Бърза и хубава торта?

  • 3 619
  • 5
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 823
Мами помагайте,
Моля ви кажете рецепта за бърза и хубава торта,че утре съпругът ми има рожден ден,та ми се иска да го изненадам.

# 1
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Аз имам 2 бързи и хубави рецепти.
Сметанова торта
Блат:
4 яйца
1 ч.ч.захар
1 ч.ч брашно
1ч.ч смлени орехи
1 бакпилвер
Крем:
1 голяма кофичка заквасена сметана
1 ч.ч пудра захар
1-2 ванилии
Сироп:
1 ч.ч захар
1.5 ч.ч вода

Блата се разрязва на 2, сиропира се и се маже със сметановия крем, слага се втория блат, сиропира се,отново се намазва с крема и се украсява по желание.
Приготвянето на блата, крема и сиропа мисля ченяма нужда от обяснение-по общите правила се приготвят.

Торта с кондензирано мляко
Блат:
5 1йца
1 ч.ч захар
1,5 ч.ч брашно
1 бакпулвер

Сироп:
като предната рецепта, а може и готов компот

Крем:
200гр кр. масло се разбива с 400 гр кондензирано мляко(сладко)

И двете са много вкусни и бързи.
Единствено при сметановия крем- внимзавай да не се втечни сметаната,за целта,серазбива първо сметаната,а като се сгъсти се добавя захарта по малко и не се разбива дълго време.

# 2
  • In transit
  • Мнения: 11 706
 Ето и от мен бърза, лесна  и вкусна торта

КАРАМЕЛОВА ТОРТА

Продукти: 1 пакет бишкоти (савоярди - от италианските), 6 яйца, 1 ч.ч захар, пресен твъд плод или компот по избор, 1 литър прясно мляко, 2-3 ванилии.
Разбиваме яйцата в дълбок съд докато удвоят обема си, слагаме захарта, ванилиите и млякото до получаване на хомогенна смес.
В тава с диаметър около 30 см. разтапяме 1/2 ч.ч захар на котлона до получаване на карамел. Разстиламе го равномерно по дъното на тавата. оставяме 5 мин. да стегне карамела и подреждаме някакъв плод (аз съм я правила с парченца праскови - пресни или изцедени от компот, кайсии, с ананас от компот). Върху плода нареждаме 2 реда бишкоти(те са едни порести, хрупкави леко заоблени и продълговати , като пръстчета). След като наредим бишкотите, изливаме сместта за крем карамела, тя поема в бишкотите. Слагаме тавата в друга малко по-голяма тава с малко вода и печем на водна баня тортата около 1 час или докато леко се позачервят бишкотите с карамела.
Оставя се да изстине (без да махате тавата с водата). След това леко загрявате тавата с тортата на горещ котлон за 1-2 мин, колколото да се отлепи лесно карамела и обръщате във поднос. Ако желаете може да окрасите ссъс сметана или ядки, но и без друга окраса тортата е достаъчно вкусна.

# 3
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Ето и от мен бърза, лесна  и вкусна торта

КАРАМЕЛОВА ТОРТА

Към блата от бишкоти прибавям и целувки - става много сполучливо.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 823
Благодаря момичета,
Рецептите си ги записах вече и  със сигурност ще ги пробвам,но за днешния повод си избрах рецептата на djemma,че ми се струва,че най-малко време ще ми отнеме,а такова нямам сега в излишък.Поздрави:)

# 5
Мерси за рецептите скоро имам ройден ден и ще пробвам с някоя от вашите рецепти.

Общи условия

Активация на акаунт