как къпете новороденото си-какви принадлежности използвате?

  • 4 780
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 912
Здравейте отново, Blush
Не можах да намеря нищо написано конкретно по тази тема newsm37, само основни неща които не ми помогнаха да разбера дали днешните млади мами използват анатомични ванички, възглавнички, легени и канчета или просто къпят бебето на ръка 'във въздуха' както едно време?  Майка ми доста помогна в изясняването на тази част и при първите чипкания на Ася:-P smile3554Аз съм купила анатомична поставка на Chipolino и възглавничка за къпане, които все още са големи и неудобни за почти 2-месечното ми бебе, купих също и поставка за къпане (българска), к. се състои от хавлиен плат, който се нанизва на повдигната тел като пързалка:-P Засега тати успява да държи бебка във вуздуха със силните си ръце, но тя вече почна да се изплъзва и да се отблъсква нагоре, както и много да шава; стресиращ е и момента на следене да не влезе водичка в ушетата на малката... ooooh!
Чакам мнения по темата pls smile3547
Thx! Wink

# 1
  • Varna
  • Мнения: 333
Докато Ванко беше малък го къпех точно с такъв шезлонг от хавлиен плат нанизан на телена поставка. Не е влизала вода в ушичките. А и често го къпех сама и ми беше удобно. Като порасна и не искаше да стои там го слагах в столче за вана за да го изплакна.
Успех

# 2
  • София
  • Мнения: 2 164
Докато падна пъпчето на Емма, което стана на шестия ден след изписването, я къпех на мивката. След това започнахме да я къпем във ваната.
Нашата ваничка е анатомична, купена е от Щъркел за 15лв., турска е, но не я заменям за друга - изключително удобна е! Подобни модели се предлагат и на други фирми, но в пъти по-скъпи. Другото, което ползваме е кофа, която пълним с чиста вода и ползваме за изплакване след къпането, и канче, с което я поливаме.
Във ваничката от страната, на която ляга/сяда, подлагам малка хавлийка, за да не е опряна на пластмасата.

# 3
  • Мнения: 1 107
Ние взехме такова корито, че нито една поставка не се събира в него, та от самото начало го къпем без принадлежности. На всичкото отгоре нямаме и подвижен душ, та докато мъжът ми го държи във въздуха, поливам с каничка...
Примитивно, но какво да се прави, така свикнахме.
Лошото е, че до ден днешен не мога да го изкъпя сама  Embarassed Embarassed Embarassed

# 4
  • Мнения: 1 006
Докато не й падна пъпчето, баща й я държеше във въздуха плътно притиснал пъпчето с длан, да не се мокри и така с другата ръка мие, а аз поливах с каничка, защото не я къпем в банята. След това ни подариха една поставка, като шезлонг за вана(предполагам нашата е турска - около 13.00лв), пластмасов, на който му се регулира дължината на тялото (как само обясних), наскоро видях,, че ги има вече и тук в БГ, около 33лв #Crazy #Crazy #Crazy Върху този шезлонг слагаме къпра, да не й опира гръбчето на пластмасата и така много лесно става. Напоследък я слагаме седнала върху хавлиена кърпа на дъното на ваничката и пак накрая се поливаме с кана....Ако съм сама, ползвам кофа, в която я потапям за изплакване накрая Blush

# 5
  • Мнения: 666
Kупих анатомочна ваничка с поставка за нея , пъпчето му падна 2-3 дена след като ни изписаха ,слагах муспециални лепенки за пъпче докато зарасне, изобщо не съм го държала във въздуха

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Пъпчето на Иван падна още в болницата, когато беше малко бебе го къпехме във анатомична ваничка със стойка, ползвах отделна кофа в която наливах вода и поливах с каничка, пъпчето докато зарасна съм слагала специални лепенки купени от аптеката, а от както започна да сяда го къпя с подвижния душ  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 000
В анатомична вана го къпехме докато стана на около 1 годинка. Само първите 2-3 пъти баща му го къпа под течащата вода, а после вече като падна пъпа и започна във ваничката.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И ние сме с анатомична ваничка.Постиламе една пелена и след това мека хавлийка и бебка е върху тях.Поливам с чаша,защото си я къпем в стаята ,а не в банята.Тъи като още не може да сяда,когато мием главата татито я държи и е във въздуха над ваничката и когато я изполиваме за последно пак е така.
В никакъв случаи не мога да се справя сама.

# 9
  • Мнения: 9 894
къпя го сама, никакъв проблем. Лежи си върху хавлиената подложка, нанизана на тел Simple Smile, аз придържам леко главата, с другата ръка сапунисвам. Като трябва да го плакна, не придържам главата, той седи мирен и се кефи.
ваничката ми е анатомична и не ми харесва, хавлиената поставка се хлъзга, а и малкият вече се опира с крак в отсрещната стена и се изтласква назад заедно с поставката. мисля скоро да постилам само хавлийка и да въведа ръчния душ.

# 10
  • Мнения: 3 929
Сама къпя бебо, пнякога татито помага. На дъното на коритото слагам хавлийка, за да не седи на пластмасата, с лявата ръка го държа за тила, с дясната го къпя и изплаквам.
Дори с пъпчето не съм имала проблеми, мокреше се, на педито каза, че не е проблем да се мокри, а да не се задържа водата в него, т.е. да не се накисва. А що се отнася зя водата в ушите, отдавна не го пазя, защото видях, че няма проблем да влезе вода. Не съм чула досега на някое дете да му е станало нещо от това. Мисля, че може да не се притесняваш.

# 11
  • Мнения: 3 447
В анатомична ваничка, не постилам нищо вътре. Изплаквам от кофа с канче, че нещо се плаши от душа. За ушите уж внимавах в началото, но той сега така рита и пляска, че му влиза вода в ушите, в очите и в носа Laughing, та вече не внимавам толкова.

# 12
  • Мнения: 4 629
Докато не можеше да седи самостоятелно го къпехме в анатомична ваника. След това във нашата вана, а напоследък в мивката  Crazy

# 13
  • София
  • Мнения: 2 708
От самото раждане (изписване) я къпеме в анатомична ваничка, тя е полегнала вътре (е, сега седнала  Wink ) В началото ръчичките й идваха от долу под "издутината" за ръчички (тоест беше и голямя), но си я ползвахме и се оказа много удобна и до сега. За да не влезне водичка в ушенцата докато миете косичката има едни специални "козирки" които се слагат на главичката и са много удобни eye protector Ние започнахме да го ползваме обаче около 4-и месец

# 14
  • Мнения: 7 640
къпем се на мивката- много бързо и лесно става, но да видим да кога ще се събират... После ще вадим коритото

Общи условия

Активация на акаунт