Възпаление на матката след раждане.

  • 2 806
  • 4
  •   1
Отговори
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Здравейте. Моя приятелка има проблем и ме помоли да пусна една тема тук ако някой се имал подобен проблем и се е оправил да сподели.
Тя роди преди 22 дни второ дете. Много лесно и бързо. Преди около 5 дни започнаха  адски болки при ходене по голяма нужда. Според нея, чувството е все едно й забиват игли в стомаха.  Ходи на гинеколог и й казаха че не се прочиства достатъчно и е получила възпаление на матката. Дадоха й някакви антибиотици и първите 1-2 дни имаше подобрение, но сега пак започна много да я боли. Понеже кърми, не може да пие каквото й да е. Прави си промивки със смрадлика, но и те не помагат. Роди в МД, но я е страх да отиде там на преглед за да не я оставят в болница без бебето и да го отбият насила.
Ако можете, помогнете.

# 1
  • Мнения: 429
Може би трябва по-сериозен преглед да не са забравили нещо вътре след раждането или ако има шевове да не и пречат т.е да е алергична. Мисля,че трябва да се обърне към лекаря който е водил раждането.

# 2
  • гр. София
  • Мнения: 50
Това не е шега работа.Ако не иска да ходи в МД, нека отиде на някои частен кабинет или в някоя друга болница. Но това не е за самолечение!

# 3
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Може би трябва по-сериозен преглед да не са забравили нещо вътре след раждането или ако има шевове да не и пречат т.е да е алергична. Мисля,че трябва да се обърне към лекаря който е водил раждането.
Ми няма какво. Тя роди второто 1 година след първото и беше много лесно. Почти няма шевове.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 952
На всяка цена трябва да отиде на лекар. Ако матката не се изчиства добре ще си докара възпаление на лигавицата, което е проклето, упорито и опасно. Случи ми се след първото раждане  Sick Прави се преглед на видеозон, за да се види, какво става в матката, кръвни изследвания за да се види за възпалителен процес. Правят и някаква безболезнена манипулация, за да помогнат на изчистването и боцкат инжекция окситоцин. Вторият път въпросната процедура ми помогна, след като 10-тина дни след раждането всякакви течове спряха.
Първият път обаче направих ендометрит и възстановяването беше доста трудно.
Понеже съм минала за съжаление по този път най-горещо препоръчвам на приятелката ти да отиде на лекар, който ще й обърне внимание. Пожелавам й и просто да е успяла за тези три седмици да се изчисти и състоянието й да е нормално, а не сигнал за усложнения  Hug

Общи условия

Активация на акаунт