момичета помагайте

  • 698
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Вече започнах да се притеснявам за себе си.
Проблемите ми в тази държава продължават и почвам да си мисля,че аз нещо.....
Давайте акъл как да оправя тази ситуация:
имам бебе на 1,5 г.От 2 м.се преместихме в Орландо и трябва да намеря болница,в която да водя бебето на консултация.Досега беше на отчет в хелт департмента в Мелбърн и там всички услуги бяха безплатни/тя няма застраховка,родена е в Бг/.
и така:запазих си час,обясних,че искамда иа преместя,че няма застраховка и хората казаха ок.Днес,след прегледа ми поискаха 90 $.обясних,че никой не ми е казал,че се плаща,че съм попитала изрично ,/това стана като запазвах час,/но те  казаха:ползвали сте услугата,ще платите.Колкото и да се мъчех да им кажа,че е трябвало да ме предупредят-без резултат.Казах,че няма да платя,а те-ще те репортваме на кредитното бюро.
Не се събирам в кожата си от яд.
как да оправя тази каша?Моля ви,помагайте
пуснах тази тема и в другиа форум/аll bg/,но оттам много не ми помогнаха

# 1
  • Мнения: 2 257
Казах,че няма да платя,а те-ще те репортваме на кредитното бюро.

Кой това - тия каки на рецепцията, дето се плаща на изхода ли ти го казаха това за кредит бюрото? Изобщо - с кой разговаря преди и след прегледа? Кои са тези "те"? Детето без застраховка е лекувано безплатно по линия на какво - социални помощи някакви, Медикейд или как? В Мелбърн на какви основания са я лекували безплатно (в тоя хелт департмент) и същите условия отнасят ли се за Орландо? Както си го написала излиза, че се лекува безплатно, защото е родено в БГ... newsm78  Нещо не мога да разбера фабулата.... newsm78

# 2
  • Мнения: 104
абе вярно,че не е много ясно,ама не съм на себе си
значи в Мелбърн ползва безплатно консултацията и прегледите от докторката защото сме с ниски доходи и хелт департмента има такава опция.Когато запазвах час обясних това и казах,че искам да я преместя тук,а те ми отговориха"ок,като дойдете на часа,ще и отворим файл"
Преди прегледа говорих с тези каки на реецепцията,а след прегледа със супервайзорката.След като и обясних какво е станало единственното,което можа да каже е:след като сте получили обслужване,трябва да платите".
това не е застраховка,пак да поясня,а опция на някои явно клиники./днес разбирам,че не всеки хелт департмент има такива/.

# 3
  • Мнения: 4 629
и така:запазих си час,обясних,че искамда иа преместя,че няма застраховка и хората казаха ок.Днес,след прегледа ми поискаха 90 $

Ей от това изречение аз разбрах, че детето ти няма застраховка и въпреки това ти искаш да му запшишеш час. В следствие на това се плаща в кеш. Сигурно и хората, с които си говорила това са имали предвид, но ти нещо не си ги разбрала Confused

# 4
  • Мнения: 7 837
Колкото и да не ти се иска, ще трябва да си платиш. Аз за първи път чувам за безплатни прегледи, но явно си зависи от района. Обърни се директно по телефона към хелт деп. и ги питай, дали за Орландоо имат безплатна програма. Дори само ваксините да слагате безплатно пак е нещо.

Провери как стоят нещата с Florida KidCare. Ако сте по-отдавна тук, може и да ви дадат бързо застраховка за детето. Май бяха от порядъка на $15 вноска на месец  newsm78

Ние също скоро ще си решаваме проблема със застраховката, защото сега прегледа на малкия е мин. $120. Ваксините са отделно.

# 5
  • Мнения: 2 257
След като и обясних какво е станало единственното,което можа да каже е:след като сте получили обслужване,трябва да платите".
това не е застраховка,пак да поясня,а опция на някои явно клиники./днес разбирам,че не всеки хелт департмент има такива/.
Ми супервайзърката, като се опитвам да си представя нещата, ти е казала точно както би ти отговрила една супервайзърка Wink - че ще трябва да платите, защото очевидно там, където ходите с детето сега, нямат и не предлагат същите условия като в Мелбърн....Въпросът е ти не попита ли преди прегледа някоя супервайзърка как точно стоят нещата (каките на рецепцията стават само за вдигане на телефоните и уреждане на час, между другото), за да си сигурна, че ще имате същите права като преди....Джунглата наречена здравна система по тези ширини е необятна и влудяваща....Никога не можеш да си 100% сигурен, дори да си със застраховка, откъде, на кой, накъде ще му потече мисълта и от какви кладенци каква вода ще ти се донесе....Успокой се и разръчкай там каквото може, за да разбереш от сега нататък какво ще правиш.

# 6
  • Мнения: 1 116
Ето виж в сайта на WIC, къде във вашия район има WIC и отиди там. Имам познати, децата на които са родени в БГ, тук нямат застраховки и си водят децата на консултации и имунизации там, безплатно е.
http://www.fns.usda.gov/wic/

# 7
  • Мнения: 5 183
сега прегледа на малкия е мин. $120. Ваксините са отделно.
Господи, какви са тези цифри? Това на 4астно или в държавна клиника?  Shocked

# 8
  • Мнения: 104
благодаря ви момичета

# 9
  • Мнения: 7 837
сега прегледа на малкия е мин. $120. Ваксините са отделно.
Господи, какви са тези цифри? Това на 4астно или в държавна клиника?  Shocked

Майка, като няма застраховка е така. Иначе клиниката е частна, но това едва ли има значение, когато имаш застраховка.
Не че съм расист, но в повече ми идват мексиканците на другите места, та затова си ходим там  Wink

# 10
  • Мнения: 280
сега прегледа на малкия е мин. $120. Ваксините са отделно.
Господи, какви са тези цифри? Това на 4астно или в държавна клиника?  Shocked

Майка, като няма застраховка е така. Иначе клиниката е частна, но това едва ли има значение, когато имаш застраховка.


Цените наистина са кошмарно високи. Аз не мога да си представя как може да живеем тук без застраховка или ако работодателя не ни плаща застраховката ... Само един пресен пример за цени да дам. Като ходим на преглед (на всеки 2 месеца с бебето - за ваксини и рутинен преглед) лекаря ме попита как го храня и аз казах че когато имах проблем с кърменето почнах малко да му давам формула и от нея спря да ака и като му казах какво точно правя той кимаше и накрая се изказа - "Браво всичко правилно правиш " - след прегледа трябваше да си платя decuctible което за рутинни визити никога не се плащат с мойта застраховка. След няколко такива прегледи не се стърпях и се обадих в офиса им да питам защо ме таксуват, а те ми казаха че лекаря е описал това като sick visit  - аз им викам моето дете никога не е било болно - и те като провериха какво е писал лекаря - диагноза - "проблемно хранене!!!' цена на визитата 386$ !

Същото с моя гинеколог - след раждането отивам на контролен преглед, който съшо трябва да е 100% покрит от застраховката ако няма заболяване - и лекаря ме пита - "какво ще ползвате с мъжа ви за предпазване от забременяване" и аз отговарям - "презервативи" - като напускам кабинета ме таксуват пак, защото имало диагноза = "консултация за предпазване от забременяване"

Да не говорим за зъболекарите и т.н. - чесно но направо ме е страх да говоря с тези лекари вече Simple Smile

Затова ако имам проблем гледам да го обсъдя с лекаря или сестрата по телефона или емайл колкото и да не им се харесва на тях, защото няма как да си направят парите по този начин Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт