там.
Дони, радвам се, че Анджи се оправя. Скоро всичко ще бъде зад гърба ви.

Лек ден ви желая. Hug

# 472
  • Мнения: 629
Здравейте момичета  Grinning
Смехоранка, бебе значи и апартамент. Ха дано!  Mr. Green
Блекче, и ти ли вкюпа с бебетата?  Mr. Green
Тони, това с ваденето на снимките и много трудна работа, особено първата година. Тогава всичко е за първи път...и погачи, и кръщенета, и РД-та, и първи крачки....и какво ли още не...и все не можеш да окастриш броя на желаните снимки. После става по-лесничко. Викаш къде лятото, защо пък не. Една комбинация от срещичка със Съни и разходка до Троян и до Плевен ми изглежда постижима. ММ иска да види Плевенската панорама, то на мен ми се ще и до Свищов, и до Козлодуй да отидем...ама много сложно ще стане. Но при всички положение можем да гушкаме бебчетааааа.  Grinning Съни   Hug Ако знаеш само колко ми е носталгично, че Коколинчо порастна и вече по изключение ще мога да гушкам някое 2-3 месечно сладко малко пухкаво бебенце.  Heart Eyes
Флучия, браво че си се поглезила нас покойствие.  Grinning
Ники и кати, Дано температурата да отшуми без усложнения и бързо да свикнете с новата ситуация. За влизането в групата и на мен ми се щеше когато Зори тръгна на ясла, но като знам как за период от 2-3 седмици приеха над 15 деца със сигурност ще е пълна лудница, ако и родителите са вътре. За мен проблмът е, че се налага някои деца да тръгват твърде малки на ясла, а в комплект с това групите са с много деца и малко персонал. В нашата ясла иначе бяха много съвестни и не са се крили какво правят вътре. Заради алергията на Зори ВСЕКИ ден ми даваха подробен отчет как не са й давали от млечните неща, даже седяха да й чопкат от мусаката само картофите защото не можеше да яде кайма...и тя като казала "лельо Радева, може ли още картофчета?"...и жената отишла до кухнята за допълнително....после със сълзи на очи ми разказваше и се тюхкаше как така била алергична....в кухнята й правеха специално кремчета с нейното АМ, а за РД-то се нагърбиха освен да се занимават с тортата и да направят снимки с нашия фотоапарат....даже й бяха сложили готина фибичка на косичкта и бяха нагласили всички деца с празнични шапки...имаме страхотни снимки от тогава. Но и при нас не пускаха родители вътре и не успяваха много-много да говорят с родителите. Sad
cvm, пак сте ергени, а?  Mr. Green Значи много късметлийска година те чака.  Grinning
Ивета, браво за хубавото изкарване( После ще чакаме и снимки. То нее зле да се организирам и аз да кача малко.  Embarassed
Крисанка, знам че никак не е лесно, но...ще мине адаптационния период, Еличка ще забрави, че е плакала, само ти ще помниш.  Hug Повечето деца за 1-2 седмици се адаптират. А за лелята...какво да ти кажа....вътре са по една леля и две сестри....на 25 деца (друг е въпроса дали винаги се събират по толкова) и честно да ти кажа не знам как издържат. Не знам дали това е бил най-удачния момент да търси сестрата и защо, но поради недостиг на персонал такива неща се случват.  Confused
Петкова, на мен ми се падна "печалба от тотото" и "мнооооого хубава нова работа"  Grinning Викаш с 30 части...нашето лего е с над 200, плюс още 50-тина големи кубчета "макси блокс", има материал за разхвърляне доволно  и за двамата Mr. Green Ако идвате на към София и готини катерушки имаме в парка точно до нас.  Grinning Ама Зори мрънка, че искала пак във Варна да я водим....подозирам, че Морската и лунапарка много я зарибиха.  Mr. Green
Наденце, ЧРД, мила! Много щастие, здраве и любов!
Съни, ще намерите желаните мебели, а идеята за дворчето звучи прекрано.  Grinning За срещата викаш да не е на пролет ли, ами може пък някъде из вашата губеня да се пласираме. Ловеч е много хубав град, има си забележителности, много е приятен....пък и ти ще си ни на една ръка разстояние дет се казва. Нека и другите момичета да си кажат мнението.  Със сигурност може да се измисли някакъв вариант. За бебенцето една юбилеяна момента е хубава идея, друг вариант е обеци, кръстче, казваш, че ти е най-добрата приятелка - можеш направо да я питаш, ако е първо детенце ще имат нужда от всичко.
Марси, ми ха дано всичките ви семейни късмети да се сбъднат. И успех с диетата. За срещичката и аз ЗА.
Дони, радвам се, че вече сте доре.  Hug Hug Hug
анбибан, ние ползваме надуваем дюшек за палатката на интекс и за такива цели е много удобен. За у дома не бих казал. За по-дебелите варианти обаче нямам представа.

Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 09:59 от Zvezdichkova

# 473
  • Мнения: 3 638
Благодаря за споделения опит с Интекс. На мен ми трябва за гости, ако са повече от двама, ще го ползваме веднъж-дваж годишно иначе ще си стои спуснат в килера  Grinning Ами то ако дойдат кумувете няма къде да спи малката и отдавна мисля за този вариант и сега като има 40% в Комсед съвсем се вдъхнових  Laughing А тези с помпата освен, че се надува сам, сам ли се спуска?

За късметите аз какво да кажа  newsm78 Ние си бяхме у нас тримцата - всички късмети на нас се паднаха  hahaha На Коледа обаче ММ изтегли парата, а пък на мен се паднаха приятелите и успехите. Сега първия късмет, който изтеглих беше здравето (а дано!), а ММ нов дом  Praynig Praynig Praynig Време е вече, ама като гледам как вървят нещата няма да е през 2013 г.

Яна си е диване и половина, Съни и тя много шаваше в корема, направо все едно имах два корема, вечно нещо стърчеше кръгло (дупе или глава и аз не знам какво) от корема ми, дори жените в по-напреднала бременност по консултации и из лабораториите ми наблюдаваха корема ей така  Shocked тя се движеше вътре като Пришълеца  hahaha И твоите две бонбончета ще са диванета най-вероятно  Heart Eyes

# 474
  • Sofia
  • Мнения: 1 710
Ха здравейте и от мен и честита Нова година! Да бъдете много здрави през цялата година и да ви се сбъднат всичките изтеглени късмети!  Hug  Laughing

Моята малка фурия сега заспа, след като стана изненадващо в 7ч., съпричастна с тате и кака, да ги изпрати на работа и детска градина.
Ние изкарахме Нова година много добре, с приятели, без деца, та чак до 7ч. сутринта. Децата са си прекарали прекрасно с баба и дядо. От късметите на мене ми се падна пътуване в далечна страна. Не знам дали ще е точно далечна, но виж поне за пътуване из нашата страна се надявам. И сега като говорите за среща някъде из България със семействата, много се навивам. Много искам да се запозная с повече от вас. Освен това ММ ми говори за море във Варна или по-точно Св. Константин и Елена, та си мисля, че ако отидем там, ще успея да се видя и аз с варненските момичета.  Grinning Ха, дано...!  Hug

Наденце, честит рожден ден! Пожелавам ти много хубава година, здрава, щедра и добра във всяко едно отношение!!!  nbirthday

Смехоранче, Блекче, страхотни късметчета сте изтеглили - най-хубавите.  Laughing От сърце ви желая да се сбъднат!  Hug Hug

Иветка, страхотно си прекарвате, както те чета. Благородно ви завиждам.  Hug

Крисанка, ще отмине и този период с адаптацията и на двете ви, но какво да се прави, рано или късно идва. Важното е да приемаш нещата по-спокойно самата ти, защото иначе Ели ще усети и ще се натовари още повече. Трябва винаги да я изпращаш с усмивка и да се опиташ да бъдеш по-позитивна. Дори и да й е трудно в началото, после със сигурност ще й хареса много в яслата/детската градина. Моята София ходи с огромно желание. Разбирам те обаче че ти е трудно, защото Еличка е по-мъничка. Аз пуснах Софи на 2г.2м. на ясла.

