ФЪН ШУЙ - 10 (класически)

  • 94 868
  • 834
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 019

НЕКА С ПОМОЩТА НА ФЪН ШУЙ ДА ПОСТИГНЕМ ЦЕЛИТЕ, КОИТО СМЕ СИ ПОСТАВИЛИ!

Последна редакция: пт, 27 юли 2018, 13:14 от bubanka

# 1
  • Мнения: 1 110
Здравейте,
от известно време следя тази теми и определено съм на мнение, че фън шуй е цяло изкуство. Предстои ми обзавеждане на ново жилище и ми се иска да привлека повече положителна енергия в новия си дом. За това започнах да следя теми във форумите за фън шуй и да чета разни материали за него. Попаднах на статии написани от специалист по фън шуй в един сайт http://fengshui.newage.bg/, където открих интересна информация за начина на разположение на различните предмети и използването на цветовете. Имам доста цветя,интересно ми е да науча какви растения могат да се отглеждат в различните помещения на жилището? Ще ви бъда благодарна, ако можете да споделите малко информация.  Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 019
feria99, всяко цвете има своите особености. Някои изискват повече грижи, други са съвсем непретенциозни. Кое помещение е подходящо за съответното цвете могат по-добре да ти отговорят в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=713922.0

# 3
# 4
  • Мнения: 1 110
Благодаря, отивам да чета  Peace Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 068
да се похваля почти съм привършила с преместването на спалнята.

Имам въпрос  newsm78 този месец звездата която попада в стаята е 6 а след неделя (05.05.2013) ще бъде 5. Предполагам, че трябва да се преместим преди началото на следващият "китайски" месец.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 019
да се похваля почти съм привършила с преместването на спалнята.

Имам въпрос  newsm78 този месец звездата която попада в стаята е 6 а след неделя (05.05.2013) ще бъде 5. Предполагам, че трябва да се преместим преди началото на следващият "китайски" месец.
Ти всеки месец ли смяташ да местиш леглото?

# 7
  • Мнения: 2 068
не разрбира се  Joy

Имам спомен, че когато някой се нанася в нов дом не трябва да е в период в който годишната звезда
на входната врата е лоша. Това ме накара да мисля, че ще е добре да се преместим преди мецечната 5ца да се е настанила там.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 019
Не трябва да се нанасяме в нов дом когато:
- има 5 на входната врата
- има 5 в тила на дома
- има 3Ша в тила на дома
- има разрушител на годината в тила на дома
Освен това се изчислява дата по ЦМДЦ, което е много сложно и не мога да го обясня в няколко реда и по китайския календар. Денят не трябва да се явява разрушител нито на някой от членовете на семейството, нито на дома. Денят не трябва да бъде с индикатор Закриване и Разрушаване.
От 25.04. до 25.05. има 2 лунни и 1 слънчево затъмнение, а дните между затъмненията са с нестабилна енергия. Не е добре да се предприемат важни неща.

# 9
  • Мнения: 13
Благодаря Ви , Shoshi.
А фонтана от къде да си взема? Не съм от София. Колко време трябва да правя активацията?

# 10
  • Мнения: 2 786
Благодаря Ви , Shoshi.
А фонтана от къде да си взема? Не съм от София. Колко време трябва да правя активацията?

Аз си купих моите фонтанчета от магазин за домашни животни. Simple Smile Малки, компактни и идеята им е животните да пият вода от там. Та си струва да се хвърли един поглед в тия магазини.

# 11
  • Мнения: 2 068
Как се разбира кога могат да се правят тези активации и защо не е подходящо за родените в годината на козата?

# 12
  • София
  • Мнения: 2 019
Няма определен брой активации, които трябва да се направят, при всеки е различно. Фън шуй не е отделна система, а част от триединството небе-земя-човек. Миналата година една клиентка ги прави, но не съм броила след коя активация стана продажбата. За тази година пак съм й дала, защото имат няколко имота за продан, така че мога да засека. При нас стана много бързо, след 2-3 активации, но аз избрах и дата на която да се пусне апартамента за продажба, та дори и неща, които помня от времето когато четях всякакви книги по фън шуй. Ако искате пробвайте – преди да дойде някой на оглед сложете на котлона да ври ябълка с канела, така че ароматът да се разнесе из целия апартамент. Забравих да кажа, че имота трябва да се продава на цена близка до пазарната за момента. Ако цената е много завишена активациите едва ли ще помогнат. Имам приятели, които се опитват да продадат малко блокче с няколко апартамента. Тъй като са го строили както трябва, вложили са качествени материали, себестойността излиза доста висока. Приятелката ми казва, че след активация веднага идват клиенти, но като чуят цената се отказват.

Как се разбира кога могат да се правят тези активации и защо не е подходящо за родените в годината на козата?
Активациите са по Ци Мен Дун Дзя и се научава как да се намират. 11.05. е ден на бика, а той се сблъсква с козата, т.е. явява се личен разрушител на хората родени в годината на козата. Ако е наложително да се направи активация в този ден, и има такъв човек в дома, нека излезе по време на активацията.

# 13
  • Мнения: 13
Благодаря Ви , Shoshi.
А фонтана от къде да си взема? Не съм от София. Колко време трябва да правя активацията?

Аз си купих моите фонтанчета от магазин за домашни животни. Simple Smile Малки, компактни и идеята им е животните да пият вода от там. Та си струва да се хвърли един поглед в тия магазини.

Благодаря  Peace

# 14
  • Мнения: 0
Здравейте на всички! От скоро се интересувам от ФШ и се радвам, че тук може да обменяме опит. Това е скица на дома, в който живеем с приятеля ми от скоро. Под наем сме и не мога да правя основен ремонт на жилището. Бих искала да помоля онези от Вас, които са по на "Ти" с ФШ, да ми дадат съвет кое къде трябва да бъде, кое трябва да премахнем или купим, в какви цветове трябва да бъде. Ще бъда изключително благодарна на онези от Вас, които успеят да го направят.


Общи условия

Активация на акаунт