Въпрос за авокадото

  • 2 401
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 457
Искам да попитам мамите, които дават авокадо - моля ви кажете ми как точно трябва да изглежда хубавото зряло авокадо? Извинявам се за тъпия въпрос,но само два пъти съм купувала авокадо. Единия път си беше зелено отвътре, а другия път като че ли розовееше на места,това да не би да означава че е натъртено  Thinking А и как ги познавате- отвън всички са еднакво зелени Rolling Eyes
Искам да давам на бебка авокадо, но ме е страх да би да улуча нехубав плод и да и стане нещо. Моля ви, помогнете със съвет

# 1
  • Мнения: 3 550
Чувала съм, че като го натиснеш за дупето и трябва да е меко.

# 2
  • Мнения: 391
Аз ги натискам леко и ако поддава малко е добро. Ако е много меко или твърдо като камък не ги купувам.

Ядеме много авокадо и никога не сме имали проблеми с тях. Не се притеснявай, лош плод веднага ще го познаеш.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 457
Благодаря ви много за отговорите  Hug
А отвътре какви точно трябва да бъдат - само зелени или имат примес с друг цвят?

# 4
  • Мнения: 6 390
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=53057.0
Узрязото авокадо може да се бели лесно с ръце- люспата му пада, и няма кафеви петънца вътре никакви.
 Държи се в тъмен шкаф да узрее - а не в хладилник. Като презрее е също за боклука:)
Има привкус на лешници/фъстъци когато е годно за ядене.

# 5
  • Мнения: 69
А мога ли да ползвам темичката да попитам,от кой месец започнахте с авокадото.Моята беба яде зеленчуци и е на 5 месеца,дали мога вече да и давам авокадо?Благодаря и се извинявам ,че вмъквам друг въпрос в темата!  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 866
В магазина като го пипаш трябва да е леко меко, но не много. Ако е твърдо, може пак да го купиш и да го оставиш да узрее. Ако ли пък е много меко, значи е презряло. Eli sz е обяснила подробно как трябва да изглежда отвътре.

Иначе аз намирам авокадото малко тежко и затова дадох към 1 годинка.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 457
А мога ли да ползвам темичката да попитам,от кой месец започнахте с авокадото.Моята беба яде зеленчуци и е на 5 месеца,дали мога вече да и давам авокадо?Благодаря и се извинявам ,че вмъквам друг въпрос в темата!  bouquet
Аз го дадох след 6 1/2 месеца, след като прочетох колко много майки са доволни от него. Четох, че може и по рано тъй като се понасяло добре и не е алерген

# 8
  • Мнения: 2 032
Само мъничко да добавя, едно бързо пюре: разбивам (за по-големи, намачвам) парче авокадо, парче зрял банан и с.л. гъсто кисело мляко: и двете дЯца добре го хапваха.

# 9
  • Мнения: 3 379
Авокадото е една от храните, които можеш да въведеш рано - аз го дадох на около 7-8 месеца мисля. Много е полезно. Напоследък обаче не съм го пробвала на Гого, не знам дали пак ще го яде.

Общи условия

Активация на акаунт