Приказки-mp3

  • 31 264
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 485
Моля, кажете от къде да сваля детски приказки-mp3.Пуснете линк !Търсих ,ама нещо не намерих.Благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Ако си е България, може да свалиш приказки от ТУК

# 2
  • Мнения: 485
Благодаря ти  Grinning Свалям ги ,че мойто момче вечер да ги слуша като си ляга.

# 3
  • Мнения: 3 634
Ами ако не съм в БГ от де мога да дръпна?

# 4
  • Мнения: 1 363
търся приказки на английски..
че на моя син май му писна да гледа Tripping The Rift

# 5
  • Мнения: 485
Цитат на: BeaZtiE
търся приказки на английски..
че на моя син май му писна да гледа Tripping The Rift

BeaZtie малкия как се справя с двата езика?

# 6
  • София
  • Мнения: 512
BeaZtiE какви приказки търсиш - аудио или видео ?

# 7
  • София
  • Мнения: 512
Открих още няколко приказки
ТУК и Тук

# 8
  • Мнения: 1 363
Цитат на: Vase
BeaZtie малкия как се справя с двата езика?


за сега му говоря на 3 езика (български, итлаиански и английски)
перспективите са да понаучи малко немски (започнах с "ich bin wunderkind" Simple Smile ) и руски (мисля да си взема скоро бейби ситър рускиня - да го чуи на този ужасно полезен език)
според мен други езици (разни там френски, испански и т.н.) ще са излишни за синчето ми Wink
така или иначе трябва да зане
1. български - защото все пак е българче - нищо, че не е виждал.. а и едва ли някога ще види Бълагрия
2. италиански - защото все пак живее в Италия.
3. английски - защото е международен език
4. немски - защото Германия набира отново сили и скоро ще прояви (за пореден път) хегемонията си (за щастите този път икономическа) в Европа
5. руски - защото именно на този език има повече информация от колкото на който и да е друг.. претъпкани са руснаците с информация..

мисля, че френски и испански са излишни езици защото:
1. френски - принципно не го говори никой - освен французите и негрите (почти целия "трети свят" говори френски.. ама какво ще прави сина ми в черна Африка? нема работа там) и тук таме из Канда - ама те си знаят и английски.. така, че отпада.
2. испански - първо - защото е достатъчно близък до италиански и може да се разбере по някакъв начин - и от друга страна - като изключим Испания - този език го говорят само южноамериканските републики (освен Бразилия - която говори на португалски) - а мнението ми е същото - като за африканските републики - т.е. няма работа там Wink

аз за жалост не знам немски - т.е. знам малко немски - колко да напсувам някой швабин Wink и да си кажа честно много ги мразя (както ги мрази целия свят) но са сила и никой не може да спори по този въпрос.. (пък и се държат доста по-малко фашистки настроени от французите.. например)
иначе.. нямам достъп до бубу.то даже си мислих, че е закрито..
говоря за аудио приказки. видео приказки имам..
между другото намерих много готини андерсенови приказки и братя грим на немски.. ако някой ги иска може да му ги пратя.
макарче за сега на малкия му е рано за немски (като изключим Рамщайн Wink )

# 9
  • Мнения: 485
Eй ,направих цяла колекция от приказки.Благодаря!!!Баткото ще има какво да слуша дълго време.
Относно езиците да си призная учила съм немски,ама вече почти нищо не помня.Руския той е като българския.Ама вярно братушките са сташна работа,какви сайтове имат само...И нали не разбирам английски .......
Младото поколение ми скрива шапката с познанията си по английски,направо ме е срам..Ха ,ще уча езика с детето, като тръгне първи клас Laughing  Laughing  Laughing

# 10
  • Мнения: 4 390
Жената, която броеше кихавици

Аудио-приказки

Приказки за слушане
1. Клин чорба
2. Куцото петле
3. Момче и вятър
4. Златното момиче
5. Тримата братя и златната ябълка
6. Вълкът и 7-те козлета
7. Лисицата и гъските
8. Зайо байо и ежко бежко

Най-отдолу на страницата има и Световни приказки за слушане
1. Доктор Всезнайко
2. Умната готвачка
3. Четиримата музиканти

# 11
  • Мнения: 8 769
Цитат на: BeaZtiE
и да си кажа честно много ги мразя (както ги мрази целия свят) но са сила и никой не може да спори по този въпрос.. (пък и се държат доста по-малко фашистки настроени от французите.. например)

Да, много си прав!

# 12
  • Мнения: 3 569
Да ви питам. Не е ли по-добре детето да слуша приказки от баща/майка си ? Или му пъхате слушалките на мп3 плейъра и го забравяте ?! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Future pere
Да ви питам. Не е ли по-добре детето да слуша приказки от баща/майка си ? Или му пъхате слушалките на мп3 плейъра и го забравяте ?! Simple Smile


много по-добре е - ама на моето не съм му интересна.... някъде съм си загубила артистичното АЗ... а и освен това ме кара да чета само Дядовата ръкавичка... откачам вече с тва.

# 14
Ооо, не се регистрирах.
Dari съм

Обожавам приказките от старите грамофонни плочи на Балкантон. Четенето и слушането са различни неща - и двете са хубави. Аудио драматизациите много развиват въображението. Сега ми е удоволствие, докато гладя да слушам заедно с Дари. Повечето песнички /от приказките/ още ги помня. Сега ги издават на дискове /фирма Калев/.

Тук има някои от тях. Приятно слушане.

http://mp3.bol.bg/list/?dir=misc/Detski%20prikazki

Общи условия

Активация на акаунт