д-р Димитър Марков - едно недоразумение във феталната морфология

  • 103 962
  • 185
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Благодарение на въпросният доктор ми направиха аборт по мед. причини в 30гс без на бебето да му има нещо, което разбрах по-късно от направената аутопсия.

# 16
  • София
  • Мнения: 23 067
sharney, ужасно е това, което е станало. Колко още лекарски мнения си потърсила за тази изключително отговорна стъпка?

# 17
  • София
  • Мнения: 10 694
sharney съжалявам много за случилото се и все пак се надявам това да е пързалка.

Не може да се регистрираш КОНКРЕТНО за да влезнеш ТОЧНО в тази тема и да изръсиш негативно мнение.

Дата на регистрация:   Нед., 17 Февр. 2013, 22:32
Последно Активен:   Нед., 17 Февр. 2013, 22:56

поста ти е от  Нед., 17 Февр. 2013, 22:45


страшно си експедитивна...съжалявам,не звучиш достоверно...и все пак,ако това е истина-ами осъди го!

# 18
  • Мнения: 187
Аборт по медицински причини не се ли прави само до 24 седмица?
Поне на мен така ми обясниха при бременността ми.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 694
Аборт по медицински причини не се ли прави само до 24 седмица?
Поне на мен така ми обясниха при бременността ми.

Принципно може и след феталната в 28 г.с...при мен например имаше риск, ако в 28 г.с се беше видяло нещо,щеше да последва ..накратко-изчакахме..

# 20
  • Мнения: 2
От близо 2г влизам редовно и чета ,опитвам се да събера смелост да почна пиша ,но не можах. КОгато видях въпросния пост много се ядосах и писах... Да имам Хашимото и тромбофилия ,детето беше изостанало в тегло и ръст, но не беше ненормално....както твърдеше д-р Марков .Борих се твърде дълго за това дете и неговите твърдения....Не не ходих за второ мнение и не не беше аборт ,а предизвикано раждане продължило 24ч ....за което ме убедиха тримата лекари които водеха бременността ми на фона на др заболявания.....и ситуацията. Съжалявам, все още съм ядосана на света .

# 21
  • София
  • Мнения: 10 694
sharney с каква всъщност диагноза те прати Марков да предизвикват раждане? Защо не потърси и други мнения, как така ще се съгласиш от раз да се махне бебето. Rolling Eyes Амниоцентеза правиха ли? Какви бяха притеснителните маркери в плода,които са накарали Марков да те подтикне към тази стъпка?

Аз също съм с Хашимото. Нямам тромбофилия,но съм с лека мутация в протромбиновия ген и бях на терапия като за тромбофилия, отделно имам и генетчно неусвояване на фолиева, проблем с изграждане и фунцкиониране на плацента и още една торба простотии, родих с преекпалмпсия, но не съм имала проблем с плода. Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 4 747
Sharney, много съжалявам за случилото се. Не искам да бъркам в раната и прочие, не съм и специалист, но все пак когато са предизвикали раждане, предполагам, че си родила живо дете - все пак си била 30-та седмица и тогава плодът е абсолютно жизнеспособен. И тогава не са ли видели, че всичко на бебето му е наред? Не му ли направиха някакви изследвания?

Дано скоро сбъднеш мечтата си и гушнеш своето здраво бебе!  bouquet

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 465
Не разбирам как така се предизвиква раждане на здраво дете? Никой доктор не може да рискува такова нещо, ако няма категорични доказателства, като амниоцентеза например. Освен това не се ли събира комисия, която да допусне такова нещо. Би ли споделила какво пише в документа от аутопсията. Съжалявам, че ще го кажа, но историята така написана ми звучи невероятно....
В болницата бях с една жена, на която бебето драстично изоставаше, беше в осми месец, но корем почти нямаше, бебето беше 800 гр. Но така и не се виждаше на ехограф какво му има. Затова и не можеха да го махнат. Просто нямаше доказателства, че е болно. Губеха му тоновете, но въпреки това чакаха до последно. При един следобеден запис на тонове, ги бяха изгубили и веднага я свалиха за секцио. Беше с плацента превия и нямаше как да стане нормално раждане.
На Нединка въпросът също е адекватен...