Тони, аз точно затова периодично си вадя снимки и на двете ми кукли, защото като се натрупат много и става страшно. Последно даже съм поизчакала повече време и дадох 20лв. за снимки, което ми се струва много наведнъж. Иначе вече трябва да купуваме и нови албуми, че вече имат по един с по 200 снимки. Аз предпочитам да си имам и на хартиен носител, затова все си вадя. Знам че ти правиш често мъфини, да се похваля че и аз си купих най-сетне форма за мъфини и започвам да правя.  Grinning Вчера я изпробвах, само че в солен вариант, направих мини-пици и у дома са очаровани.  Laughing

Ники и Кати, вие как сте? Малката добре ли е?

Дони, много се радвам че Анджи вече е добре.  Hug

Съни, ти не казваш как ти минава бременността. Усеща ли се, че бебетата са две, т.е. по-тежко ли ти е от предишните два пъти? Значи Алинка на пролет ще става ученичка? Душичка  Heart Eyes Софи все ме пита кога и Елиза ще тръгва на ясла. Аз ще я пускам септември месец, като направи 2г., тогава ще се връщам и на работа.

Лек и приятен ден ви желая!   bouquet

# 475
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!

Гледам хубав итеми се обсъждат. И аз съм ЗА срещичка с децата и мъжете като се стопли и се родят близначетата на Съни, някъде около техния вилает, че да можем да ги видим Hug Hug Hug
Цеца- аз те питах за детската кухня, ама може да не си проччела. Ти на Йоан от 220 грама или от 300 грама му поръчваш. Аз от вчера поръчвам на Кали от 300 грама и вчера ( дано продължи занапред така) всичко си изяде, това са три порции по 300 грама,с общо 6 добавени сухара, отделно закусва пепечана филийкас малко зехтин и намазана с меко сиренце.
Хариелка- дай, моля ти се, когато имаш време, рецептата за солените пици. Правя мъфини , да, имам тава с 12 места за мъфини, ама последния път за Коледа се изложих Cry Cry Правих ги към 23-24 часа, станаха сухи и не ми харесаха. Нищо де, другия път ще са по-хубави.
И аз искам да пусна Кали на ясла от септември, но акъла ми не стига как ще ни приемат в държавна ясла и какво ще правим. Иначе за адаптацията не се притеснявам, и аз споделям мнението, че децата копират стрховете и притесненията на родителите си. Колкото родителите са по-спокойни и по-положитлено представят този нов етап от живота на детето, толкова то по-лесно ще го приеме. Peace
Да ви кажа каква социална програма имаме с ММ до понеделник включително. Дано всичко мине по ноти Praynig Praynig Praynig Тази вечер съ мсе договорила със свекърва ми да и оставя Кали да я нахран иза вечеря, пък ние с ММ да отидем на рожден ден на една моя колежка и приятелка, тя прави купон у тях. Няма да стоим много, ама и два часа примерно са нещо. Утре отиваме до понеделни на селото на братовчед ми, което е до Търново, още не сме водили Кали там, те са я виждали, де, ама там не е ходила и ще е голяма емоция. Пък в понеделник ММ е Иван и е именник сме рещили да поканим приятели в една любима негова кръчма и пак да оставим Кали вечерта на баба и Wink Стискайте палци всичк ода се осъюестви, че ние както не сме излизали, толкова неща за таквоа кратко време ми се виждат много, дано всичко е ОК Praynig Praynig Praynig
Дони - много се радвам, че вече сте по-добре. Специлани поздзрави от нас и целувки и прегръдки за Анджи Hug Hug Hug
А Хариелка- пожелавам ти да ти се сбъдне късмета, поне до Палма де Майорка да отидете. Ти проблем с езика няма да имаш Hug Hug Hug
Айде това е от мен за сега, хубав ден на всички Hug Hug Hug

