Колко храна да изяжда детето

  • 394
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 125
Здравейте Grinning Синчето ми наближава годинка, но е само 8,5 кг. Как да разбера колко побира коремчето му? Страх ме е да му давам повече от 200гр на ядене, за да не повърне (че имахме и такива проблеми), но както и да го смятам включително 100-те грама сок, не изяжда повече от 900 гр. дневно. Дали това е достатъчно? И изобщо как се определя колко да изяде? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 7 837
Изобщо не ги обичам схемите с грамажите при яденето. Защото всяко дете е с индивидуални хранителни навици.

Според книгата, която ползвам на Американската педиатрична асоциация, във възрастта 8-12 мес. детето трябва да поема около 750-900 калории дневно, като половината от тях идват задължително от кърмене или формула.

И да те успокоя донякъде за кг - Самуил на 1 г. тежеше 9 кг  Simple Smile

Последна редакция: ср, 25 яну 2006, 21:42 от Кейси

# 2
  • Мнения: 4 242
Моята щерка яде колкото и се яде, никога не я насилвам, а количството твърда храна за деня е от 200 до 600гр (което я голяма рядкост). На годинка тежеше 10.50кг.
Мисля че детето само си показва, аз съм длъжна да предлагам а тя решава останалото.

# 3
  • Мнения: 4 629
Децата трябва да ядат - толкова, колкото им се яде. Сина ми яде много, а тежи само 8400  Laughing

# 4
  • Мнения: 1 427
Колкото му се яде! LaughingДетето знае  най-добре.Моята щерка е на 10 месеца и тежи 8.100.Изобщо не трябва да ги мислиш килограмите,колкото-толкова!

# 5
  • Мнения: 854
Килцата какво те притесняват не разбирам newsm78 Ние на почти 14 месеца още нямаме 9 Simple Smile Иначе храната му е около 800гр, а млякото идея нямам, но поне към 400мл Simple Smile Обаче то не се спира, как да наддава повече Simple Smile Аз също съм на принципа - аз предлагам, пък то колкото изяде Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 190
Моя на почти годинка е 6.900кг. Понякога изяжда няколко лъжички, понякога около 80-100г на ядене. Кърмене 5-6 пъти на ден  и поне 2 пъти през ноща. Щом е жизнен и здрав, не ги смятаам грамажите.

# 7
  • Мнения: 125
Благодаря!  Hug Аз пък се притеснявах, че не изяжда достатъчно и заради това ми е втален, но той по цял ден дивее, как да му се лепне нещо Crazy

# 8
  • Мнения: 1 108
Децата трябва да ядат - толкова, колкото им се яде
Иначе гладни ли да остават

Общи условия

Активация на акаунт