Kакво мислите zа това?

  • 2 157
  • 9
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 401
Статията  ме разби. Абсолютно вярвам в това. Последната ми бременност мина под адски стрес и през цялото време си мислех как ли ще се отрази това на бебето..

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мисля, че действа естествения подбор - тъй като на майката й е трудно да оцелее - организма й се настройва да я спаси - т.е. щом ембриона "смуче" от енергията й - и него ще ликвидира ако се наложи
може би зависи от жизнените сили на майката - щото аз какъвто стрес преживях с първото си дете....не би трябвало да я има лентата

# 3
  • Мнения: 2 327
Интересна статия... Аз бях чела за изследване според което по време на война се раждат пък повече момчета... Просто може би в природата си има баланс.
Но пък статията ме обнадеждава, предвид какъв стес изживях по време на бременността си...

# 4
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
По телевизията гледах нещо подобно,само че ставаше вапрос за това,че се зачеват много повече близнаци,отколкото предполагаме!Първите дни и седмици по-силният изяждал по-слабия и докторите даже нямали време да констатират,че бебетата са две.Мисля че"правото е на страната на по-силния"действа на всякъде! #2gunfire

# 5
  • Мнения: 2 257
Първите дни и седмици по-силният изяждал по-слабия и докторите даже нямали време да констатират,че бебетата са две.Мисля че"правото е на страната на по-силния"действа на всякъде! #2gunfire

Как така го "изяжда"? Стръвнишки или с хитрост? Съвсем малко биология се иска да се знае, за да се избегнат такива , меко казано, странни изявления.....
Иначе да, има случаи, в които единия близнак се изхвърля, но изпада, да речем, някак си цял, неизяден, или поне под формата на отхвърлена тъкан....Как точно го обясниха това изяждане, можеш ли да си спомниш?..................

# 6
АЗ сама бях стигнала до този извод. преди 2 години направих спонтанен аборт-бременността беше непланувана , стресът голям. но най интересното беше , че бях сигурна че бебето е момче. просто интуиция.
след 6 месеца забременях отново, но имах проблеми още в началото. лекарят ми ми каза, че зародишите са 2, но единият не се развива. е тогава пак си помислих че това слабото е момче. в край на сметка имам две прекрасни момиченца- сладуранки на мама и тати.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 098
Честно казано,това не ми харесва.В смисъл,че ние с любимият ми много искаме да имаме едно приказно момченце.А от тази статия ми настръхва козинката  Sad .И аз съм сигурна,че бебето ,което загубих беше момченце,вътрешно мое много силно усещане.Тайно се надявам много скоро да мога да  preggo и бременноста ми да мине леко,и безпрепятствено следващият път.Пожелавам същото и на всички вас,мили мои.

# 8
  • Мнения: 1 849
Абсолютна простотия! Някакви данни, събрани от някъде, не е ясно как обобщени и веднага правят изводи. Това че под това проучване стои име на чуждестранно учреждение не означава, че е истина.
Истината е че, човешкия организъм е устроен да съхранява живота - не да го отхвърля!

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Абсолютна простотия! Някакви данни, събрани от някъде, не е ясно как обобщени и веднага правят изводи. Това че под това проучване стои име на чуждестранно учреждение не означава, че е истина.
Истината е че, човешкия организъм е устроен да съхранява живота - не да го отхвърля!

Което не е вярно - защото всяка бременост в началото е наличие на чуждо тяло и има период на адаптация... често имаща лош край ако бремеността е желана!
Прочети и др статии за да видиш!

Общи условия

Активация на акаунт