ОПИТВАЛИ ЛИ СТЕ ДА СЪДИТЕ ВИНОВЕН ЛЕКАР?

  • 1 365
  • 6
  •   1
Отговори
Изгубих здраво бебе в шестия месец след убеждението на наблюдаващитеме, че съм абсолютно здрава и всичко е както трябва. Искаше ми се да бях умряла аз, а не то. Самообвинявах се, че не ставам за майка и съм безотговорна.
Какво се оказа?
Имала сам къса шийка и е трябвало да бъда зашита и наблюдавана. Да, но никой дори не ми е направил такъв преглед, а дори се опитаха да ме убедят, че аз съм виновна. След консулт с още 5-ма лекари се оказа, че това го знаят и студентите-скъсена шийка се зашива и се прилага лечение.
Момиченцето ми се роди живо и екипа,който го изроди направи всичко по силите си,но тя беше много мъничка и почина. Вината е на тези, които дори не провериха дали сам добре през тези месеци. А е било толкова просто.

НЯКОЙ СЪДИЛ ЛИ Е ВИНОВНИТЕ?

КАКВО ДА ПРАВЯ?

Никой няма да ми върне изгубеното, но ако седя безучастна тук винаги ще има момичета като мен.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 098
Бистра,ужасно съжалявам за загубата ти.Много болна тема е това.И аз съм се чудила дали ще има резултат от едно такова дело.При мен,се получи мисед.Плацентата ми се била отлепила и,и бебо умрял,защото нямало как да се хране.Мъртвият плод е бил в мен 4 седмици,което можеше да доведе до трагични последици,една от които да ме няма на този свят.Посетихме доктор в Шейново,които ни съобщи ужасната новина,и ме приеха веднага за кюртаж.С по-нечовешко отношение от персонала в болницата не съм се сблъсквала.Няма да се впускам в подробности,но за мен това не са хора!!!Днес бях при една гинеколожка,която ме прегледа обстойно,установи,че не са махнали всичко по време на кюртажа,останала е частица,която би могла да доведе до нови проблеми.Сега слагам инжекции за да може да се отлепи парченцето и с цикъла да го изхвърля.Моля се горещо това да стане,защото иначе,ще трябва да мина отново през целият този ад.И смятам че от такива доктори трябва да се търси отговорност.Със сигурност има много изстрадали момичета,напатили си от  лекарска небрежност.Знам че трябва да се прави нещо по тези въпроси,защото не сме първите,и няма да сме последните,за жалост.

# 2
  • Мнения: 1 029
Ох, милички-Бистра и rita_zita, съжалявам за това, което сте изживяли. Cry
rita_zita, дано всичко се оправи бързо, миличка!Стискам много палци! Praynig
Преди години се опитах да осъдя лекарка, която не ми откри 6 см киста, а ходих при нея веднъж месечно в продължение на 5 месеца...и ме спасиха на косъм.Да е благословен този лекар, който ме спаси-доктор Джунков от Пирогов!Останах с един яйчник...най-доброто, което можеше да ми се случи...исках да я убия...да я накарам да страда както аз...всичко ми дойде като гръм..имах такива болки каквито не пожелавам дори на нея...8часа се мъчих преди операцията...и какво мислите, че стана...Казаха ни, че няма осъдени лекари в БГ.Казаха ни, че ако отнесем делото в Европейският съд ще успеем, но парите, които ще дадем..ще са много.Трябваше да съдим цялата болница.Тогава ни обясниха, че така се процедира.Лутахме се много и говорихме с разни адвокати.Нямахме излишни пари, за да ги дадем там, затова се отказахме.
Направихме друго..разказахме на целият град за нея...изгониха я отвсякъде, пак е нещо...Исках да я накажа, но трябваха средства за това!
Все още вярвам, че всичко се връща.Ако можете борете се, заставам зад тази инициатива!

Последна редакция: чт, 26 яну 2006, 21:41 от danidan

# 3
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Здравейте!Аз съм нова във вашия форум.Имам момиченце на 1.8г.Самата аз не съм си патила от доктори(слава Богу),но темата ме заинтригува.На моя приятелка  й отрязаха,двете тръби и единия яйчник при операция-забележете-сплитане на червата!Няма шанс да забременее,почти нулев е и шанса за инвитро,няма условия и за осиновяване!Тяхното семейство се опита да осъди доктора,но без успех.На вас пожелавам успех,каквото и да предприемете!Приемете най искрените ми съболезнования!

# 4
  • Елин Пелин
  • Мнения: 209
Дъщеря ми, на година и девет месеца, пострада от небрежността на една "лекарка". Оперираха я! Сега се надявам само да няма последствия! И след като на тези така наречени "лекари" вече не можем да имаме доверие, та на кой тогава?????

# 5
  • Мнения: 195
Ako имаш сили съди я.

# 6
  • Мнения: 3 537
Известно време след като почина моета дете си мислех да ги съда.....но с течение на времето се отказах,а и какво?!ще ги съдя,сума ти пари ще изгубя и пак ще е в тяхна полза,а и най -важното е ,че нищо не могат да ми върнат,а пък и аз допълнително ще се стресирам като се върна назад във времето......а пък и лекарите дори и да грешат,так ще извъртят нещата,че пак те ще са правите,до това зъключение съм стигнала....

Общи условия

Активация на акаунт