Как успявате да разтворите Аптамил1?

  • 898
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 265
Нещо не успявам. Слагам в шишенцето 150 мл преварена вода и загрявам в микровълнова фурна 60 секунди при  800 W. Добавям 5 лъжички Аптамил1, разклащам 20 секунди. Резултат или пяна, или  (ако загрявам по-малко ) върху стените на шишенцето остават нещо като гранулки. Какво правите вие? newsm78

# 1
  • Мнения: 7 640
за Аптамил конкретно не мага да кажа, ние сме на Фризовом+Фризолак. За най-добро разтваряне не слагам всички лъжички наведнъж, а една по една и разклащам след всяка

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аптимила май се разтваряше на 50 градуса, аз бих те посъветвала да загрееш водата, да изсипеш количеството адапте, но да разбъркаш с лъжица или вилица, за да няма пяна и за да се разбърка по добре  Grinning

# 3
  • Мнения: 139
Наливам половината количество вода в шишето и доста я загрявам в микровълновата,слагам млякото и разклащам 20 секунди.
Доливам до необходимото количество студена вода и пак разклащам.Така температурата на млякото е добра за пиене и млякото се е разтворило добре. Hug

# 4
Разтварям необходимото количество мляко в преварената вода и го загрявам, като потопя шишето във вряла вода за няколко минути! Най-бързо и лесно става с термокана!

# 5
  • Мнения: 1 555
Аптамила се разтваря във вряла вода иначе гранулите запушват дупките на бибероните  #2gunfire
Изглежда трябва да я загряваш повече време в микровълновата
Успех   bouquet

 

# 6
  • Мнения: 1 045
Аз бях пускала същата тема и ще ти кажа от опит - Аптамил 1 се разтваря най-трудно в сравнение с 2 и 3-ката . И в студена и във вряла да го сложиш пак ще си останат гранулки. Но това си е от млякото  Peace Просто е по-гъсто и обогатено и винаги остават по стените на шишето.На мен лично никога не ми е запушвало бибероните - за справка на Авент и физиологични Чико. Давай смело и не се притеснявай  Wink

Аз лично си го разтварях в по-гореща вода но НЕ вряла и после оставях шишето в купичка със студена вода и докато се облечем или преобуем то е изстинало  Peace

# 7
  • Мнения: 666
 Аз ползвам Амтамил ,но не го приготвям като теб ,то на опаковката си пише как да се приготви следваш точно инструкциите - 1. преваряваш вода, на микровълнова до денднешен отбягвам да затоплям вода на малкия - вредно е 2. оставям я леко да се охлади 3. в сухо шише поставям количество мляко 4. наливам 2/3 от водата разклащам и тогава наливам останалото количество вода и пак разклащам, водата трябва да е по- топла около 60 градуса

# 8
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз ползвам Амтамил ,но не го приготвям като теб ,то на опаковката си пише как да се приготви следваш точно инструкциите - 1. преваряваш вода, на микровълнова до денднешен отбягвам да затоплям вода на малкия - вредно е 2. оставям я леко да се охлади 3. в сухо шише поставям количество мляко 4. наливам 2/3 от водата разклащам и тогава наливам останалото количество вода и пак разклащам, водата трябва да е по- топла около 60 градуса

Точно така процедираме и ние, минахме през Аптамил1, 2 и сега сме на три. С тази разлика, че преваряваме веднъж дневно водата и я държим много топла в термос.
Номера е не само в температурата на водата, но и да се сипва на два пъти - както пише на указанията.
Проблеми с гранулки не сме имали.

# 9
  • Мнения: 5 265
Благодаря на всички, ще опитам различни начини  newsm10! Очевидно ще си и купя нов термос. Избрах  микровълнова, защото термос, който бях купила за бебка е с пластмасова капачка и след няколко часа водата мирише много странно.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
реваряваш вода, на микровълнова до денднешен отбягвам да затоплям вода на малкия - вредно е.
Затопляла съм шишета винги с уреди за затопляне.Но, ако спазваш указанията от кутията ще постигнеш най-добри резултати!

# 11
  • Мнения: 27 524
Не знам защо,но в България Аптамил-ът е различен от оригиналът.По принцип не е на гранулки и не е мазен.И се приготвя различно.В Белгия съм и пиехме Аптамил 1.Като се прибрахме в Бг,купих Аптамил,но всичко беше различно-външния вид,начина на приготвяне,миризмата,вкуса,всичко.Би трябвало да са еднакви,но не са.Та тук гранулки няма и се разтваря всякак, без проблеми.И аз мисля,че ако следваш по кутията,ще стане най-добре.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не знам защо,но в България Аптамил-ът е различен от оригиналът.
Не виждам разлика, освен че тук цялото съдържание е директно в кутията, а в БГ в пакет ThinkingЗа Аптамил1 може да има разлика в гранулите, но едва ли Милупа ше си позволи в различните страни млякото да е с различни вкусове Wink

# 13
  • Мнения: 27 524
Не знам как е при вас,но определено твърдя,че не едно и също.Не само гранулите,всичко.Тук е внос директно от Швейцария,там,където се правят всички детски храни на Милупа и има огромна разлика.Как се обясняват тогава мазните стени в шишето,а тук няма такова нещо?Защо инструкциите на кутията за начина на приготвяне не са едни и същи?Странно е да е така.Не споря,само си казвам впечатленията,защото съм запозната и с двата варианта.
И тук е в пакети,не е директно в кутия.

# 14
аз го приготвям 5 мин. преди да го поднеса на бебокарпо указания на кутията и се разтваря напълно

Общи условия

Активация на акаунт