Отговори
  • Мнения: 4 458
И така момичета, пиша тук защото знам, че в момента всички се вълнувате от тези проблеми и редовно следите най-последна информация относно тестовете за бременност.

Та, кога се прави теста за бременност?

Кога беше, няколко дена след очаквана последна менструация? няколко дена след овулация?  А това с овулацията..... 7-14 дена след последна менструация ли беше.....  newsm78

На кратко, припомнете ми всички тези математически изчисления преди, след повреме.....




Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 18:52 от kiara

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Има теми в библиотеката.
Най-рано тест за бременост можеш да направиш в деня на предполагаемата менструация...Другите тестове от сорта 7 дена след зачеването..стари градски легенди....

# 2
  • Мнения: 686
Най-рано на датата на очакваната М. По-рано бременността може да се засече само лабораторно с кръвна проба.

# 3
  • Мнения: 7 718
Кiara, нямам думи. Rolling Eyes Просто ме зашемети. Rolling Eyes
Тест за бременност се прави около датата на преполагаемата М., най-добре да има закъснение 4-5 дни, защото преди и около датата може да има положителен тест, но бременност да не настъпи. Често се случва зародишчето да загине в рамките на месечния цикъл и ако човек не се наблюдава, няма и да разбере.
Кiara, надявам се да е това, което искаш.

# 4
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Интересно ми е ,как потребител с повече от 1000 публикации,си пуска ей така теми,да си щрака по клавиатурата!
Не си във форума от вчера,та да знаеш първо,че има библиотека,и второ,за проблемите на бгмама с поддържането на форума и все пак си позволяваш прибързано да пускаш нова тема,по един 100000000 пъти обсъждан въпрос.....
Е това ме зашемети!

# 5
  • Мнения: 7 718
А мен не е това.  Laughing
Кiara знае какво имам предвид.
Става въпрос за личния и живот.

# 6
  • Мнения: 4 458
Да отговоря защо съм пуснала темата.

Прочетох в библиотеката и не намерих точно проблема който ме вълнува. Опитах се да си отговоря сама на въпросите, но не успях и за това питам кога точно и как.

както казва  Lali "Просто ме зашемети" точно имайки в предвид някои подробности които не са ясни на много хора.

Нека тогава поясня, че да не кажете пак че само губя времето и мястото на форума.

При мен положението е малко по-особено - относно теста.
Имам спирала а и нямам липса на менструация само е малко по-различна, но и имам и симптоми на бременност.
Съмнявам се за цветна, но и определено не искам да съм бременна така че и не си въобразявам.
Ей, за това исках да знам кога по-точно се прави теста.


Lali, не питай че и аз незнам на кой свят се намирам вече. Само това ми трябваше точно сега  Confused

# 7
  • Мнения: 7 718
Има случаи на бременност със спирала. Аз имам една позната с такава бременност.
Аз като гледам, че беше на гости на 14-15 значи е съвсем на време и можеш да направиш тест за бременност.
Имай предвид, че отрицателния тест не е гаранция, че бременност няма. Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 4 458
Ами направих си тестче и.... незнам как да го тълкувам  Sad

Обяснявам:  в полето за Negative Control си се оцветява минусчето НО и в полето за Positive Control  си се оцветява  newsm78

Теста е разделен на две отделни прозорчета - едното е за отрицателен резултат а другото за положителен. Отрицателното поле си се появи веднага а положителното след него и така си и остана

Май да ходя до аптеката да питам какво ще рече това, а? Thinking

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 21 580
.... незнам как да го тълкувам ...

Тук има показани различни резултати от тестове, може и да ти помогне . Късмет!

# 10
  • Мнения: 1 108
Момичетата са ти казали Най-рано на датата на очакваната М. най-добре да има закъснение 4-5 дни, защото преди и около датата може да има положителен тест, но бременност да не настъпи.

# 11
  • Мнения: 2 531
Колко след него се оцвети? Защото всички тестове след определен период стават невалидно положителни! Най добре виж в упътването след колко време се отчита теста! А иначе до колкто си спомням на мен ми се оцветиха почти паралелно! И ако имаш сериозни съмнения иди на д-р.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Разбирам защо питаш за теста....но в първия постинг не уточняваш някой неща...както и да е това е тема точно от библиотеката със заглавие на твоята тема

# 13
  • Мнения: 4 458
 Хера, благодря ти но тази тема я изчетох и не ми помага особено. Е, разбрах горе-долу за теста но както казах вече моя проблем е по-различен. Нямам отсъствие на менструация!

veni-b, почти веднага след първото прозорче се оцвети и второто - мога да кажа че беше плавен преход от едното към другото.

Взела съм си още един тест за всеки случай и ще изчакам..... колко 4 дена след като ми е свършило ли? за да направя повторно проба.

Та 4-5 дни от както ми е дошло или свършило? Ей това е проблема с цветната ....

# 14
  • Мнения: 4 458
.... незнам как да го тълкувам ...

Тук има показани различни резултати от тестове, може и да ти помогне . Късмет!

Благодаря ти ама не. Няма го моя тест  Sad

на прозорчетата на моя пише: над единия CTR NEG    а на другия: CRT POS и двете са оцветени като първото с "-" а другото с чафка която прилича на: "V"

Ще продължавам да се ровя да видя какво означава а лошото е че няма упътване та може да се наложи да ходя до аптеката да помоля да прочета упътването.

Общи условия

Активация на акаунт