Едно ядене на няколко етапа

  • 427
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте,май4ета!Искам да споделя и да ви попитам не6то!Моето беб4е сега е на 4етири месеца и зная,4е би трябвало да яде по 150гр мляко,а тя яде  и то много трудно по 130 и то на няколко пути го изяждаме SadДали и ва6ите беб4ета правят такива номерца?Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 666
Зависи с какво мляко я храниш някой АМ са по- калорични и засищат бебетата, ако е момиче нормално е да яде по 100 , от майки на момичета съм го чувала , аз имам 2 момчета и мойте ядяха по - повече на тази възраст

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
и ние сме така.Храним се по час час и половина.А от няколко дни едвам изяжда по 100.Станала е и една ревлива/днес/.Храним се с АМ - фризолак.Одеве изяде 50 и се запъна-край не ще повече.

# 3
  • Мнения: 2 271
По-добре давай по- малко,но по-често!Вместо през 3ч -през 2.Явно стомахчето и побира толко!Недей да даваш през 15мин-то по тази логика яде почти непрекъснато!
Моята си хапва доста!Мляко не мога да ти кажа колко(кърмеща мама съм),но пюренце си хапва на обяд-200мл!Сутрин 100мл плодово след кърмене,а следобед 100мл каша пак след кърмене!

# 4
  • Ruse
  • Мнения: 390
и ние сме със същия проблем.остави че яде бавно ами яде и малко по около 80-100 грама на ядене а е вече на 3 месеца.единствено изяжда по 130 грама ве4ер сляд като я изкъпя и й се доспи и така използвам сънното състояние за да го изяде.всеки месец ка4ваме по едва 500 грама и то с огромни мъки.но ина4е мота мацка е енергична и жилава(даже изпреварва в развитието си останалите бебета-взе да се върти като пумпал и да скача като прожинка) чак се чудя от каде такава енергия в това човече което яде толкова малко.
надявам се скоро да се оправим.желая същото и на вас  love001

# 5
  • Мнения: 78
Дъщеря ми на вашата възраст изпиваше 120 мл. И сега изпива по-малко от това, което пише за нейната възраст.

# 6
  • Мнения: 959
Ние сме на два месеца и ядем по 120 гр. АМ. Давам и сок на ден изпива по 80-100 гр. и вода около 100 гр. Направо се чудя къде го побира всичко това, но щом и е сладко нека.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 822
Нека си яде детето колкото иска стига на консултацията всичко да е наред. и аз отначало се шашках, че не яде колкото пише по книгите. Ама си надава доволно. И що 150мл. Ние сутрин пием по 170  newsm78 . Вечер по 200

# 8
  • Мнения: 7 640
колко тежи бебето? Принципно по теглота му се изчислява храната, а не по възрастта.
Моите ядат по 135мл на хранене. Повече не давам Naughty

# 9
  • Мнения: 79
дАРИ Е НА 4 МЕСЕЦА,яде ОБИКНОВЕННО 4 пъти по 120 и 1 път 150АМ,като 1 хранене =1 час ,най малко,с очивките!има случаи да яде и по 60-90гр!примирих се вече!!!!

# 10
  • Мнения: 3 042
[color=Red]Да ти кажа честно моят син откакто се е родил та до ден днешен винаги яде по- малко количество храна от необходимото за съответната възраст. Преди много се изнервях като не иска да яде /и на мен ми се е случвало да пие шишето с мляко по 1ч/. От личен опит те съветвам давай й такова количество мляко каквото иска да изяде на хранене и след това не и давай мляко до следващото хранене. Аз откокто започнах да храня синът си през определен интервал от време без да го карам между храненията да дояжда остатъка от предното хранене установих, че при следващото хранене изяжда повече. Освен това моят син на вашата възраст ядеше и зеленчукови пюрета /на обяд/ и каша /следобяд/ и тези храни ги ядуше с по- голям апетит отколкото млякото. Постепенно сам отказа да пие мляко /за мой голям ужас/, първо сутринта, а по- късно и вечерта, защото до една година детето трябва да има 2 млечни хранения. Сега е на 1г4м и единственото мляко, което яде е това което има в десертите,който му давам следобяд и вечер му слагам в супата /която яде пасирана, защото е много капризен/ по една доза адаптирато мляко/само сухото вещество/. Опитвала съм да му давам различни марки адаптирани млека, кисело мляко /с биберон и лъжичка/, но щом усети вкуса и не иска.Дали е защото много го насилвах да пие млякото, когато беше по-малък не знам. [/color]

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
И моята дъщеря изяжда обикновено по-малко,отколкото пише,че трябва.Детето си показва най-добре!Не го насилвай и не се притеснявай!
Освен това на вашата възраст ние минахме през период,в който Ива пиеше по много малко мляко наведнъж,понякога неповече от 30-50мг и затова хапваше доста често.Аз се притеснявах,но после видях,че наддава добре,а и периодът отмина.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Смятам, че всяко бебе е ИНДИВИДУАЛИСТ  Laughing.Моите впечатления са, че малко от децата изяждат в определените месеци това което пише по кутиите с мляко или книжките.
Ако детето ти се развива нормално и наддава на тегло няма защо да се притесняваш Hug

Общи условия

Активация на акаунт