Зимни бебета - разходки?

  • 1 798
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Мили майчета на зимни бебоци, моля ви дайте ми съвет Rolling Eyes
Алекс днес прави 2 седмици, кога трябва да започна да го извеждам при тези студове, знам че първо трябва да го показвам на балкона, но не знам откога, колко облечен и по колко време> newsm78

# 1
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
и ние почнахме да излизаме поетапно първо 5 минути на балкона на следващия ден 10 и т.н. вярно че сега е малко по-студено от ноември и ако искаш можеш да поразтеглиш излизанията първите два дена 5 минутки и т.н. иначе за облеклото боди с дълъг ръкав,гащеризонче или комплектче от две части отгоре по-плътно гащеризонче/термо/ и космонавт естествено и шапка и одеалце плътно ако Т е по-ниска от -5 слагам и второ одеалце
Емата се чувства добре и спика сладко задължително проверявам през интервали носа и вратлето

# 2
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Аз също започнах да го извеждам на балкона (ние сме на 12 дни ).Вчера го изведох за 2мин.,а днес за 5 мин.утре ако е слънчево смятам да го оставя за 10.Нашият балкон е остъклен и аз го завивам само в едно поларено одеалце иначе е сдрешките с които стои в къщи.На 20 ден сме на консултация така че трябва да свиква със студеното време .

# 3
  • Мнения: 2 047
  Мисля, че трябва да изчакаш с извеждането навън. Много е малко бебчето и трябва да се щади. Тези дни е доста студено, изчакай няколко дни и добре навлечено (с няколко чифта дрехи, космонавти или увит в одеало, задължително с шапка и с биберон в устата, зада не поема с уста студения въздух) само го показвай за по 5-10 мин. на тераса и то да го попече слънце. Естествено, ако температурите са все така ниски не бързай, че на тази възраст трудно се лекуват.

# 4
  • Мнения: 4 629
Започни да излизаш тогава, когато ти добре обчечена се чувстваш комфортно на разходка. И да е -няколко градуса (1,2,3) пак става стига да не духа леден вятър. Това с извеждането на балкона за по минути според мен е ненужна глупост. Аз го правих миналата зима с моето бебе, но, сега виждам нещата по различен начин.

# 5
  • Мнения: 6 390
бебетата над 4кг имат вече собствена терморегулация, ако ги имате, давай смело без да се притесняваш, ако ги нямате, ще те посъветвам да го оставяш само в стая с отворен прозорец  Wink

# 6
  • Мнения: 462
Аз първо отварях прозореца и проветрявах стаята без да изкарвам дори на терасата бебока Simple Smile
Постепенно започнах да го изкарвам на терасата...за по 3-4 минутки първите два три дни и после постепенно увеличавах. Облеклото...както бих облякла себе си плюс още една фанелка ми беше казал някой...е, аз правех почти това Simple Smile
Боди с дълъг ръкав, чорапогащник, дрешка с дълъг ръкав, панталонче, грейка космонафт, шапка и шал...пропуснах ли нещо?...а да...естествено...на крачетата чорапки Simple Smile...ако нямате още грейка можете да я замените с топлото вълнено одеалце, с което го завивате в къщи Simple Smile
Но не забравяйте едно, мили лалита Simple Smile разходките на вън...дори и в това ужасно смразяващо време са много важни за каляването на децата, така че...не ги лишавайте от тях Simple Smile

# 7
  • Мнения: 135
Moqta bebka sy6to e zimna, no sme po-golemi (1 god. i 1 mes.). I az taka zapo4nah - poetapno - prozorec otvoren, 5 min. na terasata, 10 min.... Zavita s debelo odealo, oble4ena toplo, 6apka.. Bqh 4ela, 4e beb4ovcite do 6 mese4na vyzrast mogat da se izvejdat navyn pri temperatura nad 10 gradusa, bez vqtyr, mygla.. E, ako e 7-8-9 i e priqtno - dejstvaj! Nqkolko kata topli drehi - kato zelki4ka, toplo odealo, pokrita koli4ka i... navyn... Trqbva da se kalqva bebe6kata!!!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И ние започнахме с балкона,но изложението е западно и е топличко ,особено ако има слънце а сега има.Облечена е с бельо-ританки и боди и горно комплектче откакто се е родила.А когато е по-студено слагам и терлички.

# 9
  • Мнения: 1 259
Аз го икарвах на балкона за по 10-15мин.  като стана ма 1м. го изведох и на разходка.

# 10
  • Мнения: 1 555
Аз го изведох на 15 ден след като се роди и досега само в наи-големите студове не смв излизали и в изминалите няколко дни с ужасно ниските температури, но иначе сме нажан !!! Смятам, че единственото време през годината, когато може да баде калено едно бебе е зимата и така и процедирам  Naughty разбира се с мярка, както казах в големите студове не бяхме навън ! Но сега като гледам какво слънчице се заформя определено ще излизаме всеки ден за по максимум 2 часа !!! Така че всяка мама си преценява !!!  Simple Smile

# 11
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Ами Гого е лятно бебе, но все пак те съветвам да не бързаш с разходките.Времето е много студено, а и вие сте много малки още.До колкото знам ако е под 0° не е хубаво да се извеждат, взпреки, че ние излизаме Embarassed

# 12
  • Мнения: 528
Изчакай малко да се постопли.Първо извеждай по 5-10 минути добре облечено на терасата.Аз мойта я изведох на 10 ден но тя е септемврийско бебе итогава Т беше към 15-17 градуса.Нека да стане повече от 10 градуса.Някъде 13-14 и я обличай дебело че сега не може да се дамват на толкова малко бебе лекарства.Ние излизаме с боди с дълъг ръкав,тениска,ританки,чорапки терлички и комплект анцунг долнище  игорнище и накрая ръкавички,шапка и ако е вного сстудено шал и в космонавта.

# 13
  • Мнения: 3 760
Започни с това да го подържиш на прозореца. После-на балкона като увеличаваш времето. Не ти препоръчвам да ползваш биба. Много ти е малко бебчето-ако ти се струва, че е рано за разходки -отложи ги. Ако температурите са минусови или вали, или има мъгла, или вятър-стойте си в къщи.

# 14
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Давай смело майче, първо мъничко и постепенно увеличавай.Бебчетата обичат да са навън

Общи условия

Активация на акаунт