# 476
  • София
  • Мнения: 15
Добро утро!
Вчера, след като цял ден тъгувах за малката, отидох да я взема в 3 и половина, а тя спеше и до 4 часа я чаках. била спокойна през деня, хранела се , спала. И като я взех беше доволна, играеше си, едва и обух ботушите, никак не бързаше да си тръгва. което за мен е знак че не е била толкова стресирана. Днес баща и я заведе сам, плакала 2-3 минутки и се заиграла, и пак сама си е влязла. Явно аз съм по- разстроена от нея и за това тате ще я води докато аз свикна да се разделяме  Embarassed
А да не ви казвам, че вечерта заспа още в 7 ч, явно емоциите и заниманията от яслата доста са я изморили.
Мира, колкото и да ни е мъчно рано или късно трябва да ги пуснем дечицата в някаква институция, ясла, градина или училище, идва момент, когато вече не сме им достатъчни и искат разнообразие, но си оставаме най- важните хора за тях.
Наденце ЧРД newsm51 Много късмет!
Съни, и на мен ми се прииска да ти дойда на гости, да те видя с коремчето и да се запознаем с Алинка и Боян, освен да си организираме една среща на октомврийките  някъде близо до теб?
Тони, Кали ще подиша чист селски въздух ще я поглезят, добре ще се чувства.
Еличка, много обича да ходим някъде и е като фурия всичко пипа, дърпа, разглежда. Ама по някога и чупи и мама трябва да се черви Embarassed
Марс, каква тая диета бе мила? Ти  и сега си толкова финичка, на скелет ще заприличаш, откъде ще ги свалиш тези 10 кг  Shocked Толкова си хубавичка и стройна, не се разваляй  Praynig
Анбибиян, Смехорнака,  ние ползваме такова легло - двойно, много сме доволни , Ели много обича да се катери по него докато се надува, за Коледа имахме гости и 5 дни нощуваха на него. Точно за 5мин е готово и сам се спуска,  от високия вариант е нашето.



# 477
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Здравейте, да се включа и аз с мнение за Интекс  Mr. Green Ние имаме ей този диван-легло. Ползвала съм го една седмица, докато обзавеждахме апартамента. Като цяло НЕ съм доволна  Mr. Green Отпихва бързо и като цяло не съм фен на надуваемите легла - неудобни са ми, особено ако спят 2ма човека. То единия като е по-тежък и накланя леглото към себе си и другия се търкулва  Laughing Сега си стой прибран, не съм го надувала изобщо след това  Peace
Дони, месец ще мине, най-важното е Анджи да се стабилизира. И ние взимахме БиоГайа след АБ  Peace
Крис, да ти кажа отдавна не сме се виждали, а покрай празниците си натрупах това - онова. Simple Smile Да сваля 5 кила, които са ми отгоре и още някое друго за лично удовлетворение ще е супер  Mr. Green Радвам се, че Ели се е успокоила вчера  Hug
Съни, ама къде без теб?>!! Аз те смятам за основателка на темата (главатар  Mr. Green ), ще измислим нещо близо до вас да може да видим цялото семейство  Hug
Хариелка, добре сте си изкарали и вие на НГ - браво!

Моята папАя спи и като се събуди мисля да я качвам на върха, че по карта виждам има детска градина да иде да подивее малко там  Mr. Green Много добре й се отразява планината на режима... играе два часа- спи два часа, вечер изкарва по 12  Mr. Green Идеално е  Mr. Green

# 478
  • София
  • Мнения: 15
Като човек без работа - да се включа с един виц:

Списание 'Аз Жената' провело конкурс на тема: 'Познаваме ли жените?'. Победител станал Петьо Иванов на 10 години.
Възмутен читател пише до редакцията:
'Що за безобразие? Аз съм на 65 години и от 15 годишен познавам жените, а Вие дадохте наградата на някакво дете!'
Отговарят му от редакцията:
На първия въпрос от конкурса 'Къде жените са най-къдрави?' Петьо е отговорил правилно - в Африка. А Вие какво отговорихте?! Че и сте нарисували!
На втория въпрос 'Как се казва най-важния орган на жените?' Петьо пак е отговорил правилно - Световната женска федерация. А Вие какво отговорихте?! Че и сте нарисували!
И на третия въпрос 'Какво чакат жените с нетърпение всеки месец?' Петьо пак дава верен отговор - новия брой на списанието 'Аз жената'. А Вие какво отговорихте? Благодаря, че не сте и нарисували!
 Joy

# 479
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Тони, пропуснала съм някъде въпросут ти. Още му вземам от 220 грама, слагам в порцията по 2 сухара. Не знам дали не му е малко, може би ще трябва да увелича грамажа....

Общи условия

Активация на акаунт