Скоро захранено бебе - какви витамини с антибиотика?

  • 1 102
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 383
Дайте ми съвет, бебо е на 7м., болничък, вече 3 дни сме на Аугментин. Докторката още като го изписа каза, че трябва да пие и мултивитамини, но аз не давам, от страх от алергична реакция. Все пак, на антибиотик е, и гледам да изключа всички други възможни алергени. Давам профилактично ентерол, но въпреки това получи редки изпражнения, засега 1 път снощи и 1 път тази сутрин. Може би наистина трябва и витамини за стомахчето, но какви? Кажете подходящи за бебе! Почнах да давам и по малко оризова каша, въпреки че прекъснах захранването.

# 1
  • Мнения: 2 731
Ами обикновено от всички антибиотици се получава разстройство.Незнам какви витамини да даваш -сега погледнах на Мултисаностола пише за деца от 1 година по принцип е хубаво витамин С но той разхлабва и ако има разстройство по -добре не му давай.
И ние като сме болни винаги ми казват с антибиотика да давам и витамини но нестава защото винаги сме със разстройство.
А я най-добре се обади на лекарката и я питай какви витамини е имала в предвид защото сте доста малки !
Бързо оздравяване!

# 2
  • Мнения: 1 383
Докторката каза Мултисаностол или Киди, ама май и двата са с цитрусов сок, ще вземе да се обрине, няма да знам дали е от антибиотика или от витамина. Вит С пия аз, но май от В комплекс има нужда, но не знам в каква форма.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
Цвети, точно Б-комплекс се изписва при антибиотик. За да се ориентираш - съдържа В1(тиамин), В2(рибовлавин), В3(никотинамид/ниацин) и В6(пиридоксин). Препоръчителните дози за бебета от тук между 6 и 12 месеца са следните:
В1 - Thiamine (mg)           0.4
В2-  Riboflavin (mg)          0.5               
В3 - Niacin (mg)                6         
В6 (mg)                             0.6               
В9 - Folacin (ug)                35
B-12 (ug)                           0.5

Просто иди до аптеката и разгледай количеството на витамините на една опаковка  В-комплекс и съответно прецени дали става да го даваш стрит в малко вода.
Освен това силно ти препоръчвам вместо или заедно с ентерола да даваш добър пробиотик, например ентеросан(съдържа много висока концентрация на живи лакто и бифидо бактерии). Ако решиш да го купиш, непременно следи да е съхраняван в хладилник.

Последна редакция: пт, 27 яну 2006, 16:14 от Iva_D

# 4
  • Мнения: 391
Не знам какво витамините ще помогнат със проблемите от антибиотика, но кисело мляко е задължително.
Антибиотиците убиват всичките хубави бактерии в коремчето, които помагат с обработването на храната. Киселото мляко ако е с живи бактерии ще помогне да се оправи баланса по-бързо.

# 5
  • Мнения: 2 531
Аз също се интересувам от витамини, че сме зле с апетита, но не открих сиропи за малко бебе, давам вит.С Ако някой знае сироп за бебе да казва!

# 6
  • Мнения: 1 383
Какво кисело мляко, става въпрос за бебе на 7 месеца, което дори адаптирано не е пило. Нали затова съм пуснала темата тук.
Ива, благодаря за линковете, питах в аптеката за този Ентеросан, но едно че трябва да се поръча, и второ, имало много видове. Знаеш ли кой е подходящ за бебе и дали изобщо е подходящ за бебе?

# 7
  • София
  • Мнения: 4 381
И на нас ни изписаха Мултисаностол заедно с антибиотика. Момата изобщо не искаше да го пие. Вместо нея започнах аз да го пия. Тя наблягаше повече на кърменето.
Кашите на Блевит са с добавен бифидус, но на нас ни действаха разхлабващо и не знам дали в този случай биха били полезни. За разстройството - при нас спря след края на лечението с антибиотик.
Бързо да оздравявате!

# 8
  • Мнения: 391
Заглавието е: "Скоро захранено бебе..."

Предположих че бебето е захранено и най-лесния и евтин начин да му се дадат пробиотици е киселото мляко.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 019
Когато пият антибиотик бебетата, флората на стомахчетата им става на пух и прах. За това се приемат бфидо препарати. Линекс е хубав за бебета и бифиформ - това са млечнокисели бактерии.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 249
Цвети, съжалявам, че чак сега успявам да ти отговоря - ентеросан основен, дозата за бебета е 3 х 1/2 табл преди храна, разтворен в малко вода или мляко. Съхранява се в хладилник.
Лятото имах сериозен проблем и след седмица безрезултатно на ентерол, се оправих с ентеросан.

Общи условия

Активация на акаунт