kak se hranite?

  • 776
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 235
Vupros kum kurmeshtite maiki: Kak se hranite? Kolko puti na den, kakvo i kolko qdete?
Az imam chuvstvoto, che samo debeleq tui kato se hranq po nqkolko puti na den i mai ne moga da precenq kolichestvoto, koeto trqbva da izqm, a me e i strah da ne bi ako pochna da se hranq po-malko da mi namalee ili da ne e dostatuchno hranitelna kurmata mi...
Spodelete, molq!

# 1
  • Мнения: 3 379
Ами храня се толкова, колкото ми се яде. Ни повече ни по-малко Simple Smile

Ям обикновено три пъти на ден - сутрин закусвам сандвичи или овесени ядки и айрян. На обед ям салата и картофи например или пиле с къри или нещо подобно (което може да се консумира на работа и най-вече от доставките като ОШипка и т.н.), вечер ям сготвено - различно, но обикновено има и супа и манджичка, а преди да си легна обикновено хапвам якди или шоколад (който проядох след като забременях), или кашкавал... нещо малко.

Абе нищо по-различно от преди, само обяда ми е в повече.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 934
Цитат на: SZA
Ами храня се толкова, колкото ми се яде. Ни повече ни по-малко Simple Smile

Ям обикновено три пъти на ден - сутрин закусвам сандвичи или овесени ядки и айрян. На обед ям салата и картофи например или пиле с къри или нещо подобно (което може да се консумира на работа и най-вече от доставките като ОШипка и т.н.), вечер ям сготвено - различно, но обикновено има и супа и манджичка, а преди да си легна обикновено хапвам якди или шоколад (който проядох след като забременях), или кашкавал... нещо малко.

Абе нищо по-различно от преди, само обяда ми е в повече.  Simple Smile



A с килиграмите как си?
Защото аз вместо да отслабвам.....КАЧВАМ..... Imp

Кърмя вече 7м.

# 3
  • Мнения: 2 655
Аз все имам чувството, че не хапвам достатъчно. Ям по 3 пъти основно и сандвички още два пъти на ден. Плодове /поне 3 на ден-вчера ябълки и банани/. И пия по 3-4 чаши мляко и 2 л. вода.
Не съм качила кг, защото нямам време за това. Сами сме с АЛИ и се носим на ръце доста. Навън сме по разходки от 3:00 часа след обяд до 8:00 часа, дори се кърмим на вън.

 Confused:  Confused:  Confused: Какви ядки могат да се консумират?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Aз се храня във всеки свободен момент  Wink Сигурно до два пъти повече отколкото нормално ям. И все се чувствам гладна - на час-час и половина... Обаче душата ми излиза - свалих всички кг от бременността и все съм уморена и заспала.
Не се води по това кой колко яде. Всичко е индивидуално! Ако кърмиш, и да наддадеш - ще ги смъкваш после...
Нали чувстваш себе си - ти си си най-добрия показател. Не стой гладна и не преяждай... Grinning

# 5
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Pela
И пия по 3-4 чаши мляко и 2 л. вода.
Не съм качила кг, защото нямам време за това. Сами сме с АЛИ и се носим на ръце доста. Навън сме по разходки от 3:00 часа след обяд до 8:00 часа, дори се кърмим на вън.

 Confused:  Confused:  Confused: Какви ядки могат да се консумират?


Не прекалявай с млякото. Мах 1 кофичка на ден кисело и 1 чаша прясно. Хубаво е да ядеш повече супи (това е за повече кърма).
Внимавай и с количеството на ядките (особено фъстъците), защото имат много белтъци и лесно алрегизират.

# 6
  • Мнения: 830
От ядките - лешника е безопасен и много полезен за майката ! На мен страшно ми се ядяха ядки и по 100 , че и по 200 гр лешник съм си яла редовно - постоянно хрупах ! И пресен сок от ябълки . Ей тези две неща ако не ядях докато кърмех ( така бях и с двете ми деца ) , просто не се чувстах добре .
А ,и да не споменавам за шоколадовите бисквитки ......бях като наркоман  Embarassed
Но , въпреки тази разпусната диета , бързо си върнах кг , и изобщо не съм качвала докато кърмех .
Не съм от майките с най-много опит , кърмила съм горе-долу по половин година и двете  , но така беше с мен.
Както казва Додо , пазех се да не ям много млечни защото и двете ми бяха с ужасни колики , бобови , да не прекалявам с шоколада ( ау че беше трудно ! ) , и съм си правила "опитни " дни - е нямаше разлика в коликите , независимо от моята диета . Знам че пишат, че ако решиш да елиминираш храни за да разбереш дали кърмачето реагира на тях , чакаш по 7 дена  , и съм го правила . Е , нямаше разлика . И пак си "разпусках " диетата  Grinning

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Яж колкото ти се яде и никак не се насилвай. Гледай течностите да са ти два-два и половина литра, но не над четири, освен ако не си много висока и едра, съответно с по-големи нужди (тук влизат сокове, супи и чайове също). Не гледай кой колко яде. Като родих, взех да ям освен трите редовни по още три помежду, уж защото ям за двама, докато кърмя (тогава още бях неука, хи-хи). И ела да видиш - от болницата излязох с три кила отгоре върху старите килограми преди бременността, а на 40-ия ден бях с поне 10 отгоре, едни бузи, едни бутове, не ти е работа... Бело, па дебело. Ужас!
Яж когато си гладна и не си сипвай свръх-порции. Организмът ти има нужда от средно 800 калории повече от обичайното на ден, за да прави мляко. Няма нужда да ядеш за двама, за да имаш достатъчно кърма.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 210
Аз от притеснения свалих вси4ките ка4ени килограми от бременността (вярно, 4е бяха само  7,5) за около месец- детето беше в болница, после от неспането. Ядях горе-долу нормално- по 3-4 пъти на ден, пове4ко мляко с овесени ядки, сандви4и и когато ми останеше време- манджи4ка. От третия месец на беб4о, оба4е, когато той по4на да иска нон-стоп внимание, а и от притеснения за повръщането и другите проблеми по4ти нямам апетит, а и лекарите ми забраниха да ям мле4ни продукти, за да се изключи алергията като при4ина за повръщането на Ив4о. Та сега съм на минус 16кг от дена , в който родих и на минус 8 от преди да забременея. Като се замисля май досега не съм била толкова слаба. Да , ама нали знаете-такова отслабване не те кара да се 4увстваш много добре- уморена съм, спи ми се и не ми се яде. Насила хапвам лешници- дано помагат за кърмата, за супи4ки нямам време, за готвено също. Хапвам доста спанак- от замразения, задушавам в микровълновата, слагам варени яйца и малко филе или кавото имам- става супер и най-важното- много бързо:-)). Преди да забременея бях страшна фенка на шоколада- сега не помирисвам. Ям едни готови кексове на КухенМастер, защото са без мляко. А откакто ми забраниха- много ми се ядат пустите овесени ядки, които преди не поглеждах:-))).Та забранения плод е най-сладък- така, 4е хапвай си каквото искаш, но по-умерено:-))))

# 9
  • Мнения: 3 379
Цитат на: sunshine3
Цитат на: SZA
Ами храня се толкова, колкото ми се яде. Ни повече ни по-малко Simple Smile

Ям обикновено три пъти на ден - сутрин закусвам сандвичи или овесени ядки и айрян. На обед ям салата и картофи например или пиле с къри или нещо подобно (което може да се консумира на работа и най-вече от доставките като ОШипка и т.н.), вечер ям сготвено - различно, но обикновено има и супа и манджичка, а преди да си легна обикновено хапвам якди или шоколад (който проядох след като забременях), или кашкавал... нещо малко.

Абе нищо по-различно от преди, само обяда ми е в повече.  Simple Smile



A с килиграмите как си?
Защото аз вместо да отслабвам.....КАЧВАМ..... Imp

Кърмя вече 7м.


Ами аз все още отслабвам  Grinning , не че съм стигнала до кг преди бременността, но не качвам. Е, аз кърмя само от 5 месеца  Laughing , така че докъто стигна до 7 може и да се обърне тенденцията...  Laughing  Laughing

# 10
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Pela
Аз все имам чувството, че не хапвам достатъчно. Ям по 3 пъти основно и сандвички още два пъти на ден. Плодове /поне 3 на ден-вчера ябълки и банани/. И пия по 3-4 чаши мляко и 2 л. вода.
Не съм качила кг, защото нямам време за това. Сами сме с АЛИ и се носим на ръце доста. Навън сме по разходки от 3:00 часа след обяд до 8:00 часа, дори се кърмим на вън.

 Confused:  Confused:  Confused: Какви ядки могат да се консумират?


Ядки всякакви без фъстъци и семки. Бадеми, орехи, лешници, сусам... Сурови най-добре. Суровият сусам например е богат източник на калций.

Общи условия

Активация на акаунт