молба за помощ за лекарства за ОДЗ за соц.слаби деца

  • 3 459
  • 26
  •   1
Отговори
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Здравейте!
19 ОДЗ до миналата година е било за соц.слаби деца. СЕга там 95% или около това са пак соц.слаби - т.е. деца, на родители дори лишени от възможност през седмицата да гледат децата си Затова е целодневна.
Знате /или не/, че събираме както дрехи за деца от 1г до 7г, така и дрехи за родителите им.
МОЛБАТА ми е за ЛЕКАРСТВА.
Ако имате възможност - нека помогнем.
Ето списъка - може ако искате да купите лекарството /само моля запазете бележката от аптеката/. Може и останали от вашите деца - но задължително съхранени по предписанието на лекарството и задължително не с изтекъл срок на годност.
Ето списъка - от най-евтините лекарства - става дума за лазарета в детското заведение - нали някои деца ги оставят в понеделник и ги взимат чак петък - ако е болно трябва да го лекуват сестрите.

1. капки за уши
2. капки за очи
3. алергозан таблетки
4. алергозан - унгвент.
5. ЛОСИОН за въшки
6. калпол - до 3г + 6 години
7. нурофин

Много благодаря на всички които могат да помогнат - моля ви пишете и на лс - за да видя отговорите ви.
  bouquet

# 1
Напиши моля те къде се намира градината

# 2
  • София
  • Мнения: 3 108
Днес занесох някои лекарства в градината:

алергозан- хапчета и унгвент- по 1 бр.
Нурофен за деца- 1 бр.
Парацетамол за деца (български)- 2 бр. (по-евтин е от "Калпол" с няколко лева, а на практика действието е същото)
капки за нос Виброцил- 1 бр.
капки за уши "Отипакс"  - 1 бр.

Директорката страшно се зарадва и каза, че в момента наистина имат голяма нужда от лекарствата. Който има възможност, нека да помогне! Дори 1-2 опаковки ще са от полза!

Градината се намира зад РУМ-а в Младост 2. Най-лесно може да се обясни така: ако сте с кола и идвате от центъра-посока Младост 2, след кръстовището на бившата Деница (сега супермаркет Европа) се продължава направо и на следващото кръстовище се завива надясно. На РУМ-а се завива в дясно, после първата пряка отново в дясно, след това първата пряка вляво. Улицата се спуска надолу и води право към детската градина- 19 ОДЗ "Деница".

Ето и карта:http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=c8bfcac3bdd1132d68d62f8e00dd04 … p;ix=37&iy=13

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
sweetkids mamma - благодаря
тъкмо щях да пиша какво си занесла. днес и МЕРИЛИОН би трябвало да отнесе някои лекарства. довечера ще пиша какво е станало и от какво все още най-много имат нужда

# 4
  • Мнения: 2 249
sweetkids mamma - благодаря
тъкмо щях да пиша какво си занесла. днес и МЕРИЛИОН би трябвало да отнесе някои лекарства. довечера ще пиша какво е станало и от какво все още най-много имат нужда
Бързам да докладвам-точно идвам от там-ходихме с Роси в градината-занесохме дрехите от Julianna и малко лекарства-оставихме 2 опаковки "calpol"-"nurofen","alergozan"-3 опаковки,някакви капки за нос(не ги разбирам и не запомних Embarassed)антибиотици, и само 1 опаковка лосион за въшки-беше последно в аптеката ooooh!-имат нужда от още Hug
директорката ми се стори много мила-каза че едно майче е минало сутринта и е оставило лекарства-от тук разбирам ,че е sweetkids_mama -за теб Hug  bouquet)))
една майка се е обадила и е изявила желание да даде 1000 лв за море за дечицата-не знаем коя е ама -"браво"
Наде,имаш специални поздрави от директорката Hug
ами...това от мен по темата
мисля в понеделник пак да занеса малко лосиони ако успея
ако някоя майка иска да даде лекрства а няма възможност да отиде до Младост да ми пише  bouquet

# 5
  • Мнения: 470
Днес бях в детската градина.
Имат нужда от бельо-гащи най-вече-за деца от 1 до 3 годинки.
Лекарства също.

# 6
  • Мнения: 1 512
Аз утре съм свободна и ще имам възможност следобяд да посетя детската градина- мога да помогна с лекарства, и с дрешки за 1-2 годишни дечица.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 108
Аз утре съм свободна и ще имам възможност следобяд да посетя детската градина- мога да помогна с лекарства, и с дрешки за 1-2 годишни дечица.

