Градина - вируси - адаптиране?!

  • 554
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 922
Здравейте, мами
синът ми е в първа група в детската градина. Ходи с изключително желание. Там много му харесва, учителките са добри, градината също... Условията - отлични...
НО... започнахме едно непрекъснато разболяване, стигна се до пневмония в края на ноември. Спряхме го... Оправи се, пуснахме го в края на декември за една седмица пробно. Разболя се... Тъкмо го стабилизирахме и го пуснахме в средата на януари - изкара точно 2 дена, на 3-тия се обадиха да си го вземем, че е с висока т-ра... И сега пак е вкъщи...
Предполагам, че това ви е позната картинка...
Взехме учебните помагала за първа група и се учим вкъщи, за да не изостава от връстинците си. Но на детето му лупсват контактите с другите деца, приятелите... ВСеки ден ме пита кога ще ходи на градина...
А аз не знам какво да правя... КАто го пусна се разболява, като си седи вкъщи се превърта и само за градината пита....
Моля ви, споделете вашия опит
Поздрави

# 1
  • Мнения: 1 383
Май няма такова нещо като адаптиране. Вирусите са безброй, децата имат много контакти, винаги има какво да пипне. Говорят за т.н. "колективен имунитет", т.е. децата от групата да си обменят вирусите и да си изградят имунитет към тях, но те имат и външни контакти... С израстването болестите намаляват. Изграждането на имунната система продължава до 5-6 годишна възраст. Моят син първите две години на градина доста боледуваше, макар и не сериозно. Ходеше по схемата - 1 седмица на градина, 2 седмици вкъщи. Тази година обаче въобще не съм го спирала - не боледува. Което е добре дошло, защото имаме и бебе...

# 2
  • Мнения: 49
Дейзи, за съжаление има такъв период с много боледуване. Синът ми тръгна на ясла на 1г2м и по същия начин - повече болен в къщи отколкото здрав на училище. Зпочнаха се ушни инфекции една след друга месеци наред. След това се прибрахме в БГ за един месец, там като по чудо наш познат доктор му излекува ушичките. След като се върнахме, синът ми продължи да ходи в същата градина, вече много по-рядко се разболява. От юни до сега е имал 2 леки настинки и това е. Бъди търпелива, ще се оправят нещата. И на нас ни казваха, че адаптационния период е 2-3 седмици, но при нас беше 5 кошмарни месеца. За успокоение, учителките ми казваха, че е по-добре да боледува сега, отколкото като тръгне не училище. Както и да е, периода отминава рано или късно  Hug

# 3
  • Мнения: 888
  За жалост,това е недостатъка на детските градини...  Thinking
  Особено кофти е и когато родителите работят и няма кой да се грижи за детето,когато е болно.
  А защо не му направиш някаква грипна ваксина,или не му вземеш някакви имуностимуланти,за да изкарва по-леко зимния период?И просто за пример:
  Моята дъщеря ,поради хронично заболяване има проблеми с имунитета(от хапчетата,които пие)т.е.предразположена беше към настинки и не подминавахме вирус  Sick ...забранено ни беше категорично да ползваме грипна ваксина.Заради това-да я предпазвам от вирусите,които се ширят из детските градини,стоях в къщи и я гледах...и въпреки това-пак настиваше   ooooh!
  От 2 години пие имуностимуланти,от които вече не помня откога не се е разболявала  Hug и си ходи на градина и нямаме никакви проблеми... Hug
  Желая ви скорошно оздравяване и дано забравиш,какво е това болести   bouquet
 

# 4
  • Мнения: 922
Здравейте, мами
и нашия педиатър ни съветва да го пускаме смело на градина, всичко щяло да отмине... НО сега пак кашля
За имуностимулантите - от 2 месеца приема такива + витамин С... Ако не друго, поне придоби апетит (който му липсваше от бебче)...
Благодаря ви, лека нощ Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт