Дали приключваме с кърменето?

  • 1 976
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Бебчо плаче много. Днес пробвах цедене - изцедих 15тина грама от едната след като бебо папа и 10тина от другата преди папането... т.е. едно нищо. Дадох му ги, после 60 гр. АМ и си ги хапна и заспа. А досега последната седмица хич не щеше да спи, само плаче. Мога ли нещо да направя да си увелича кърмата, дайде съвет. Много ми се иска да кърмя.  Sad

# 1
  • Мнения: 6 243
Не, не приключвате.
Количеството на изцедената кърма не е показателн, колко кърма имаш, а колко умело цедиш. Нищо повече! Успешно цедене се постига с практика и техника. А след като бебо е ял, е нормално да не можеш да изцедиш повече от 10 - 15 мл., обратното би било белег за хиперлактация.

Каси, колко често почна да суче малкия? Яде ли през нощта? Кога плаче най-много - по кое време на деня; кога спрямо времето за хранене...Има ли колики?

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако наистина ти се иска да кърмиш - няма проблеми, има мнооого начини за увеличаване на лактацията.Повечето от тях са описани в Библиотеката подробно, така че няма да изброявам сега.Но най-важното, не си казала - как кърмиш?Ако искаш да си увеличиш кърмата, трябва да кърмиш често, ама много често.И да пиеш много вода Simple Smile
За цеденето - изобщо нищо не значи, има майки тук, които повече от 20 гр. не могат да изцедят, а кърмят вече по над година Simple Smile
За плача - ми те така са бебетата, нема да се плашиш Mr. Green
И последно - как пишка бебенцето?Ако успява да опишка 4-5 памперса обилно за денонощието/разчитам, че не даваш вода, ако даваш - спри/ - значи не е недохранено Naughty

# 3
  • Мнения: X
уффф, мерси
ми ядем на 2-2,5 часа
през нощта ядем 1нъж - към 1.30 - 2 часа.
после в 6 сутринта, преди това в 9.30-10
плаче по всяко време на деня - е надвечер май най-много
яде, заспи в ръцете, оставя го в леглото, след 5 - 10 мин почва да реве, ама се дере ви казвам!
гушвам го и се успокоява, ама не винаги, понякога отнема повече време.
колики имаме... днес обаче не, днес като цяло е по-спокоен
И последно - как пишка бебенцето?Ако успява да опишка 4-5 памперса обилно за денонощието/разчитам, че не даваш вода, ако даваш - спри/ - значи не е недохранено Naughty
да, опишква ги и ака 2 пъти горе-долу, давам чая на хип против колики към 100 гр. дневно изпива
но с помпата нищо не изкарвам..  Cry
много искам да си го кърмя
А коя статия в библиотеката да чета?

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 2 896
Спри чая...малко множко ми се виждат 100мл на ден (Ема и досега не пие повече от 30-40 мл и това е от около месец, преди това въобще не пиеше, започнах да е давам по-често, защото намалих броя на кърменията - от около 10-ина-12 на 3-4 )...Ако наистина искаш да стимулираш лактация, бебето трябва да е само на кърма.
С/у коликите, освен гушкане, пробвай сешоар - първо насочваш струята топъл въздух към коремчето на бебчо, за около минутка, от разстояние около метър и нещо, после насочваш струята в друга посока. Много бебчовци така се успокояват. Действа добре и пелена, затоплена на ютия и сложена в/у коремчето на бебчо.

И още нещо - как наддава бебчо?

# 6
  • Мнения: X
И още нещо - как наддава бебчо?
нямам теглилка...
това щеше да ми помогне много!
не ме викат на контролно теглене #2gunfire
ядем 8 пъти на 2,5 часа /единият път нощеска/

Последна редакция: чт, 26 яну 2006, 21:40 от Анонимен

# 7
  • София
  • Мнения: 2 896
И още нещо - как наддава бебчо?
нямам теглилка...
това щеше да ми помогне много!
не ме викат на контролно теглене #2gunfire
ядем 8 пъти на 2,5 часа /единият път нощеска/

то тегленето е малко опасно-аз например си спомням,че бях пуснала тази тема...така бях психирала на тема теглотона Ема  #Crazy ...  е знаеш ли колко наддаде първия месец?... 1,850 кг!

Според мен просто трябва да се поуспокоиш (доколкото е възможно) и да си гушкаш бебчо и да го кърмш когато мислиш,че дава признаци за това. Споко, нещата ще се наредят!!!

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Осем пъти на 2.5 часа и една малко по-дълга нощна пауза е добре, според мен.Стига да не налагаш ти този режим.Важно е да кърмиш веднага, щом бебечето покаже признаци на глад - мляскане, муцкане с устенце, махане с ръчички.
Теглилка хич не ти трябва, майките само се вманиачават.
Щом бебето пишка качествено, значи не гладува NaughtyЧаят наистина е много - а и по лични впечатления няма кой знае каква файда от него, така че понамали го.Нека не запълва коремчето на бебето - по-добре да го пълниш с кърма Simple Smile

# 9
  • Мнения: 398
В началото наистина си е малко гадничко, докато опознаеш бебето и разбираш защо реве, но според мен не трябва да се панирате. Щом бебо си яде по 8 пъти, значи кърменето си е добре. Мисля, че бебета разбират като родителите не са сигурни в нещо и това ги плаши. затова едобре да си спокойна. И да пореве малко не е страшно. Гушкай го, нека в начлото имате по-близък физически контакт, за да е спокойно. Ще видиш, че като почнеш да го позноваш, ще е доста по-лесно.

# 10
  • Мнения: 1 629
Каси, най-важното е да си спокойна, колкото можеш поне Grinning Вземи си слинг, така бебе ще е до теб постоянно и също  ще се успокои. Чаят, поне при нас, не помагаше кой знае колко. Ако продължиш да даваш адаптирано мляко, бебе ще започне да суче по-малко. Моето дете плака/рева/ от колики/а не от глад, както си мислех/ до петия месец, ни чайчета, ни сешоари, само носене помага Grinning Дано при вас отминат бързо. Въобще, съветът ми е : Гушкай бебе постоянно, кърми по всяко време.

# 11
  • Мнения: 272
Началото е гадно наистина. Но благодарение на форума и веднъж не съм си помислила, че детето е гладно и реве защото няма кърма. Реве, защото е малко бебе и не знае какво става с него и го мъчат колики. Спри ЧАЯ!!!. Първо, че е много като течност и второ на нас ни утежни положението, защото запича. Моля те, при тази безкрайна информация тук, недей да правиш грешка да спираш кърменето.

# 12
  • Мнения: X
Момичета, ще спирам май. Ми няма кърма и това е. Днес вече не можах да изцедя нито грам от едната. Сега ще пробвам с другата, ама вече нямам надежда. Изпуснах положението...  Cry

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Добре де - защо е нужно да цедиш?! Това нищо не показва - ти само се стресираш,съвсем блокираш рефлекса за потичане и няма да пусне и капка.Уплашена крава мляко не дава Laughing - както казват по селата (да не вземеш да се обидиш сега Mr. Green).
Релакс,влез да се изкъпеш,докато някой гледа бебето или докато то спи,поседи под душа,пореви си,ако трябва,след това лягай с бебе в леглото и го остави да суче - ще тръгне млякото,няма къде да ходи.
Кърма не спира ей така от веднъж - ще спре само ако престанеш да слагаш бебето на гърдата.
Виждаш,че с цедене не става - аз също не мога да цедя и ако трябваше на това да разчитам,да ми е умряло детето от глад - от 2 препълнени гърди никога не съм успявала да изкарам повече от 30-40мл преди кърмене Rolling Eyes

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
При мен помогна много Ricinus communis 5 CH - това е хомеопатичен препарат /за него също има много теми във форума/.
Ако все пак не успееш ... милиони бебета са израснали и на АМ  Simple Smile Успех  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт