Страх от влюбване- последици?

  • 4 799
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Според вас възможно ли е човек да контролира собствените си емоции?
Може ли любовтта, страстта, тръпката да се тушират и да не се мисли за тях?
Възможно ли е човек да изключва на моменти, в името на това да не развали и нарани други хора?
Кое е точно любовта- това да бъдеш практичен мислейки за последствията?
Или втурването надолу с главата пък каквото сабя покаже?
Попадали ли сте в такива обстоятелства/ситуации,и пред вас да седи такава дилема?
Да правите 10 крачки напред и 15 назад?

Последна редакция: вт, 26 фев 2013, 10:29 от Shoshi89

# 1
  • Мнения: 135
Знаеш ли Shoshi89.. веднъж като изгориш, след това тушираш всеки опит който ти се предостави.
Но докато не опиташ, няма начин да го разбереш.
Лично, бих се втурнал надолу с главата  Laughing.. за последиците ще му мисля ако изобщо има за какво.. то затова и все страдам, но си заслужава тръпката и предизвикателството... всяко ново начало си струва да се пробва.
Да стоиш обаче в спокойни води и да чакаш течението някъде да те прати.. тц.. няма как да стане.. печели този който рискува.  Peace

# 2
  • Мнения: 0
Знаеш ли Shoshi89.. веднъж като изгориш, след това тушираш всеки опит който ти се предостави.
Но докато не опиташ, няма начин да го разбереш.
Лично, бих се втурнал надолу с главата  Laughing.. за последиците ще му мисля ако изобщо има за какво.. то затова и все страдам, но си заслужава тръпката и предизвикателството... всяко ново начало си струва да се пробва.
Да стоиш обаче в спокойни води и да чакаш течението някъде да те прати.. тц.. няма как да стане.. печели този който рискува.  Peace

И аз съм на това мнение Sote , но представи си ,че веднъж си горял, и те е страх отново. Мъжка постъпка ли е това да не поемаш риск (поне погледнат като такъв от страната на опарилия се) ?

# 3
  • София
  • Мнения: 673
зависи от много фактори: възраст, семейство, дете, наличие на половинка. Преди  години нямаше да се замисля, но сега вече е друго. Контролирам емоциите доколкото ми е възможно. В случай, че не мога, преценявам какво ще бъдат последствията. Но това го правя сега, на тези си години. На младини не мислех, а се гмурвах.
Има хора, които живеят за това изгаряне, давам им нужния адреналин. А пък после....малко сълзи и хайде пак....
но според мен контрола се постига с възрастта и промяната на възгледите

# 4
  • Мнения: 0
@glafira
Да кажем че за годините е натрупал достатъчно житейски опит в тази сфера.
Семейно положение, без деца с половинка ,но без брак.
Движещата сила е материалното, любовтта е на друго място, и дали я има не е ясно тъй като не се дава предпоставка за развиването на бъдещи сериозни отношения. Засега само мечти.

# 5
  • София
  • Мнения: 673
може би аз нещо не разбрах, но в последния ти пост изобщо не виждам любов. права ли съм?

# 6
  • Мнения: 135

 И аз съм на това мнение Sote , но представи си ,че веднъж си горял, и те е страх отново. Мъжка постъпка ли е това да не поемаш риск (поне погледнат като такъв от страната на опарилия се) ?

Който го е страх от мечки, не ходи в гората.  Laughing
По мъжка постъпка е да успее мъжът да задържи това което има.. да се метне у водата всеки може, въпроса е дали ще успее да изплува без да се удави.
Човешкият мозък е непредвидим.. виждал съм зрели и здравомислещи хора, да поемат по странен път, зарязвайки всичко.. дали си струва, не мога да кажа.. губиш едно, печелиш друго.. най важното е да няма драми и хората да се чувстват щастливи.  Peace

# 7
  • Мнения: 0
може би аз нещо не разбрах, но в последния ти пост изобщо не виждам любов. права ли съм?
Нея я има , но се тъпче и не и се дава въздух и вода да се развие и да цъфне като истинска и огромна такава, заради материалния фактор , които е даден от друг. Т.е на везната са парите и любовтта.

# 8
  • Мнения: 0
@ Sote,
Всичко започна от мислите за едно ходене и дотам. Но явно нещата не приключват само с едно, а и с две и с три....  ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 127
Според вас възможно ли е човек да контролира собствените си емоции?
Може ли любовтта, страстта, тръпката да се тушират и да не се мисли за тях?
Възможно ли е човек да изключва на моменти, в името на това да не развали и нарани други хора?
Кое е точно любовта- това да бъдеш практичен мислейки за последствията?
Или втурването надолу с главата пък каквото сабя покаже?
...

Зависи:

зависи от много фактори: възраст, семейство, дете, наличие на половинка. Преди  години нямаше да се замисля, но сега вече е друго. Контролирам емоциите доколкото ми е възможно. В случай, че не мога, преценявам какво ще бъдат последствията....

 Peace

# 10
  • Мнения: X
може би аз нещо не разбрах, но в последния ти пост изобщо не виждам любов. права ли съм?
Нея я има , но се тъпче и не и се дава въздух и вода да се развие и да цъфне като истинска и огромна такава, заради материалния фактор , които е даден от друг. Т.е на везната са парите и любовтта.

Няма такова нещо като "Любов или пари!"
Има ли истинска, изгаряща, страстна, луда любов, парите не играят никаква роля.

Вкарала си се в някакъв филм илюзорен....

# 11
  • Мнения: 0
Има, ако рискуваш рискуваш всичко постигнато до момента, и от върха и начина на живот си променяш потребносите и се завърташ на 360 градуса. Социално, финансово, всякак. И то на години който не са в летящия период на 20 те, да кажем.

# 12
  • Мнения: X
Е, аз нещо различно ли написах?   Laughing
Шом на първо място са парите, положението, облагата, любов няма.
Или тя не е толкова важна, че човек да я предпочете пред всичко останало.

# 13
  • Мнения: 8 872
Правилно ли разбирам, че живееш с един човек, който те издържа, а си влюбен/а в друг, който обаче няма дат и покрива разходите?

# 14
  • Мнения: 0
Правилно ли разбирам, че живееш с един човек, който те издържа, а си влюбен/а в друг, който обаче няма дат и покрива разходите?
Не . Не ми се иска да разводняваме темата. Въпроса е принципен.

Общи условия

Активация на акаунт