Псориазис при 6-годишно дете

  • 17 977
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Здравейте мами,

днес поставиха диагноза "псориазис" на сина ми - 6-годишен. Няма да ви разказвам как се чувствам и какво правя оттогава (преравям нета!!!). Знаех, че  е нелечимо, че може да е гадно (братовчед ми е с псориазис), но не съм го смятала за голям проблем до момента (като не ти е на главата) Сега обаче ми е много тежко - малкото ми детенце тепърва ще ходи на училище....
Тая една надежда да се окаже друг, лечим кожен проблем, но докторката е била категорична, че е псориазис при преглед на око..... След седмица ще правим изследвания, сега ни е дала разни мазила.
Мили мами, моля, ако сте се сблъсквали с подобно заболяване, разкажете ми къде и как се лекувате. Хомеопатията помага ли? Всичко за което се сетите - аз май нищо не знам, освен прочетеното този следобед в нета....

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
На мен също кожния ми сложи диагноза псориазис, но хомеопатката при, която ходих не беше убедена в същото. Отидох на хомеопат, защото отдавна ми се появяват непрекъснато различни кожни проблеми и ми писна да се мажа с кортизонови мехлеми, а във форума прочетох, че на една мама хомеопатията й е помогнала. От съвсем скоро се лекувам, ръцете ми се пооправиха, но по лицето лишеите още не са се махнали, ако има ефект мога да кажа по-нататък.
Съветвам те да се консултираш все пак с хомеопат, няма да навреди.
Успех.

# 2
  • Мнения: 2 013
На мен също кожния ми сложи диагноза псориазис, но хомеопатката при, която ходих не беше убедена в същото. Отидох на хомеопат, защото отдавна ми се появяват непрекъснато различни кожни проблеми и ми писна да се мажа с кортизонови мехлеми, а във форума прочетох, че на една мама хомеопатията й е помогнала. От съвсем скоро се лекувам, ръцете ми се пооправиха, но по лицето лишеите още не са се махнали, ако има ефект мога да кажа по-нататък.
Съветвам те да се консултираш все пак с хомеопат, няма да навреди.
Успех.

Моля те, ако можеш дай ми координати на твоя хомеопат. Или някакъв справочник за хомеопатите в България - до момента не сме ходили при такива доктори.
При детето също отдавна има някакви кожни проблеми, но аз бях убедена, че са гъбички - баща му има - и все отлагахме ходенето при кожен лекар (всъщност бяхме далеч, в гадна държава). Та проблемите му са с ходилата - белят се, нокътят на единия палец на крака е удебелен, а отскоро му се белят пръстите на ръцете, и има две петънца лющеща се кожа отпред на крака - на ръба между глезена и ходилото. Тези последните петънца се появиха скоро и това ме накара най-накрая да го заведем на лекар. Наивно съм си мислела, че са може би изсушаване, зима, ала-бала....
Иначе кожата на лицето и тялото е чиста.

# 3
  • Мнения: 644
Скъпа ДИВАНА аз самата имам тази болест от 3-ти клас.По принцип казват,че не се лекува.....но в момента НЯМАМ и помен от нея  Hug
Дължи се на едно мазило,което се прави.Ще ти кажа рецептата утре понеже не я знам аз,а майка ми oops сега е утре,значи по някое време през деня тогава. Недей да се тревожиш всичко ще се оправи ще видиш  Praynig
Имай впредвид обаче,че кожните болести по принцип са много опорити Mr. Green това значи,че щом започнете лечението не трябва да се спира......ще ти пиша........

# 4
  • София
  • Мнения: 2 019
Може ли и аз да разбера за лекарството? Praynig
А за хомеопат не мога да кажа, в Молдва съм.

Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 09:46 от shoshi

# 5
  • Мнения: 644
Може ли и аз да разбера за лекарството? Praynig
А за хомеопат не мога да кажа, в Молдва съм.

Естествено.


