мами кажете ми....

  • 713
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 498
Бременна съм в 5-6 г. с. Днес бях на УЗД и лекарката ми каза, че плодния сак е по-ниско закрепен.Много се притеснявам....Моля тези от вас, на които им е казвано същото да ми пишат...случвало ли се е на някоя от вас и как е протекла бременността ви? Лекарката каза, че с растежа на матката е вероятно да се измести по-нагоре,но въпреки това ми е много притеснено...
Благодаря ви предварително...

# 1
  • Мнения: X
Точно за плодния сак немога да отговоря но в началото на третия месец ми казаха че плацентата ми се захваща ниско (получих леко кървене), което в последствие се оправи. Едва ли има за какво да се тревожиш - евентуално да се наложи да си лежиш и почиваш повече, което ми казаха и на мен и сега се чудя защо не се зарадвах на лежането.......толкова е хубаво Wink

# 2
И на мен ми казаха,че бебчо е разположен по ниско.Първоначално се притесних,но сега знам ,че е често срещано явление и няма място за притеснение.Просто трябва да си по внимателна-да не вдигаш тежко,да си почиваш повече и т.н.Ако нямаш други оплаквания всичко е ОК Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
И аз бях като вас - плодният сак се бил захванал ниско и съответно плацентата - пак там. Наистина впоследствие се повдигна, колкото да не закрива канала. Това последното е много рисково - в последните месеци на бременността може плацентата да се отлепи от някоя контракция и да се получи кръвоизлив.
И в двата случая - плацента, закриваща канала и плацента до канала - препоръчват повече почивка, лежане, без резки движения, без пътувания и секс. Аз да си призная, секс си правих до 9 -тия месец, но по-внимателно, а и пътувахме с колата до 30 км разстояние. Нищо не ми стана. Дано и при теб всичко приключи безпроблемно!
Желая ти леко бременеене!

Общи условия

Активация на акаунт