Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 6

  • 29 392
  • 735
  •   1
Отговори

Анкета

Какво е отношението ви към детската градина и какви бяха мотивите ви да пуснете детето си на градина?

Опции:

# 90
  • Мнения: 2 677
Според нашата ЛЛ нямало да стане нищо ако пръскам продължително, било хомеопатично... така ли е незнам!
Не е точно така. Това, че едно лекарство е хомеопатично, не означава, че е безобидно. В хомеопатията няма такива профилактични давания на лекарство на здрав човек.
Друг е въпросът, че продаваните по аптеките "коктейли" с различни хомеопатични съставки - често изключващи се една друга - нямат нищо общо с истинската хомеопатия. Това е все едно да пиете за настинка аспирин, аналгин, парацетамол, ибупрофен, антибиотик и чай лайка и шипка наведнъж и да се надявате все от нещо да ви мине  Peace

# 91
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Здравейте, момичета! Детето почти три месеца не ходи на ясла и не съм писала скоро.
Да ви попитам доволни ли сте от Имунобор и за какъв период се дава, че майка ми е взела рецепта от личната лекарка и пише само по 5мл. на ден, но не е написала за какъв период.

# 92
  • Мнения: 2 804
Ние почти не кашляме вече, гърдите са й чисти, продължаваме с Бронхикума.
Браво - това е добра новина!
И моите вече са по-добре. Днес лекарят чу гърдите: дъщеря ми вече няма хрипове. Но от събота е с възпалено ухо, а пък сина ми - с възпалено око. И мен ме събори накрая това чудо - от събота съм с 39 градуса, много зачервено гърло и силна хрема. И от днес - и за мен Зинат... Да не би да остана случайно единствения член на семейството без антибиотик.  Tired

Ай, бързо оздравяване и на теб  Hug

И дано са ни последните боледувания за тази зима!

# 93
  • Мнения: 8 880
Здравейте, момичета! Детето почти три месеца не ходи на ясла и не съм писала скоро.
Да ви попитам доволни ли сте от Имунобор и за какъв период се дава, че майка ми е взела рецепта от личната лекарка и пише само по 5мл. на ден, но не е написала за какъв период.
Имунобор сироп давам от началото на февруари и смятам да изкарам курс от 3 месеца, както си пише на опаковката.

# 94
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Мерси, Блу! Видя ми се много 3 месеца, но и аз така ще направя, че много ми боледува детенцето.

# 95
  • Мнения: 1 277
ninnann благодаря за отговора  Hug И аз чета, че тестовете за алергии се правят след навършени 5 г., а ми е странно, че според УНГ-то и ЛЛ може да се консултираме с алерголог като стане детето на 4 г.  Thinking

Lightning аз бих завела детето на лекар за ухото щом казва, че го боли.

# 96
  • София
  • Мнения: 1 504
Една мацка в парка беше правила на сина си риноцитрограма...установявало се алергия...как нямам представа, но беше по-малък от 3 години. В Сф в някакъв център....за първи път чух за това изследване, но не съм го проучвала.
Иначе малкия от обяд не е вдигал Т, но сега в 21ч си му дадох поредната доза нурофен...това с Т не го обичам.... Смятам 3 дни да го давам, гласът му е странен, но като се поизкашля се оправя....има си яко сополи...Направих и 2 инхалации с физ.разтвор и сода и може да са се постекли секретите...утре УНГ ще си каже тежката дума...

# 97
  • Мнения: 1 277
EmiR, и аз не съм чувала за риноцитограма, но сега ще се разровя по темата Simple Smile Благодаря   bouquet Аз само да споделя, че при моето дете при спадане на гласа много добре повлиява сиропчето на Фитолор с бяла ружа.

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
С какво борите задния ринит при децата?
Голям проблем ни е това  ooooh!
Задържа секрети в носа и .. оп .. заболява я ухо.
И вече е на 5 год. а срамота - не умее да си издухва носа  Embarassed само се забърсва лекичко  Tired

# 99
  • София
  • Мнения: 1 504
И аз се поразрових - 10 лева струва, това на първо четене хаха на второ Изследване на Ео в назален секрет
Мерси за сиропа...УНГ то /днеска звънях, не можах да издържа хахах/ каза Биокстими, ама той ми беше на свършване, имам и гриин тус на свършваше, утре ще я питам и за Фитолора...
Ханна предимно с микробиологии, обикновено при задния ринит излиза бактерийка и с аб капки по антибиограма.

# 100
  • Мнения: 1 277
И аз се поразрових - 10 лева струва, това на първо четене хаха на второ Изследване на Ео в назален секрет
Мда, поне разбрах колко струва и къде се прави. Ще питам ЛЛ за това изследвне.

# 101
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
С какво борите задния ринит при децата?
Голям проблем ни е това  ooooh!
Задържа секрети в носа и .. оп .. заболява я ухо.
И вече е на 5 год. а срамота - не умее да си издухва носа  Embarassed само се забърсва лекичко  Tired

Моята издухва прекрасно, но въпреки това най-честите й болежки са в ушите, с хронично възпалена трета сливица е. Лекувам я с класическа хомеопатия, започнахме миналата пролет. Нещата вървяха съвсем добре до този февруари, след това направи тежичък отит, но пък беше единствения тежък за година време, поне към днешна дата.
Един УНГ ни посъветва да "изпукваме" регулярно ушите /стискаш двете ноздри с пръсти и духаш/, това с цел да се изравни налягането в средното ухо, особено нужно при вятър и промяна на атмосферното налягане. Друг пък ни препоръча да дъвчем голяма дъвка със същата цел. Някой друг получавал ли е подобни съвети за алтернативна профилактика?  Grinning

# 102
  • Мнения: 1 103
Оп,да се запиша,че нещо ми избягахте!По анкетата,пускам я,когато преценя,че е добре за нея,избягвам сборни групи и общо взето почти не сме ходили,заради постоянния контингент от болни в нашата група!

# 103
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Чудя се защо 2 дни не виждам отговори по темата, а вие вече сте изписали 7 стр.  ooooh!
Да ви попитам доволни ли сте от Имунобор и за какъв период се дава, че майка ми е взела рецепта от личната лекарка и пише само по 5мл. на ден, но не е написала за какъв период.
По препоръка на пулмоложката давах имунобор есента - 10 дни по 1 капсула, 20 дни почивка. Сега от 1 февруари от аптеката ми дадоха сироп - той е по 5 мл. на ден, също за 10 дни и 20 дни почивка. Понеже сиропът стигна само за 2 месеца, за разлика от капсулите /те са 30 бр./, ще купя ново шише за април и май.  Peace Не мога да кажа дали съм особено доволна от имунобора - есента малката не се разболя, но пък февруари се наложи да пие АБ.

# 104
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Мерси, Ваня! Дано да действа. Втори ден е днес на ясла, да видим до края на седмицата. Като гледам активността в темата, не съм много обнадеждена.

Общи условия

Активация на акаунт