Въпрос за киселото мляко

  • 995
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
 Здравейте,мили мамчета!Имам един проблем с моят малък сладуран  Simple SmileВече е почти на годинка/14.02/,а все още продължава основно да яде кисело мляко.Хапва си и манджички,пюренца,супи,абе абсолютно всичко,но без кисело мляко не може.Особенно когато стане време за сън  Sad.Мисля си,че детете на неговата възраст не трябва да е така,а и заради това мляко много трудно ака  ooooh!.Как да го отуча да го яде,моля ако някой може да помгне?  Praynig

# 1
  • на село
  • Мнения: 3 901
Ради е на почти 1г. и 9м. и до скоро също пиехме мляко вечер, сега остана само сутришната порция, с тази разлика, че и давам Нестле джуниър.
И според мен млякото си е полезно и ще и го давам докато сама се откаже от него. Кисело яде само с лъжица, неможа да се научи да пие.
А за акането, незнам, аз си мисля, че киселото мляко не запича.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 743
 Shocked Shocked Shocked Защо да го отучваш  newsm78
Нека си хапва детето.Големият ми син ядеше нощем по едно шише мляко до 3 години  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 2 708
Няма нищо лошо според мен да си хапва кисело мляко. И според мен то разхлабва, ама знам ли  newsm78 Аз лично до 5 годишна съм яла САМО кисело мляко и тук таме нещо друго (изключително тядко), била съм страшно злояда  Mr. Green. И сега си обичам да го хапвам, но не прекалявам Simple Smile

# 4
  • Мнения: 46 492
И кое е странното? Трябва да изпива по 500 мл. мляко на ден, аз лично предпочитам да е от млякото за след годинка, кисело яде всеки ден, като следобедна зкуска. Сутрин и вечер преди сън изпива по 210 мл. от Нестле джъниър.

# 5
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
И моя яде много кисело мляко, но не виждам нищо лошо в това.
Щом му харесва нека яде.

# 6
  • Мнения: 2 672
защо "трябва да го отучваш" след като му харесва?

# 7
  • Мнения: 5 299
ПО-добре му давай някакво сокче за разхлабване, но не махай млякото Peace

# 8
  • Мнения: 666
 Не го лишавай от мляко - големия до 5 години си търсеше шишето с млякото

# 9
  • Мнения: 8 505
И аз не разбирам защо искаш да да му махнеш млякото... newsm78

# 10
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
ПО-добре му давай някакво сокче за разхлабване, но не махай млякото Peace


 Peace

Ти по добре се радвай, че детето ти приема мляко независимо дали е кисело или адапте /за предпочитане второто/. Млякото е много важен фактор за развитието на детето и костите  Grinning

# 11
  • Мнения: 4 358
Другите момичета са те посъветвали да не махаш млякото, присъединявам се  thumbsup
Киселото мялко не запича. Търси друго решение на проблема - повече сокчета, ябълка на гладно, овесени ядки (продават се и ситно смлени).
Успех!  Grinning

# 12
  • Мнения: 138
Благодаря на всички за мненията и съветите   bouquet

# 13
  • Мнения: 967
До 1 год. млякото трябва да съставялва 70% от храната, която изяжда детето. Между 1 и 2 год. млякото трябва да съставялва поне 50% от храната на детето. Така че според мен детето ти без да е чело тези предписания си знае добре работата  Wink Въпреки, че според теб детето ти е порастнало и не е кърмаче вече, то млякото все още е изключително важно за правилното му развитие. А вечеря с мляко е изключително здравословна - хем хранителна за малкото човече, хем лека за стомахчето - така е най добре, не се опитвай да го отучваш. Стреми се да предлагаш повече супички, майджи и плодове през деня, а сутрин и вечер ако иска нека хапва само мляко.

# 14
  • Мнения: 1 327
момичета, така и така е отворена тема за киселото мляко да не пускам нова - какво мляко давате? кое според вас от млеката на пазара е най-близо до така да се каже истинското кисело мляко? Защото много често ми се случва вече да оставя в хладилника мляко цяла седмица и да не се вкисва...

Общи условия

Активация на акаунт