# 24
  • Мнения: 187
Не съм пациент на този лекар, но и на мен ми е интересно.
Дали ти се иска да разкажеш как така стана?
И тримата лекари, които са ти следили бременността на едно мнение??
Звучи ми наистина странно

# 25
  • София
  • Мнения: 283
Благодарение на този изрод, както и на боклуците от женска консултация и аз родих мъртво първото си дете в 7 месец.На Марков изобщо обаче не му попречи да си прибере със задоволна и арогантна физиономия 80-те лв след като ми обясни на последният вече преглед, че бебето ми умира в мен, че няма шанс да оцелее и че страда ужасно и се е мъчело дълго време.При положение, че само месец по-рано ми каза, че в най-лошият случай ще ми предпише аспирин и нещата ще се оправят, а още тогава бебето ми изоставаше с около месец, но никой от така наречените специалисти не ми обърна внимание.Крайната диагноза - ИУРП.На всички грамотни тук им е известно, че ретардацията е процес, който започва постепенно, а не става от веднъж.При мен започна от 15г.с, а Марков постави диагнозата чак в 26-27г.с., когато вече беше късно и бебето вече умираше, заради нулевия и на моменти даже обратен диастолен фетоплацентарен кръвоток.Ако бяхме започнали фраксипарин и аспирин протект още в 15г.с нещата можеха да се развият и по друг начин.Magnet for happiness( Hug) знае много добре историята ми и може да Ви потвърди за това през което преминах.
Дано никога на никой не се случва вече подобно нещо!

# 26
  • София
  • Мнения: 423
Разбирам те за нещастието, но не си права като цяло. Моята ретардация започна в 32 г.с. и бебето беше на косъм. Извадиха я в 37 седмица, но с размерите на 32-ра. А при теб започва в 15 г.с. и искаш да родиш живо и здраво дете в 26  Shocked ? Реалността е жестока и мъчителна, но не очаквай от лекар да прави чудеса. Все пак медицината не е вездесъща, каквото и да си въобразяват хората. Кой нормален лекар ще препоръча да се извади бебе, което в 26 г.с. трябва да е под 1000 гр, а твоето трябва да е било и по-малко? За да ги обвиняваш после защо е извадено толкова рано? И може би забравяш, че е важно да се роди здраво и нормално дете, а не каквото и да е дете. Със сегашната ми бременност отново имам подобни проблеми, но през ум не ми минава да обвинявам лекарите. Надявам се ретардацията да не се задълбочи толкова, но поне минахме най-рисковия период. Просто някой неща се случват и никой няма обяснение защо и как  Confused

# 27
  • София
  • Мнения: 283
ako be6e pomislila malko nad posta mi edva li 6te6e da spori6.tuk e mqsto za vseki da spodelq mnenieto si sprqmo negoviqt li4en opit s cel dostupna informaciq za vseki, koito se interesuva, a ne da se kritikuvat drugite dali sa pravi ili ne.prez vtorata bremennost imah su6tiq problem, no naistina kadurnite lekari uspqha da pomognat da rodq jivo dete.otnosno tova dali me razbira6, ako ne si go izpitala(da rodi6 murtva purvata si rojba i da nqma6 pravo da q pogrebe6, za6toto zakonut q tretira kato biologi4en otpaduk) dori nqma6 pravo da si pomislq6, 4e znae6 kakva e bolkata na tezi roditeli.vmesto da si gubi6 vremeto da oborva6 faktite, validni za hora, koito ne poznava6, vzemi spodeli tvoqt opit, ako iska6 da bude6 polezna na nqkogo.nikoi ne govori za vadene na bebeto, ami za diagnosticirane na problema svoevremenno i predpriemane na suotvetnata terapiq.ne moje na purviqt pregled bebeto da izostava s mesec i az da mu obqsnqvam tova i toi da mi kazva sled mesec pak 6te se vidim i v nai-lo6iq slu4ai 6te pie6 aspirin i sled mesec da mi obqsni, 4e bebeto mi se mu4i i umira i nqma kakkvo da se napravi.nali ti e qsno, 4e samo maloumnik moje da ne predprieme ni6to, vijdaiki na monitora bebe s teglo 400g v po4ti 7 mesec i po razmeri, otgovarq6ti na mesec nazad.otnosno rajdaneto na zdravo i normalno dete povqrvai mi znam pove4e ot vseki drug v tazi tema veroqtno, za6toto deteto mi e nedonoseno, be6e polovin godina v bolnica, 2 operacii, sega e s epilepsiq i sme zapla6eni ot DCP, taka 4e naistina nqma6 o4i da mi govori6.ta kakto vijda6 i sega ne6tata ne sa mi nikak idealni, no ne obvinqvam nikoi za tova, za6toto lekarite v tozi slu4ai napraviha vsi4ko po silite si za men i za neq i az sum im bezkraino blagodarna za tova, vupreki posledstviqta, koito nosim, za koito te nqmat vina.pove4e s teb ne smqtam da se zanimavam.tova e moqt gor4iv opit s tozi "biznesmen", a ne lekar(psevdo lekar).tova sa faktite, koito kolkoto i da te 4ovurka nqma kak da ospori6.
a na teb sega ti pojelavam jivo i zdravo bebe.kusmet!

Последна редакция: пн, 25 фев 2013, 15:59 от marushkag

# 28
  • София
  • Мнения: 423
Имах голямо желание да прочета какво си написала, но тази маймуница на 20 реда е абсурд да прочета. Елементарно е да пишеш на български.

# 29
  • София
  • Мнения: 10 694
Mime-to ...вярно,че не е по правилата на форума,но когато човек е добронамерен намира начин да прочете,особено поста на marushka!

Не съм marushka,но ето,поднасям ти кирилизирано копие на поста й- използвах елементарен кредор! Дано ти хареса написаното от нея:
Цитат
ако беше помислила малко над поста ми едва ли щеше да спориш.тук е място за всеки да споделя мнението си спрямо неговият личен опит с цел достъпна информация за всеки, които се интересува, а не да се критикуват другите дали са прави или не.през втората бременност имах същия проблем, но наистина кадърните лекари успяха да помогнат да родя живо дете.относно това дали ме разбираш, ако не си го изпитала(да родиш мъртва първата си рожба и да нямаш право да я погребеш, защото законът я третира като биологичен отпадък) дори нямаш право да си помисляш, че знаеш каква е болката на тези родители.вместо да си губиш времето да оборваш фактите, валидни за хора, които не познаваш, вземи сподели твоят опит, ако искаш да бъдеш полезна на някого.никoй не говори за вадене на бебето, ами за диагностициране на проблема своевременно и предприемане на съответната терапия.не може на първият преглед бебето да изостава с месец и аз да му обяснявам това и той да ми казва след месец пак ще се видим и в най-лошия случаи ще пиеш аспирин и след месец да ми обясни, че бебето ми се мъчи и умира и няма каккво да се направи.нали ти е ясно, че само малоумник може да не предприеме нищо, виждайки на монитора бебе с тегло 400г в почти 7 месец и по размери, отговарящи на месец назад.относно раждането на здраво и нормално дете повярвай ми знам повече от всеки друг в тази тема вероятно, защото детето ми е недоносено, беше половин година в болница, 2 операции, сега е с епилепсия и сме заплашени от ДЦП, така че наистина нямаш очи да ми говориш.та както виждаш и сега нещата не са ми никак идеални, но не обвинявам никoй за това, защото лекарите в този случай направиха всичко по силите си за мен и за нея и аз съм им безкрайно благодарна за това, въпреки последствията, които носим, за които те нямат вина.повече с теб не смятам да се занимавам.това е моят горчив опит с този "бизнесмен", а не лекар(псевдо лекар).това са фактите, които колкото и да те човърка няма как да оспориш. а на теб сега ти пожелавам живо и здраво бебе.късмет!


А в случай,че и в бъдеще срещнеш проблеми с разчитането,може да използваш това/ при добро желание разбира се/:
http://www.kredor.com/lat2bg/default.aspx

ПП Написаното от нея не беше на Маймуница-както се изразяваш,а на ЛАТИНИЦА.

И аз ти желая здраво бебе на термин! Peace    bouquet

Последна редакция: вт, 26 фев 2013, 15:57 от magnet_for_happiness

Общи условия

Активация на акаунт