Много е хубаво това, дано завариш директорката, много приятна и симпатична жена!
Ако не забравиш, моля те, питай дали ще им послужат бодита с дълги ръкави размер година-година и половина! Имам останали от децата и бих искала да ги занеса там.

# 8
  • на път
  • Мнения: 2 804
Утре сутрин ще водя Малчо на Патиланци и ще вземем да се отбием и ние там да оставим нещо. Може ли още веднъж адрес и телефон моля ако някой го има под ръка.
Предварително благодаря.

# 9
  • Мнения: 2 249
Утре сутрин ще водя Малчо на Патиланци и ще вземем да се отбием и ние там да оставим нещо. Може ли още веднъж адрес и телефон моля ако някой го има под ръка.
Предварително благодаря.
не знам адреса-мога да обясня-дано ме разбереш Praynig
ако идваш от цариградско шосе и влизаш в младост след "шел"караш направо,минаваш Била и на светофара на Макдоналдс завиваш в дясно-и караш само по пътя-той самият прави лек завой в ляво и точно преди Рума-няма кака да не го видиш-голям магазин на 2 етава-червен-завиваш в ляво-там е градината-друга май няма-може да попиташ някой
ако минеш-поздрави директорката от нас и попитай от какви лекарства имат нужда в момента
последно ги бяхме позаредили ,но им трябваха лосиони против въшки Crazy
всъщност ти кога мислиш да ходиш? дали да не изчезна от работа за час? newsm78

# 10
  • на път
  • Мнения: 2 804
Цитат
.... градината-друга май няма-може да попиташ някой
ако минеш-поздрави директорката от нас и попитай от какви лекарства имат нужда в момента
последно ги бяхме позаредили ,но им трябваха лосиони против въшки Crazy
всъщност ти кога мислиш да ходиш? дали да не изчезна от работа за час? newsm78

Цитат

Благодаря много  Grinning. Ще гледам да е около 11 / +/- 30 мин.
Аз съм си записала също за въшките, освен това нурофен за деца, парацетамол за деца, виброцил, отипакс и калпол /3-6 год/. Thinking

# 11
Zdraveite, az v nedelia (12.03) kam 16:00-17:00 chasa shte hodia do Mladost i sam prigotvila malko lekarstva. Bihte li mi kazali dali v nedelia tam ima niakoi na kogoto moga da gi zanesa? A sashto ot kakvi lekarstva imat nuzda v momenta za da kupia.
Blagodaria predvaritelno.

# 12
  • Мнения: 2 249
Zdraveite, az v nedelia (12.03) kam 16:00-17:00 chasa shte hodia do Mladost i sam prigotvila malko lekarstva. Bihte li mi kazali dali v nedelia tam ima niakoi na kogoto moga da gi zanesa? A sashto ot kakvi lekarstva imat nuzda v momenta za da kupia.
Blagodaria predvaritelno.
едва ли в неделя има някой? все пак това е детска градина-ако искаш ела на срещата в софияленд в неделя от 11 до 12 в сладоледения салон-и аз ще ги занеса във вторник  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 512
Съжалявам, но не можах да отида- налага се Кристина да си остане вкъщи до края на седмицата, защото пие един имуностимулатор.
Но! Имам добра новина- говорих с  две мои приятелки, които ще ми съдействат за събирането на дрешки, а лекарствата ще ги взема аз. Така че ще си отделя един ден от следващата седмица и ще отида да занеса всички неща.
А директорката по кое време е там- само сутрин или в ранния следобед още е там?
Мерелин, сега видях, че ще ходиш във вторник- искаш ли тогава да си направим една среща, ако ни съвпада сводобното време?

# 14
Zdraveite, az v nedelia (12.03) kam 16:00-17:00 chasa shte hodia do Mladost i sam prigotvila malko lekarstva. Bihte li mi kazali dali v nedelia tam ima niakoi na kogoto moga da gi zanesa? A sashto ot kakvi lekarstva imat nuzda v momenta za da kupia.
Blagodaria predvaritelno.
едва ли в неделя има някой? все пак това е детска градина-ако искаш ела на срещата в софияленд в неделя от 11 до 12 в сладоледения салон-и аз ще ги занеса във вторник  bouquet

Blagodaria, no niama da moga da doida na sreshtata v Sofialand, shte bada na saztezanie na dashteria mi na Aleko, shte nameria vreme da gi zanesa drugata sedmica

Общи условия

Активация на акаунт