АВГУСТИНЧЕ истинско бъди, в тема 32 се разпиши!

  • 69 451
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Да, точно това има предвид, че ако удържиш на високата Т с хомеопатично средство, вируса минава по-бързо. Но, Панди, наистина съвсем не ни е лесно. По цяла нощ трепериш и мериш Т, като луд, не може и дума да става да заспиш, защото детето ти е с 39-40градуса. А ако случайно изнемогваш, навиваш часовник за през 20-30 мин. Имали сме нощи, изкарани в банята, по 4-5 пъти се е налагало вани да правим на София. И знам че като мине тази кошмарна нощ, на другия ден детето ми е като преродено, все едно не е била болна. Все още продължавам да се учудвам на действието на тези природни извлеци. Но в едно сте прави с Шайн - ако не си попаднал на истински лекар хомеопат е много трудно да повярваш и да се довериш на това лечение.

# 46
  • София
  • Мнения: 591
Здравейте мамчета. Ние сме болни. Това беше. Бебто изкара две седмици на градина. От утре домашно лечение. Искам да ми кажете някакви бабини лекове против кашлица, защото сме изпили всички възможни сиропи които продават в аптеките. Ефект при беба няма с нито един. Вече се чудя какво да давам. Мисля, че и Александра  беше се оплаквала от неспиращи кашлици. Това е лошото при нас, че знам развоя на нещата и както винаги ще се стигне до антибиотик.
Моля ВИ пишете за някое лекарство бабино ако знаете ефективно при кашлица. Благодаря.

# 47
  • Мнения: 2 382
Последно правих сироп от 5 ореха с черупките, 5 лукчета, 5 локума и 3-4 листа индрише. Става много вкусно.

# 48
  • Мнения: 1 103
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1657493Пробвай и с ряпата,аз го правих снощи с мед,вкусно е,и май при нас имаше ефект,поне през ноща не е кашляла,което си е ЧУДО,ако те е страх от меда,пише,че може с захар!

# 49
  • Мнения: 1 569
Лилия Златна, за лечението на Анди да си кажа. Пие противоалергичен сироп Aerius и капе в носа противоалергични капки Flixonase, като преди тях пръска едно подобно на Стеримар, за да втечни секрета и издуха колкото може повече. Докторът твърди, че и двата препарата били толкова изчистени, че можели и по цяла гдона да се ползват, на аз се притеснявам да не привикне. Какво правим когато все пак дойде време да ги спрем?! А нещата, които са предписали на Татяна също ли са противоалергични?

Дундла, да се оправя и твоята буболечка!

# 50
  • Мнения: 1 103
Янче,сиропа ни е същия,казано ни е,до първата тревичка,че ще си го пием,но като си боледуваме,пак ще го включваме,та отърване няма,свива сливицата,при нас ефект срещу сополите имат само черните капки,но доста късно стигнах до това заключение,знам,че не са безвредни,но те и АБ капките не са,та го преглътнах вече!Тонзилотрена и той е уж за профилактика на сливиците!Като ходи на градина и капя Хибитанови капки,трепят стафилокок,но този път лекарката каза,че причината за херп ангината е стрептокок,та от едно я пазя,тя друго хвана!Абе лоша работа са тия болести,дано го израстат по-бързо!

# 51
  • София
  • Мнения: 791
Ооо, много болни деца! Да оздравяват бързо!
Проследете тази кашлица от какво е  newsm78 както Александра е писала и нашата педиатърка казваше,че са ни чисти гърдите и гърлото,нямахме Т, но кашляхме от началото на есента до преди седмица- от задната хрема. Какви ли не сиропи за кашлица пробвахне,но без успех,излекувахме хремата и кашлицата изчезна. Естествено след седмица на градина и нослето пак текна! Sad
Почнах пак коластрата и ехинацеята,капки за нос със сребърна вода и клеева тинктура,след градина измивам очичките със сребърна вода. Повече течности-фрешове правим зимата от портокали.Топло мляко с мед.
Трейси Ооо,ние сме във война като дойде време за капки за нос или сиропи. Всичко се капе в сок и то тайно,да не се вижда,че и да не се усеща. Като беше с конюктивит,изобщо не зная как се излекувахме,стискаше очи,аз капех с надаждата поне малко да влезе в окото,като премигне, а тя бърше с ръкав капките от очите си ooooh!
А като вдигна 38 Т след един ден повръщане,беше 12 вечерта,аз нямах повече сили да меря и дебна през половин час и реших да дам нурофен! Да, ама не! Тя отказа и се принудих да сложа свещичка за 38Т. Ако беше през деня,никога не бих и дала лекарства,но ме достраша,дали няма да вдигне по-висока Т.
По повод зъбките,вчера вадих храна със конец за зъби от устата на Сиси. Храна се беше заклещила,между две зъбчета и беше голям смях как да бръкна в тази малка устичка и да успея да извадя месцето Laughing На нея определено и хареса
Шайн изтръпнах като четох за колко високи стойности говориш. Много си смела,браво. И дано не ви се повтарят такива моменти Praynig
Пандичка браво за колажа! Страхотен е!
Ние в събота излизахме на снега,цял час играхме, два чифта ръкавички измокри Сиси и зачерви бузите. Днес сме на градина.
Лек ден от нас!

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Диндла, ето няколко рецепти и от мен.

1. Подбел, лайка, мащерка - по 1суп.л., 2 ореха с черупките, 1 малка глава кромид лук с люспите - всичко това се вари 10-15мин. в половин литър вода. Прецежда се, подслажда се по желание с мед и се пие по няколко пъти на ден.

2. Семенникът със семената от 2-3 дюли, 2-3 ореха с черупките и 1 малка глава кромид лук с люспите се варят 10-15мин. в половин литър вода. Прецежда се и се подслажда с мед. Пие се топло.

3. Измийте средно голяма глава кромид лук и я залейте с вода, да я покрие. Прибавете 50г захар. Варете на слаб огън 30-40мин. Охладете, прецедете и пийте по 1 суп. л. 4-5 пъти дневно половин час преди хранене.

4. Накълцва се 1 глава кромид лук и се покрива с мед (захар). Оставя се да престои 1 нощ. Взима се от сока по 1 суп. л. на всеки 2 часа.

5. Вземат се 7 локума, 7 лукчета, 7 листа индрише, ноколко ореха с черупките, дюлево семе, ябълкови кори. Всичко се вари в 1 л. вода, до разтопяване на бонбоните и локума. Пие се по половин чаена чаша 3 пъти дневно преди хранене.

6. За черната ряпа са ти дали рецептата.

7. А тази с бирата не е за малки деца.

Дано не стигате до АБ този път.  newsm10

# 53
  • Мнения: 1 569
Лилия Златна, сега като прочетох за Тонзилотрена се сетих, че преди са го изписвали и на Анди, но странно, че последният док не го е изписал. Имам някакъв спомен обаче, че ефект от него нямаше.  newsm78 Колко време нон стоп ти казаха, че може да го даваш? Олеее Татяна приема черните капки?  Sick Милата душица, браво на нея. Наскоро цялото ми семейство мина през лечение с тях и си припомних отвратителността им. Не мога да си представя Андреа да ги "издържи".  Crazy Но наистина внимавай с тях!

Хариелка, ти самата правиш ли ги тези рецепти? Имат ли ефект? Как ги приемат децата? Някои звучат като голямо предизвикателство.  Mr. Green

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
Панди, ами правила съм ги да, особено номер 1, 2 и 4, както и тази с черната ряпа ги правех много често преди да започнем с хомеопатията. Докато Софи беше по-малка, пиеше всичко, без да мрънка и да отказва, но сега не мога да я накарам да изпие нищо, освен водичка (нали хомеопатичните гранулки се разтварят във вода и не се усеща никакъв вкус). Просто се разглези моята принцеса и не мога по никакъв начин да я накарам да изпие нормално лекарство. На Елиза не съм й правила.

# 55
  • Мнения: 1 569
Ъпдейтнах колажа. Децата са ни прекрасни. Heart Eyes Можеше и да са повече, но не мога да ви карам насила да качвате снимки.  Crossing Arms   baduu

# 56
  • Мнения: 105
Добро утро!
И ние сме в отбора на едночасовото кашляне.Аз давам в момента Ксизал по 5 капки сутрин и вечер около 7 дни и после почивка,но почивката ни е 1 или най-много 2 дни и после отначало.Ето днес в 7 часа започна с едно лудо кашляне,давене от храчки и сополи.Дадох му капките и до 8 се успокои.Вече и аз незнам от какво е преди го отдаваш на влажното време.Взех ме си влагоабсорбатор и кашлицата намаля.Освен това ние спим на студено на 10-11 градуса.От два дни решихме да спим на по топло и се приместихме, майка и син в другата стая на по-топло 18 градуса.Но от два дни ми кашля така,дали е от топлото newsm78Чесно незнам вече.И аз съм пробвала чая с лукчетата,става много сладък и приятен,но вместо индрише сложих  босилек,не видях особен ефект.Капки за нос прилагам предимно сребърна вода и клеева тинктура и стеримар,много рядко капя ксилометазолин или виброцил.наскоро му взеха секрет от носа да видя дали няма някоя бактерия и затова все да кашля и да има сополи,но нищо му нямаше и нашата доки каза,че е от времето,а за въздуха няма да говорим ooooh!
Ние се приготвяме за ски рез февруари,дано не ни мине котка път и да отидем малко на Чепеларе.Иначе да кажа на кратко,понеже не попълник въпросника.
Митко към 21,21:30 вече спи,на обед спи по час,два.може да се съблича и облича сам,но и аз не го чакам,а помагам.Само го оставам да се съблича сам преди банята.Тати много ми помага и много го гледа,разбират се по мъжки и излизат сами на разходка.Играят заедно и дори понякога като две деца се карат за някоя играчка или защо Митко му е развалил пистата LaughingСутрин много му е трудно ставането,в събота и неделя спим до към 9 часа,отнасяли сме и до 10 Simple SmileЯде всичко ,не е капризен.Все по-често ми мрънка,че иска да е батко,че ще ми помага и ,че ще сменя памперси.Кой ли го навива? newsm78хихихихи -мъжо!
Стига толкова от мен да не досаждам.До скоро.Болничките да се оправят  bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 539
И ние сме в отбора с кашлящите... сополи и малко температура. Явно е някаква епидемия.
Пие Грийнтус, едни сиропче. Не знам помага ли или, поне не се засилва кашлянето.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 467
Момичета, дайте идеи за смъкване на температура! Знам за оцет, ракия, студен душ, мокър чаршаф.... Друго не се сещам и търся идеи, ако имате- казвайте!
Малчо вече четвърти ден е с температура около и над 39.5, не сме спали от три нощи, не смеем за да не изпуснем нещо. Лекарствата, особено нощем не се справят много добре със ситуацията и не знам какво да правя Sad

# 59
  • Мнения: 1 103
terpsyhora Хексалгин пробва ли?На нас само той ни смъква толкова висока Т,иначе чорапи с оцет знам,но те са за под 38!

Общи условия

Активация на акаунт