Въпрос за ре-имунизация с ДТК

  • 646
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 313
Мили мами,
някоя от вас забелязала ли е проблеми при ре-имунизация с ДТК?
Предстои ни другата седмица и както обикновено съм притеснена.
Таткото навремето е проявил алергия към коклюшната компонента и аз треперя при всяка имунизация. До сега не сме имали никакви проблеми или реакция, слава Богу.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Когато дъщеря ми направи алергичен ринит и слънчев дерматит на 11 месеца.Ваксините ги слагахме със задължително покриване три дни с калциев глюконат.ден преди ваксината,деня на ваксината и ден след ваксината.Една ампула разделена на 2 приема сутрин и вечер,дколкото си спомням.Има ли проявени алергий към нещо детето?

# 2
  • Мнения: 313
Забравих да кажа, че Лора няма проявени алергии (пак Слава Богу) за сега.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
тогава може и да няма прояви от дтк-то

# 4
  • Мнения: 8 505
Ето какво открих за реимунизацията с ДТК: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68172.0
Доста често се образува възелче на мястото на убождане,което се напипва като топче,но то не трябва да те притеснява,разнася се само за различно време.

# 5
  • Мнения: 313
Благодаря за отговорите. Ще купувам хомеопатичното средство. Ако не помогне, поне не вреди. Иначе за калциевия глюконат съм чела отрицателни отзиви и коментари.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Става и с хомеопатия и аз съм за нея.За Калциевия глюконат тогава това се даваше.Simple Smile Hug

# 7
  • Мнения: 1 089
Другата седмица и ние сме на ре-имунизация с ДТК. Преди всяка имунизация давам Туя 9СН (хомеопатично средство).

# 8
  • Мнения: 1 645
На нас тази ре - имунизация ни повлия доста зле,въпреки че не е имал проблеми със нито една ваксина.Педито ни предупреди за това и ни каза да даваме на малкият Фенистил капки(2 дни преди това),но аз твърдата глава не я послушах.Дани вдигна висока Т.,(която много трудно свалихме,понеже той може да пие само Нурофен)получи голям отток,беше много раздразнителен,и се наложи  отново да припегнем към Фенистил капки.
След като ги пи 2 дни ,детенце се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт