Възпаление на пикочните пътища, антибиотик и кърмене?Да го пия ли?

  • 1 928
  • 4
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте мами!
В изследване на урина се изолират белтък, бактерии, левкоцити. ЖП -то ми предлага  Цефзил и Аугментин  / педито каза 4е ми препоръ4ва Аугментин / . Хи4 не ми се пият оба4е, 4е кърмя. Но имам лека болка в десния бъбрек. Педиатърът даже ми предложи да запо4на с Нелидикс и ако усетя облек4аване да продължа поне 10 дни до макс 3 седмици. Болката в бъбрека дали озна4ава непременно стигнала инфекция до него или защото кърмя с гол кръст и е измръзнал. Страх ме е да не ми стане нещо на бъбреците. Досега температура не съм вдигала, но докато бях бременна пак ме боляха бъбреците и пак отдясно беше по-силна болката. Гинекологът каза 4е така става при бременност и не съм правила друго освен ме4о грозде, но -шпа и Неоренал и много мъ4ене докато мине болката. Най-вероятно били песъ4инки, а и след този кошмар пове4е нямах албумин в урината досега. Правена е посявка за урокултури, според която няма растеж на флора. От изследването нямаше кръв в урината.
Дали да не си спестя антибиотика и да пробвам с Нелидикс. А ако стигна до антибиотик Цефзил или Аугментин ? Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели. Все 4ета 4е пият хората разни добавки Forever Living Products / алое и боривинки / и имат подобрение дали да не си купя такива неща и да ги пия докато кърмя?

# 1
  • Мнения: 666
 Не съм имала точно такъв проблем, но подобен на 20 ден след раждането получих силни болки в корема и Т 38 и без да вземам нищо така 2- 3 дена и се размина , на 50 ден обаче получих усложнение,трябваше да пия АБ, гинеколожката ми каза веднага да спра да кърмя  и да почвам АБ, мисля , че ако проблема ти е сериозен по добре го отбий и почни да всемаш АБ , небива да вземаш АБ и да кърмиш , ако не искаш да отбиваш цеди се и хвръляй кърмата докато пиеш АБ

# 2
  • Мнения: 1 586
Ако все пак решиш да пиеш антибиотик, не е нужно да спираш кърменето. Има доста съвместими с кърменето антибиотици, настоявай да ти изпишат такъв, едва ли ще е невъзможно.

Иначе и за доста естествени антибиотици, които се пият като добавки също има предупреждение да не се вземат по време на бременност и кърмене, понеже не са изседвани за странични ефекти в такива случаи. Имай предвид това, ако се спреш на някоя добавка и го провери.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не съм имала точно такъв проблем, но подобен на 20 ден след раждането получих силни болки в корема и Т 38 и без да вземам нищо така 2- 3 дена и се размина , на 50 ден обаче получих усложнение,трябваше да пия АБ, гинеколожката ми каза веднага да спра да кърмя  и да почвам АБ, мисля , че ако проблема ти е сериозен по добре го отбий и почни да всемаш АБ , небива да вземаш АБ и да кърмиш , ако не искаш да отбиваш цеди се и хвръляй кърмата докато пиеш АБ
Няма такова нещо Rolling Eyes Повечето антибиотици са съвместими с кърменето,а дори когато някой не е съвместим,обикновено има друга възможност.
Солей,отговорила съм ти подробно в биберон,така че няма да се повтарям - но не чакай повече с взимането на решение,да не стане беля.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 439
Май ще по4вам аугментина ина4е запо4нах да пия Цистон и сякаш болката поиз4езна. Благодаря за съветите ви наистина ми бяха полезни.
Благодаря Хедра ве4е си ми помагала многократно   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт