Може ли да й стане нещо от толкова рев?

  • 689
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 753
Моята нова бебка има ужасни колики, които ни връхлетяха вече  Sad Доста си поревава независимо, че е непрекъснато гушната. Знам, че е въпрос на врееме да минат, но ме хваща страх да не й стане нещо от толкова рев. Тя направо се дере и посинява от рев.... Sad

Уф че гадост.... Бях забравила какво е....  Close

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Пробва ли с Еспумизан? Нели също плака много, когато започнаха коликите, но след като започнах да давам капките- всичко приключи и повече не ги усетихме. Дано и при вас да е така  bouquet

# 2
  • Мнения: 46 438
Хей, честито   bouquet
Масажирай коремчето и давай капки, сладки са и залъгват бебчето.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 708
Давай някакви капки (при нас помогна Инфакол), гушкайте се и я слагай по - често на гърдата, там обикновено най - много се успокояват бебоците. Също я слагай да лежи по корем на краката ти, така ще й се стопля коремчето и ще усеща по - малко болката. Слагай загрята бутилка/кърпа на коремчето, но да не е пареща. При доста бебета помага и сошоара, но аз нямам наблюдения от тази процедура. Просто по някъкъв начин й стопляй коремчето повече и бързо да отминават тия колики. Не вярвам нещо да й стане, тамън ще си развие и прочисти дробчетата  Wink Да ти е жива и здрава малката принцеска   bouquet

# 4
  • Мнения: 127
Ако намериш някой да ти изпрати от Англия капките INFACOL и ти и беба ще се родите с тях! Първите дни разбрах какво са това колики, но после вси4ко се оправи,дори сега когато я боли коремчето пак давам от тях.
Дано приключат по бързо за да се успокоите. Зареди се с търпение и както казва мъжът ми /на майтап разбира се/ с тапи за уши. newsm10

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
честито, да е жива и здрава!  bouquet
 Нищо не може да и стане, моят юнак се дереше като магаре до 5-ия месец от зверски колики.
Що се отнася за Инфакола, той също не помогна!Гушкане и натискане на коремчето му е цаката.Спях седнала на дивана, притиснала корема му до мен ooooh!

# 6
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Нищо  няма  да  й  стане  , само  е  неприятно  за  теб  да  я  слушаш  как  плаче. Прави  и масажчета  на  коремчето , чайчето  на Hipp за колики , аз давах  и  капки  за  колики  на  всяко  хранене и  при  нас  бяха  много   слаби. Пробвай  капките  може  пък  някои  вид  да  ви  помогне.

# 7
  • Мнения: 1 753
Благодаря за отговорите!
Засега сме на Еспумизан. Ще пробваме всичко, но от Анна си знам, че само времето помага. Просто ще трябва да си минат от само себе си проклетите колики... Анна като я гушках беше малко по-спокойна, но сега при София и това не помага особено. Чудя се защо започнаха толкова рано  Thinking При Анна се появиха в края на 1 месец... а сега... прибрахме се от болницата и се започна.

Както и да е. Пожелайте ми здрави нервички и бързо затопляне на времето - поне на разходки да ходим...

И все пак - с второто дете е по-различно  Grinning Сега съм значително по-спокойна  Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 6 743
Честито бебче   bouquet Hug
Започни с всички "бабешки" методи като анасон и копър във водичката, затопляне и разтриване на коремчето.
На малкия му минаваха със  САБ, ама явно при всеки е различно.
А за рева - не е хубвао много да се надува заради вероятност от пъпна херния (малка е, но се случва ).

# 9
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Честито бебче  bouquet!
Пробвай с масаж на коремчето, на нас само той помагаше.

# 10
  • Мнения: 4 392
А сигурна ли си,че винаги са колики? newsm78
При мен в 90%от случаите,когато си мислех,че са колики,си беше жив ГЛАД!

# 11
  • Мнения: 1 999
Честито бебче! Hug Адашка е на бебка. Wink
За коликите и ние давахме Еспумизан, но май много-много не помагаха. Правихме и масажче на коремето. На нас най-много ни помогна сушоара. Незнам дали от топлината му или от звука му, но тя се успокояваше и спираше да плаче.  Пробвайте! Peace

# 12
  • Мнения: 1 753
А сигурна ли си,че винаги са колики? newsm78
При мен в 90%от случаите,когато си мислех,че са колики,си беше жив ГЛАД!

Бе знаеш ли че и аз установих нещо такова. Обаче след хранене определено я боли коремче...  Sad

Иначе пробвахме и сушоар - действа но за около 2-3 минути и след това пак започва рееееееввввв   Confused

Общи условия

Активация на акаунт