Истанбул - 21

  • 46 193
  • 739
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 6 031
Хайде, всички ще си кажат и ще почерпят.  hahaha
Честит празник и на baraia - да кажа още веднъж много хубави снимки.


# 481
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Човек убивам за шоколадова торта  Crazy Благодаря  за почерпката  Party

Момичета, моля ви да ми пратите линкове на лично към албумите си със снимки от Истанбул. Аз ще мина назад да ги събера, но не искам нищо да пропускам. Няма значение от преди колко години са снимките ви, просто ми метнете линкче. Ремонтирам първия пост и имам нужда от албумите ви   bouquet

Ако решите да оставите публични албуми от фб задължително ми пратете линкче, да не ги слагам без ваше разрешение.  Peace

# 482
  • Мнения: 366
http://www.doris-bg.com/044/662-423/ex_TR/view.html?oid=1278101

Цитат
Първото ни посещение е на църквата, наречена от самите жители на Истанбул - „Църквата на първия ден от месеца“
Може да има хиляди църкви посветени на Св. Богородица в целия свят, но една е църквата, която се намира в Истанбул и се преименува в църква на „Първия ден на месеца“. Какво е различното - църквата се посещава от стотици хиляди хора от различни вярвания, които на всяко първо число от месеца идват тук, надявайки се желанията им да се сбъднат.
На първия ден от всеки месец хиляди жители на Истанбул си проправят път по една тясна уличка до пометения двор на храма, посветен на Дева Мария. Там в предверието на църквата се купуват така наречените „сребърни“ и „златни“ ключета – всяко по 1 турска лира. Те символизират желанията на хората, влизащи в църквата. Някои от посетителите влизат в подземната крипта, за да получат и светена вода от малък извор, други стоят и чакат, за да получат благословията на гръцки православен свещеник и осветят своите ключета. Ако се сбъдне желанието на човек, той трябва да върне ключа в църквата. А хората, които връщат ключетата, са стотици! Можете да се уверите сами ...

# 483
# 484
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 409




И от мен почерпка за моя Явор!

Аууу,във Валенсия Шебече чок зле пагодата беее,и ниеве много, и ветер...Бреййй
Код наранха направо бе! Shocked Shocked Минус 1 градус а във Владивосток плюс 14 Shocked

И на Барайа честито и на Брезичката също, на всички! Hug Heart Eyes
Сега ще чета Тедито.

# 485
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 589
Живи и здрави всички именнички   bouquet
И Явор на Редемчето  Hug
Шебече, много жалко за пропадналото пътуване,ама нищо,всяко зло за добро....Аз съм за номер 10 от класацията  Mr. Green
Трябва и аз да почвам да търся хотел за средата на юни.Скоро някой беше пуснал линк за хотел някъде на Златния Рог беше.И на мен ми хареса хотелчето,а сега не мога да се сетя.Ако случайно някоя мацка се познае да свирне  WhistlingАЗ продължавам да търся и дано намеря.Имам ВИЗА,с нея мога ли да плащам в БУКИНГ?

# 486
  • Мнения: 6 031
Редемче, много радост да ви носи порасналото момче Явор.  Hug
...
Имам ВИЗА,с нея мога ли да плащам в БУКИНГ?
Чефи-то, когато харесаш хотел, почти най-отдолу на страницата има написани картите с които може да се плаща. ВИЗА-та е вървежна.  Laughing

Да допълня:  Теди много хубави снимки. Разподихме се и на други места с теб.  Grinning

Последна редакция: нд, 28 апр 2013, 21:21 от Мимии

# 487
  • Мнения: 0
Честит имен ден, ASSAMARIS! Много лично, професионално щастие и дано скоро музея на хапчето да стане национална забележителност  Hug   bouquet  bouquet  bouquet
 
Благодаря! Хахахаха! Полазиха ме и от БНТ. Репортерката си навила на пръста да провери и да ме предложи за Гинес. Къв Гинес, аз го правя за кеф.

Моля за съдействие  при идентифицирането на църквата, защото точно на първия ден ще съм там и ще е грехота да не отразя събитието.

 http://youtu.be/KWhvk2jbjqc

Това е от миналогодишния Великден.

ASSAMARIS  Hug
newsm78 мисля, че това търсиш

http://hagiabyzantion.blogspot.com/2011/11/panagia-vlaherna-ayaz … mas-kilisesi.html

и карта

 
Скрит текст:

Честит Имен ден на всички които празнуват днес! Много здраве, късмет и много пътешествия!  newsm51

# 488
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Честит празник и от мен на останалите именнички! Благодаря за пожеланията Hug

Теди, чудесни снимки, особено нощна Света София /още съжалявам, че не я видях в тази светлина, но нищо...следващия път  Grinning/.

Шебече, съжалявам за проваленото пътуване, но със сигурност ще планираш друго Hug Моите албуми във ФБ са отключени, няма проблем да ползваш снимки, ако ти харесват.

Ассамарис, разкажи за Гинес, моля  bouquet

# 489
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Планирам и още как  Blush  Mr. Green
Истанбул ще ме чака, тъкмо да му сефтосам метрото дето ще мина през Лалели - фръъъъъц  Flutter
Голям фен съм на метрото и на трамваите, та ми е чок кеф  Party

Редемче, жив и здрав да е момъка и много да те радва!  Hug
Като каза Валенсия, имам снимки да показвам на Сосчето, хубаво ме подсети  Peace
Докато зацепя какво беше наранха  Joy Че и на портокала така викат, та докато зацепя  Embarassed

# 490
  • Мнения: 14 394
 Hug
Търпеливко чакам ,Шебече за снимките Embarassed

# 491
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Качвам ги, ама са хиляда и  Embarassed  Hug

# 492
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Наздраве, на късмет и на Истанбул на именничките и именниците!   bouquet  bouquet  bouquet
tedizonova, прекрасен разказ и прекрасни снимки!  Hug
23.04 мина, в очакване съм на разказите от първите, които ще посетят новия комплекс /май Виаленд беше ?/

# 493
  • Мнения: 366
http://zeynmagic.com/2013/03/01/ayin-biri-kilisesi/

Това е църквата, но коя е? Замотах се съвсем.

# 494
  • Мнения: 469
Assamaris, за съжаление моята състудентка не ми отговори-за пръв път. Пак ще й пиша.

Общи условия

Активация на акаунт