Почистване на стена

  • 6 644
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте дами, не знам дали е правилното място тук да задам въпроса, но не намерих подходяща тема.
Печката ми е до една стена, още като се нанесох в квартирата стената отстрани беше опръскана с мазнина. Въпросът ми е с какво да я изчистя без да нараня латекса?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Опитай с прах за бяло пране или Бинго  Peace 
Ако не е много старо петно трябва да се изчисти .

# 2
  • Мнения: 0
И аз мисля, че Бинго би трябвало да ти свърши работа Wink

# 3
  • Мнения: 4
А предложение как да се изчистят петна по латексова стена от безалкохолно и сок? Опитах с препарат подобен на Бинго, но латекса започна да избелява (остава по гъбката)  Confused

# 4
  • Мнения: 18 542
И аз мисля, че Бинго би трябвало да ти свърши работа Wink
Не е ли по-добре с обезмаслител?  newsm78

# 5
  • Мнения: 1
И аз мисля, че Бинго би трябвало да ти свърши работа Wink
Не е ли по-добре с обезмаслител?  newsm78
С обезмаслител пробвах, но латексът пада

# 6
  • София
  • Мнения: 2 056
Опасявам се, че с нищо  Rolling Eyes, старите мазни петна просто попиват в латекса. Ако е бял, просто пребоядисай  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 18 542
И аз съм на мнение, че само пребоядисване ще реши проблема радикално като преди това се почисти стената от петна разбира се.  Peace

п.п. и задължително защита на стената, която позволява почистване с  препарати.

# 8
  • France
  • Мнения: 726
Ще използвам темата да попитам:
а петна от червен лук дали ще се изчистят? Стоят като от червено вино...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 056
Преди години залях стените с кафе. По-точно, забравих да сложа филтъра и уплътнителя на кафеварката и кафето просто "избухна", омазвайки всичко наоколо. Нищо не помогна. Остави това, ами и просто пребоядисване не помогна, петната все избиваха отдолу. Трябваше да изстържа от шпакловката петното, да го китосаме отново и чак тогава боядисахме. Та за това съм предубедена към такива упорити петна и казвам - не вярвам попилото в латекса петно да може да бъде изчистено.

# 10
  • Мнения: 472
Химикал и кафе съм чистила с гъба и веро, е пада малко латекса, но няма как. Мазното обаче трябва да се пребоядиса.

# 11
  • sofia
  • Мнения: 32
 С Venish се чисти много добре.Бяла латексова  стена се изчисти доста прилично .

# 12
  • Мнения: 176
Бялото се чисти лесно. Ако е цветно, опитайте с магическата гъба.Тя мие без препарат, само с вода и се стапя от ползването. Ползвам я за места, които препаратите разрушават. Има я в марките на Лидл и на други фирми - Фино, Сано.

# 13
  • Мнения: 18 542
Проблемът е, че латекса е водоразтворим и с каквото и да се чисти, винаги се похабява.

Общи условия

Активация на акаунт