СПЕШНО!!!-много силно подсичане

  • 28 324
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте от около 10 дни дъщеря ми е подсечена в следствие на антибиотика, който пи. Положението става все по-зле направо се притеснявам да не и остане белег.Цялото и място е малиново червено и имам чувството , че на места е прегоряла кожата от кремовете с цинк, с които я мазах.Киснах я в лайка, мазах я с Fucidin, а сега с Deflamol, но няма изгледи да се оправя. Дайте някакъв съвет ако ви се е случвало, защото кожните в поликлиниката са много зле!

# 1
swari i smradlika(kupi ot aptekata) i ia promiwai postoianno,dr6z ia bez pampers w toplo pomestenie i postoianno ia mazi s pamu4e napoeno s  otwarata.pri nas samo towa pomagashe,a biahme mn zle,naprawo i s6lzeshe kozata.dano se oprawite skoro

# 2
  • Мнения: 1 655
В хомеопатичната аптека на ул.'Чаталджа' 13 продават кремчета с маслен извлек от лайка, невен. Аз специално ползвам този от невен, много добре действа за всякакви кожни проблеми. Цената на кремче е 2.10 лв.

# 3
  • Мнения: 94
Защо не пробваш просто с крем Здраве?При нас действа безотказно,винаги с него го мажа и му минава много бързо.А сме стигали и до кръв и пак този крем ни е спасявал.Пробвай.

# 4
  • Мнения: 46 492
"Бейби тан"=1.20 лв., резултат ще имаш още на първото нанасяне.

# 5
  • Мнения: 69
Пробвай със зехтин или със дефламол.Моята племенница и тя много често се подсича и само  тези мазила и помагат.

# 6
  • Мнения: 294
Здравей,
имали сме такъв проблем. Пробвахме всичко, което са ти писали мамите по-горе, н о не помогна. Накрая педито предписа Певизон. Антибиотицхно е кремцхето, но с две намазвания детето се оправи, а бяхме стигнали до там, че като пишкаше и пищеше. Тиси прецени. Цената е около 12лв. Маже се сутрин и вечер.

# 7
  • Мнения: 2 534
Уф , че гадно .
Имам една страхотна рецепта за крем , ама не мога да я разчета  , пък и те без рецепта няма да ти я приготвят в аптеката . Кремчето излиза около 9 лв. , но пък е страхотно и е изпитано във времето .
Основата е вазелин , ланолин , вит.А и Д, пише нещо и Реванол 0,15 май .
Жалко , че не мога да ти помогна , в кой квартал живееш ?!

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
 Дъщеря ми като беше бебе така се подсече, че дупето и стана като розичка (червено и на рани). Какво ли не пробвахме, какво ли не мазахме повече от 20 дни.
 Певизона не ни помогна, Бейби тан също.
 Мазах с Пиоктанин и отгоре с крем Здраве(или Бочко). Оправи се за два дни(имайки предвид състоянието й -беше направо невероятно).
  Сега моя колежка като роди имаше същият проблем с детето( и то пищеше при всяко пишкане от болка). Не смеех да й предложа този вариант, че те все разни френски и незнам какви кремове бяха накупили.
Накрая като реши да пробва и с нещо евтино и  детето се оправи за няколко дни.
  Мисля, че целта е да се подсуши кожата, докато оздравее и един от начините е да мажеш обилно с крем Здраве - т.е. да не се допуска урината да стига до кожата.
 

# 9
  • София
  • Мнения: 4 866
силно подсичане след антибиотик ми прилича на гъбички. нека погледне лекар, за предпочитане дерматолог. при гъбична инфекция цинковите мазила далеч не са най-доброто средство за лечение. от друга страна, ако не са гъбички, препарати като певизон няма да свършат работа.

# 10
  • Мнения: 3 506
С малката два пъти съм изпускала положението да се влоши до такава степен, и двата пъти ме спаси крем Тридерм в комбинация със Судокрем. Тридерм има антибиотик, антиалергична и противогъбична съставка, тъй че явно действа каквато и да е причината за подсичането, поне при мойта дъщеря (не действа веднага, а на втория - третия ден). Струва около 10 лева. Вместо Судокрем предполагам може да използваш и друг подсушаващ крем.

# 11
  • Мнения: 2 125
Моя хубавец, като беше бебе постоянно се подсичаше.
Ето ти рецептата и съставките на кремчето, което ми помогна:
Rp./
Vit. C 600 х E
Vit. A 300 х E
Vit. E - І amp.
Lanolin
Vaselin 20,0

MDS. външно

Това го забъркват в аптеката и дупето ще светне. Ако в аптеката не приемат да го забъркат без рецепта, помоли личната лекарка да ти напише рецепта и отиди.

# 12
  • Мнения: 308
Аз бях накупила всевъзможни кремове,но ни помогна беиби тан.Освен това е хубаво да се оставя детето и за малко голо

# 13
  • Мнения: 8 505
силно подсичане след антибиотик ми прилича на гъбички. нека погледне лекар, за предпочитане дерматолог. при гъбична инфекция цинковите мазила далеч не са най-доброто средство за лечение. от друга страна, ако не са гъбички, препарати като певизон няма да свършат работа.

  202uu
В допълнение мога само да те посъветвам да я държиш колкото може повече по голо гупе.

# 14
  • Мнения: 5 228
силно подсичане след антибиотик ми прилича на гъбички. нека погледне лекар, за предпочитане дерматолог. при гъбична инфекция цинковите мазила далеч не са най-доброто средство за лечение. от друга страна, ако не са гъбички, препарати като певизон няма да свършат работа.

  202uu
В допълнение мога само да те посъветвам да я държиш колкото може повече по голо гупе.

И аз се включвам към подкрепящите това мнение. След като е пила антибиотик, много е вероятно да е гъбична инфекция. Трябва задължително да я види лекар, за да определи. Моята дъщеря беше така веднъж и лекарката ни предписа Низорал, като ми обясни, че мазните кремове за дупе могат дори да влошат положението, ако са гъбички.

Общи условия

Активация на акаунт