МНОГО СЕ ИЗВИНЯВАМ,АМА НА РЕЦЕПТАТА НИЩО НЕМОГА ДА РАЗЧЕТА........... #Crazy ЩЕ ОТИДА УТРЕ ДО АПТЕКАТА ДА МИ Я ПРЕВЕДЪТ............... #2gunfire

# 6
  • Мнения: 644
С 300 зора  я разчетох  Sick аптекара пак я написа с краката си #Crazy
ето ви я:
     1-во:  rp/Ar.Sslicylic-1.50
              rp/Lorinden-A  I t
             
     2-ро: Lanolin
              Ag.Calcii/от15.0 
    Тееr-linolaget/от 15.0-за това не съм сигорна дали се пише Teer или Teeя
 
ползва се външно.Успех и дано ви помогне   Peace

# 7
  • Мнения: 1 383
Във форумите на този сайт има дълга тема за псориазис.
http://forum.all.bg/

# 8
# 9
Здравейте! Аз съм с диагноза псориазис от 6 годишна (сега съм на 27)- при мен ключов фактор бе внезапната смърт на баща ми. Доколкото знам болестта се отключва при стрес. През годините ме лекуваха с какво ли не - кортикостероиди, съсдържащи катрани мазила, инжекции и т.н. Откровено казано - полза никаква! Единственият резултат беше, че направих много тежка алергия към катрани! Проблемът е, че това заболяване се получава при чувствителни натури и единственото спасение е да се промени отношението към света и човек да се опитва да бъде колкото е възможно по-спокоен (малко трудно в наши дни!). Понякога помагат умерените слънчеви бани, диетичната храна (да се избягва шоколад, кафе и всякакви възбуждащи нервната система храни и напитки). Ако има нещо успокоително в цялата ситуация е, че това заболяване не пречи да се води нормален живот. Аз самата си помагам, (защото не мога да кажа, че съм се излекувала) като се опитвам да гледам по-философски на живота и се старая да водя здравословен живот - повечко слънце, въздух и богата на витамини храна!
Ако мога да помогна с допълнителна информация, много бих се радвала!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 019
Съгласна съм с kalimaly. Всеки път лекарите ми задават въпроса дали плача лесно. Все се чудех защо. Като им кажа, че за нищо мога да се разплача, че лесно се ядосвам и съм много емоционална им става ясна картинката.
За това прибегнах към услугите на хомеопат и мога да се похваля с подобрение. Всъщност не лекувам самия псориазис, а причините, които водят до него. Не се мажа с никакви вредни мехлеми и се чувствам добре. Дано да успея за винаги да се преборя с проблема.
Препоръчвам хомеопатията на всички с подобен проблем.

# 11
С псори съм от 10г.възраст сега съм на 30г. В момента ползвам BUTAVATE CREAM външно. Наскоро ми казаха за ЦИТРОСЕПТ /прием-2-3 капки разтворени в сок ,мляко ,вода.Външно 4-5 капки върху дланта  с шампоан.Маже се главата и се престоява 1 мин. Повтаря се 2 пъти.Процедурата се прави 1 път седмично .ТОВА още не съм го пробвала.Консултирай се.Жената ,кояшд ми го каза вече няма проблема.Другото е китайска медицина.Мой познат доктор излекува приятел.А мен много ме е страх от иглите ,эа това още не съм пробвала.Гледах предаване за риби ,които лекуват псори.Намират се в Турция град КААЛГУТ ИЛИ НЕЩО ПОДОБНО.S

# 12
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Туко що говорих с моя близка която ми беше споменала че в момента е на много
ефикасно лечение на псориазиса и. Каза ми следното че по посочен телефон във Варна  от вестник си е поръчала билки, които са и стрували 40 лв с доставката
и после се продължавало с мехлем и още някаква билка всичко обяснявали на този телефон. Там се намирал някакакъв лечител който по стара семейна рецепта лекувал. Във вестника имало изказване на проф Димов, че сега щели да започнат да прявят хапчета от тези билки. Публикуваният телефон бил 052 511 068 ако нещо не съм доразбрала мога пак да попитам и пак да ви пиша

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Кака ми е с псориазис на нея тия билки от Варна не и помогнаха-даже се изостри.Но доколкото зна има доста видове псориазис и всеки се влияе от различен лек.

# 14
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Преди години водих едно момиче на лекар в София, тъй като имаше страхотен проблем с псориазиса. Майка й не вярваше, че може да се излекува. Мина й за месеци. Не се сещам за точното име на лекарката, но е в Медицинска академия / беше професорка/...Мисля, че е една от малкото , които се занимават основно с този проблем. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт