Проблем с бебето, решение при Др.Мазнейкова или Др.Китанова?

  • 4 538
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 342
Здравейте, мили мами   bouquet
Много съм притеснена, объркана и тъжна. Пиша тук, понеже не знам дали темата е за този под форум или за проблемна бременност, така че нека модераторите преценят. Ето и проблема:
Бременна съм в 15г.с. от самото начало на бременността съм под напрежение. Първо не можеше да се види, после направих цистит, влачих се с него около месец. Пих Стандацилин 0,500 2 пъти на ден, не помогна и ми го увеличиха на 4 пъти на ден, Но Шпа, Фолиева к-на.След това имаше леко отлепяне на плодния сак и слагах Утрогестан. След това направих гнойна ангина, но не пих лекарства. Изпих 2 коли и се оправих. На 13.03.13 ме гледаха последно на ехограф, защото трябваше да пусна БХС. Изследванията бяха добре, само там 2 стойности, не разбрах на какво са ми ниски и искаха да направим и късният скриниг. Отказах се, а й нямах възможност за 2-ри, но когато отидох вчера на преглед, докторката видя, че има течност около белите дробове. Докторката, която ми следи бременността е Д-р. Добринка Петрова от Пловдив, много съм доволна от нея. Веднага ме изпрати на 4Д при Д-р. Троянчев, той потвърди водата около дробчетата, каза също така че има оток в главичката и коремчето и трябва да се прекъсне бременността. Не знам дали е добър лекар, но ми отдели много време, обясни ми всичко, разгледа всичко, което носех, изслуша ме и т.н. Общо взето беше много внимателен. Каза, че ако решим да го оставим, рискуваме бебето да се роди с увреждания. Днес трябваше да ме прегледат в Хирургиите или УМБАЛ СВ.Георги при доц. Малинова, но я нямаше и утре трябва да отида. Обаче аз искрено вярвам, че ще стане някакво чудо и това ще отмине. Моля се, надявам се, не искам да изгубя отново бебето си. Между другото, д-р. Троянчев ми обясни, че това се е получило от възпаленията, които съм правила. По време на ангината вдигнах за малко 38 градуса. Също така миналата година имах един спонтанен аборт в 4-ти месец. Днес една моя много близка приятелка ми препоръча д-р. Матеев от клиника Бора. Той видя също, че има течност, но ми каза има малко течност, а вчера при другите изследвания ми казаха, че дроба плува в течност, че е много. Каза, че не вижда кой знае какъв сериозен оток в главата, за корема нищо не каза. Попита ме ние какво искаме и аз му обясних, че най- малко искаме да махнем бебето. Обясни ми, че никой не е застрахован и винаги може нещо да ги обърка. Каза, че трябва да ида при някой тясно свързан с това специалист, за да си каже той последната дума, и че такива специалисти поемат риска и са категорични в отговорите си. Каза, най-лесно е да се каже махни бебето или остави го, за това е добре да се чуе едно последно и категорично мнение. Препоръча ми д-р. Мазнейкова и даже си записах час за другия четвъртък. Той ми каза, да не казвам за другите прегледи, да не казвам в какво се съмнявам, за да мога да чуя едно истинско мнение, не повлияно от колеги. Друга наша приятелка е докторка и тя пък препоръча д-р. Китанова. Две докторки имаме познати в София и двете не са на ясно с отзивите за д-р. Мазнейска. Утре в 9ч. все пак трябва да отида в хирургиите и доц. Малинова да ме прегледа и да каже дали ще ме приемат и дали ще ми махнат бебето. Много ми се иска обаче да чуя и мнение от София на специалист. Толкова съм объркана, не знам какво да правя. Естествено, страх ме е и не искам да родя дете с увреждане. Моля ви помогнете ми със съвет, мнения за докторите и молитва например. Благодаря предварително   bouquet и се извинявам за дългия пост.

# 1
  • Мнения: 401
На теб ти трябва добър специалист по фетална морфология. Мазнейкова се води за един от корифеите в тази област, макар че има и скандали, свързани с името й. Китанова се води известен АГ, но по-скоро за раждания. Никъде не съм чувала да се занимава много-много с фетални морфологии. Други корифеи във фет. морфология от ранга на Мазнейкова са д-р Димитър Марков, както и доц. Виолета Димитрова от МЦ Фемина. За последната обаче съм чела мнения, че е специалист, но е много неприятна да комуникираш с нея.
Искрено се надявам да се окаже, че на бебето ти му няма нищо! Praynig

# 2
  • Мнения: 342
Maghalena   bouquet Благодаря за насоката. На мен ми казаха, че доцентката, при която утре трябва да ида е много добра и мога да взема нейното решение за окончателно. Не знам, ако и тя  потвърди, че има проблем дали си заслужава да бия път до София изобщо. Направо ми е каша в главата и адски много ме боли, че мога да загубя и това бебе  Cry
И все пак се надявам на чудо  Praynig

# 3
  • Мнения: 8
Здравей  .::Перличка::. !И според мен ти трябва добър специалист по фетална морфология.До колкото знам д-р Мазнейкова е такъв, за това моят съвет е, каквото и да ти кажат утре на прегледа, да изчакаш и да чуеш и нейното мнение.В крайна сметка, отговорността как да постъпиш е твоя, за това е хубаво да си максимално информирана!Желая ти кураж и стискам палци да се окаже, че няма проблем с бебчето! Hug

# 4
  • Мнения: 342
rickii Благодаря за отговора   bouquet
В петък бях при доц. Малинова в УМБАЛ Св. Георги, тя ме гледа на ехограф и не вижда оток, но вижда малко течност около дробовете. Обясниха ми днес, понеже лежах до днес, че трябва някой специалист да ме прегледа и той да си каже окончателното мнение по въпроса, защото не било толкова лесно да се каже с лека ръка, че се прекратява бременността. Препращат ме при Доц. Снежинка Томова в София, така че.... ако някой има отзиви за нея ще съм благодарна. Утре ще разбера кога ще може да ме приеме и дали ще направи изключение да ме вмъкне, защото графика й е пълен за целия април. Там ми е последната надежда  Praynig

# 5
  • Мнения: 8
Стискам палци да се окаже нещо незначително! Praynig За доц.Томова съм чувала и чела само хубави отзиви, така че според мен, ако успееш да се уредиш с час ще е много добре.Тя е един от най-добрите специалисти по фетална морфология и дано успее да даде категорично мнение, какво точно се случва с бебчето.Така и ти ще си по ориентирана как да постъпиш. Hug

# 6
  • Мнения: 342
Благодаря   bouquet
Имам нужда от моралната подкрепа на всички. Моля помолете се по веднъж за моето бебче, да оздравее, да успеем да се справим с този проблем и да се роди живо и здраво.  Praynig Praynig Praynig
Благодаря предварително   bouquet

# 7
  • Мнения: 401
О, да - като изреждах корифеите във феталната морфология съм пропуснала да спомена доц. Сн. Томова. Ходила съм при нея, доволна съм, макар че с моята бременност не съм имала проблеми. Много е мила, като й обясниш за какво става въпрос, сигурно ще те приеме. Ако не може да те приеме, пробвай при д-р Димитър Марков - и на него му се носи славата на топспециалист във ФМ. Дано бебето ти да е здраво!

# 8
  • Мнения: 342
Здравейте, момичета.
Има надежда, бях при доц. Томова и тя потвърди за двоен хидроторакс  Cry Обаче всичко друго е наред. Прегледа ме много обстойно, имам чувството, че ме гледаше поне 30мин. обясни ми, че е най-добре да изчакаме, защото е грехота да се убие такова здраво бебе. Има шанс да се резорбира течността около дробовете. Ако не се резорбира до 23-24 г.с. ще се наложи да се прекъсне бременността, защото рискуваме, ако го оставим да се роди и да не оцелее. Течността притиска дробовете и те не можели да се развият, така няма да може да диша самостоятелно и .....
Но щом има някаква надежда аз ще продължа да се моля и да вярвам, че ще стане чудо.
Благодаря предварително на всички, които се включват и молят за нас   bouquet

# 9
  • Мнения: 401
Стискам палци Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 10
  • Мнения: 22
Здравей Перличка. Аз бих препоръчала за ФМ за Пловдив д-р Даскалов.Стискаме палци бебчето ти да оздравее.Бъди силна!

# 11
  • Мнения: 8
Ще се моля за бебчето! Praynig А на теб пожелавам много сили и вяра. Hug

# 12
  • Мнения: 342
Благодаря много за подкрепата   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 2 100
Стискам ти палци Praynig
Аз бих направила още една консултация със специалист по фетална морфология, препоръчвам ти най-горещо това да е Марков. Попринцип трябва записване много напред във времето, но съм чувала, че за спешни случаи не връща. Много е добър, наистина Peace

# 14
  • Мнения: 342
Сега на 23.04 съм на преглед при моята си докторка и тя  е мн. добра. Ще следим дали намалява течността, ще се чуя и с доцентката от Пловдив да видим какво става, предполагам, че и тя ще ме гледа пак. Ако се наложи ще ида пак до сф да ме погледнат. Не знам дали трябва да минавам през още някой, аз до колкото разбрах Томова и Марков са най-добрите, така че де да знам мисля, че е по-добре да ме види пак тя, ако се наложи. Поне вече като ме е гледала ще може да сравни нивото на течността. Намаляло ли, повишило ли се е  newsm78
Благодаря още веднъж за подкрепата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт