За сигурността в детската градина

  • 1 431
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
Здравейте!
Бих искала да Ви попитам в детските градини, които посещават вашете деца има ли охрана през деня, както е във всички училища? И как се контролира кой влиза в градината. При нас има електронна врата, но тя винаги е отворена

# 1
  • София за сега
  • Мнения: 194
При нас има жени от "Егида" Родителите също не се допускат/само първата седмица до стаите/.За яслите ме пусках да се качвам....Сега съм само до фоайето....... Grinning

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 865
При нас пък абсолютно винаги е затворено, случвало ми се е да чакам по 10-15 минути и да звъня на всички звънци за да ми отвори някой:-(
Охрана мисля, че няма. У дома също няма.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Има две каки от "Егида", но не винаги се намират. Иначи вратата е електронна, звъниш казваш за кой идваш, пускат те и ако каката я няма си ходиш където искаш. Но общо взето е сигурно. Мен по-ме притеснява, че съм чувала от датето как след обяд, докато трябва да спят понякога ги оставяли сами и те се чудили къде е госпожата /става въпрос за 1 група/

# 4
  • Мнения: 185
Има охрана. Има и заключени врати със звънци и домофони. Има и книга, в която се разписва родителят сутрин при оставяне на детето и следобед при вземането му. В резултат нямаме почти никакъв контакт с учителките през студените месеци, когато не извеждат децата навън, защото ни помолиха да не се качваме до горе (2 етаж), че да не цапаме ...  Sad

# 5
Според мен, би трябвало да се провеждат всеки месец нещо като родителски срещи при положение, че родителите не могат всеки ден да говорят с учителките, но явно не им се разправя. Моето предложение е да съберете подписка от всички родители от групата или да искате такава среща. Всеки родител е в правото си да се интересува какво става с детето му в градината, а учителите са длъжни да информират.

# 6
  • Мнения: 133
Здравейте! Благодаря за отговорите и извинете че се включвам чак след два дни, но през почивните дни ако малкия/4г/ ме види пред компютъра иска да му пускам разни игрички,  аз не разрешавам и само се караме.
По въпроса за охраната: не разбирам как така не ви пускат до групата , пазят децата от вас ли?

# 7
  • София за сега
  • Мнения: 194
Цитат на: Dezy
Здравейте! Благодаря за отговорите и извинете че се включвам чак след два дни, но през почивните дни ако малкия/4г/ ме види пред компютъра иска да му пускам разни игрички,  аз не разрешавам и само се караме.
По въпроса за охраната: не разбирам как така не ви пускат до групата , пазят децата от вас ли?


Не ни пускат да се кача до стаята ,но като позвъня на звънеца ми го довежда госпожата, така че аз имам контакт ежедневен с госпожата.
А какичките от Егида винаги са си били на мястото.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
titti 111 за какъв ежедневен контакт ми говориш. Че тя госпожата като ти го даведе твоето нали другите /обикновенно около 20 бройки/ ги оставя сами. Ясно е, че няма време да си говорите, а и от твоя страна би било егоистично да я задържаш /ако всеки родител я задържа 5 мин., я сметни за 20 деца колко се получава/ Аз под контакт не разбирам само "Добре ли се държа, яде ли и т.н." Искам да имам достъп и до стаята, да видя как са я украсили, да видя и др. дечица и как се вписва моето сред тях. В наща градина сега се говори за възможнодтта, една сутрин от седмицата родителите да могат да присъстват на занятията. Ясно, че нещата ще са понапудрени, но все пак е добро начало.  А мотивъът да не пускат родители до предверието с гардеробчетата, е че цапали - ами да вземат още една чистачка...

# 9
  • София за сега
  • Мнения: 194
Цитат на: Лекси
titti 111 за какъв ежедневен контакт ми говориш. Че тя госпожата като ти го даведе твоето нали другите /обикновенно около 20 бройки/ ги оставя сами. Ясно е, че няма време да си говорите, а и от твоя страна би било егоистично да я задържаш /ако всеки родител я задържа 5 мин., я сметни за 20 деца колко се получава/ Аз под контакт не разбирам само "Добре ли се държа, яде ли и т.н." Искам да имам достъп и до стаята, да видя как са я украсили, да видя и др. дечица и как се вписва моето сред тях. В наща градина сега се говори за възможнодтта, една сутрин от седмицата родителите да могат да присъстват на занятията. Ясно, че нещата ще са понапудрени, но все пак е добро начало.  А мотивъът да не пускат родители до предверието с гардеробчетата, е че цапали - ами да вземат още една чистачка...




Ми имам си контакт като го взимам почти последен Laughing
В повечето случаи е последен пък аз обикновенно към 18часа го взимам Confused Чудя се даже какво им е раб.време на другите майки........А сутрин е пръв та още се събират на диванчето на фоаейето та пак мога да си приказвам на воля.... Laughing
Пък и я си представи в едно ОДЗ родителите постоянно да щрапат нагоре надолу по стълбите, по стаите......... Shocked Хич не ми звучи добре.Тази система с ограничението ми допада.

# 10
  • Мнения: 1 655
Днес попълвах за яслата един лист с данни за майката, бащата, личния лекар и най-отдолу трябваше да се напише кой има право да взема детето от яслата. Мисля, че като идея е добра, само не знам как ще го приложат... Като отида да си вземам детето - по списака ли ще ме търсят дали имам право Wink

# 11
  • Мнения: 133
Лекси, съгласна съм с теб. Когато се качиш до стаята можеш да добиеш по-пълна представа за обстановката в която прекарва детето ти целия ден. Не се притесняваш да зададеш повече въпроси и не само на госпожата. Сигурно знаете колко много неща могат да се научат от другите деца, които като че ли само чакат някой да дойде и се отприщват да говорят. Прави ми впечатление че всички деца знаят кой на кое дете е родител. Познават ме дори и когато ме видят извън градината и си говорим за това как са прекарали деня с госпожата. Това може да стане само ако виждат кой прибира детето от групата.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Светла, този списък го правят във всички градини. И аз съм го попълвала. Тогава не написах имената на бабите и дядовците /бързах, не знаех ЕГН-тата/. Въпреки това те ходят да го вземат, а най-плашещото е, че детето ми се държи с тях все едно не ги познава /не знам защо, май трудно превключва от една обстановка към друга/, но въпреки това им го дават. То и свекърми дори се впечетли "Ама, те откъде знаят, че съм и истински дядо, тя се държа все едно не ме познава..?"
Дейзи, докато е лято иди-дойди. На вън са, вземаме ги от двора и имаме някакво възможност за наблюдение, ама през зимата става някаква абсолютно затворена система - иди, че разбери какво става...

Общи условия

Активация на акаунт