Cistit *Б*

  • 6 096
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 346
Zdarveite momicheta:)
Niakoia ot Vas imala li e cistit????
Napravo sam v ujas, imah ujasni bolki pri pishkane, i nai -gadnoto e che sega me e strah da pravia sex ........

# 1
  • София
  • Мнения: 9 899
Бягай на лекар...сигурно всяка втора жена е имала..много е гадно, но като ти дадат антибиотик, бързо минава, поне болката...

# 2
  • Мнения: 9 894
а може да питаш лекаря и аз нещо на билкова основа, има доста подходящи билки...но задължително лекар.

# 3
  • Smolyan
  • Мнения: 1 398
ЗДравей мила, имала съм цистит, изписаха ми ciprofloxacin и бусколизин за болката. Няма страшно, това не е страшна болест и не е в половите органи, а е възпаление на пикочния мехур. Пиеш ли нещо за това ? Трябва да пиеш май. Вие как се справяте с бебеправенето ?

# 4
  • Мнения: 104
Това е възпаление на пикочните пътища. Най-безвредния начин поне да облекчиш положението е да седнеш в леген с гореща вода и сода и да стоиш колкото можеш да търпиш. По този начин се разширяват пътищата от топлото.  След което да не излизаш на студено. Но при всички положения иди на лекар!

# 5
  • Мнения: 506
Гери,най-доброто за цистит е ципрофлоксaцин 500mg.Пие се 2 пъти по 1 табл.Все пак иди на лекар.Знам че не е хубаво да се прави секс при това положение.Но не е страшно и минава бързо,важното е да започнеш да го лекуваш навреме

# 6
  • Мнения: 2 489
Много течности!
И нещо изпитано - пълниш един леген с много топла вода - колкото можеш да изтърпиш и сядаш вътре!
Трябва да си на много топло! По-добро избягвай секса за известно време, докато не ти мине!

# 7
  • Мнения: 3 154
Аз имах цистит преди 3 години. Иди на лекар да те прегледа и да ти назначи стерилна урина. Правят някакво изследване и ти предписват какво да пиеш.

# 8
  • Мнения: 346
Blagodaria na vsichki:))

# 9
Аз съм имала цистит 3 пъти. Пила съм и трите пъти ORAFURAN, но това е много старо лекарство и дава странични ефекти. Най-добре иди на лекар, с антибиотик ще се оправиш за нула време. Не трябва да ясдеш люти, кисели и прекалено мазни неща, никакво кафе и черен чай, за да не се натоварват бъбреците. Увий се и стой на топло.
При цистита важна е и профилактиката след това, защото той има навика да повтаря - пролет, есен, догодина по същото време. Общо взето се обличай топло, никакъв гол кръст.
Билката за цистит е мечо грозде. Купува се от аптеките и се прави 1 суп. лъжица в 1/2 литър вода да заври няколко минути (на пакета има указание как се приготвя точно), пиеш 3 пъти на ден по 100 мл, но не помня преди или след ядене. Пиеш всеки ден в продължение на месец. След 2-3 месеца почивка повтаряш пак за 1 месец. С мечо грозде не можеш да се излекуваш от цистит, то е по-скоро за профилактика и за да не се разболееш пак.
Надявам се да се излекуваш бързо, от опит знам каква мъка е.

# 10
  • Мнения: 3 205
Гостът съм аз. Нека днес ми е простено, щот съм зле и ми се вие свят.

# 11
  • Мнения: 4 212
Цитат на: юл4е
Гостът съм аз. Нека днес ми е простено, щот съм зле и ми се вие свят.


..това виене на свят нещо ми навява на.....
дебна те и тебе Grinning

# 12
  • Мнения: 19
Ето едно много добра и изпитана рецепта/ няма странични ефекти/:
По две суп.лъжици от
- цвят червена детелина
- лист живовлек
- лист леска /лещник/

По 1 суп.лъжица от:
- цвят ружа
- цвят бъз
- вишневи дръжки
- цвят лайка

1 чаена лъжица от сместа се слага в 200 мл вряща вода. Ври около 2-3 мин. и се оставя да изстине.
Това количество е за една доза. При силен цистит се пие сутрин, обед и вечер. Обикновено след първата или втората чаша болките изчезват. При хроничен цистит трябва да се пие поне 3-4 дена. Влияе положително и при проблеми с бъбреците.

Ако не могат да се намерят всички съставки, може да се приема отвара само от Червена детелина, но тогава 500 мл се пият по на няколко глътки  през целия ден.

Общи условия

Активация на акаунт