ФЪН ШУЙ - 10 (класически)

  • 94 912
  • 834
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 0
Това пък ми е още по-сложно...

# 17
  • София
  • Мнения: 2 019
Това пък ми е още по-сложно...
Още по-сложно от кое? Това е една от основните школи на фън шуй. Ако искате някой да Ви помогне с подреждането на дома, обърнете се към интериорните дизайнери. Главната задача на фън шуй е да се намери място с много полезна енергия. Аналогично, в закрити помещения се търсят местата с хубава енергия и се избягват тези с лоша. Главния инструмент на фън шуй е КОМПАСА. От изключително значение е разположението на дома в пpостpанството, фактора виме и не на последно място - човешкия фактор. Едва тогава могат да се правят някакви анализи и изводи за съответното жилище.

# 18
  • Мнения: 2 068
Това пък ми е още по-сложно...

Само виж  Ци Мен Дун Дзя .......... ooooh! мисля че това никога няма да го разбера.
Да не говорим, че и информация няма.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 019
Няма нищо сложно. Ако се прочете внимателно алгоритъма и се опитате да го приложите стъпка по стъпка, ще се получи.
Ци Мен Дун Цзя също не е трудно ако има кой да ви обясни. Сложността идва оттам, че са нужни добри познания по фън шуй и китайска астрология. Все пак трябва да има някаква последователност в усвояването на знанията.

# 20
  • Мнения: 223
А какво е "факторът виме", Шоши, за първи път чувам?
Картината на първата страница е много красива Simple Smile.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 019
Със сигурност не го чуваш за първи път. В Сан Юан не ни интересува само пространството, т.е. в какво направление е ориентирана фасадата, а и в кой период е построен домът - времето. Освен това звездите от наталната карта, въпреки че не се променят, ще имат различно значение в различните периоди. Също така влияние оказват и годишните и месечните звезди. За това всяка година се прави анализ на дома, т.е. времето е от огромно значение.

# 22
  • Мнения: 134
shoshi Благодарско за обещанието:)   bouquet Hug  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 091
Иска ми се да ви чета...

# 24
  • При децата ми
  • Мнения: 6 044
А какво е "факторът виме", Шоши, за първи път чувам?
Картината на първата страница е много красива Simple Smile.

Точно тази картина ми стои на десктопа на лаптопа. Може и смешно да ви прозвучи, но винаги, когато я сменя с друга и все нещо почва да куца. Simple Smile BlushCrazy
Благодаря Ви , Shoshi.
А фонтана от къде да си взема? Не съм от София. Колко време трябва да правя активацията?

Аз си купих моите фонтанчета от магазин за домашни животни. Simple Smile Малки, компактни и идеята им е животните да пият вода от там. Та си струва да се хвърли един поглед в тия магазини.

Благодаря  Peace
За какви фонтанчета става въпрос?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 019
Става въпрос за обикновен стаен фонтан. В китайската метафизика активации се правят с фонтан, вентилатор, свещ или някакъв предмет, който извършва постоянни движения. Целта е да се раздвижи енергията в определен сектор.

# 26
  • Мнения: 2 786
Да, такива малки фонтанчета. Аз си купих две от магазин за домашни животни. Водата се стича в няколко посоки и се върти една и съща вода с помпичка, което е хубаво. Недостатъкът е, че често се замърсяват тръбичката и моторчето (явно водата не е много чиста или се натрупва прах) и горе-долу на 3 седмици трябва да го почиствам.
Иначе са предназначени за домашните животни да пият вода от там, но са идеални за активации.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 019
Хубаво е фонтана да не е съвсем малък и водата трябва да се стича в една посока, навътре към стаята.

# 28
  • При децата ми
  • Мнения: 6 044
Хубаво е фонтана да не е съвсем малък и водата трябва да се стича в една посока, навътре към стаята.

Аз пак да питам. Blush Как се определя къде точно да се сложи този фонтан и какво ще рече "навътре към стаята" да тече водата?

# 29
  • София
  • Мнения: 2 019
Как се определя къде точно да се сложи този фонтан

Най-лесния отговор на този въпрос е – да се обърнеш към специалист, който да ти посочи точното място и време за включване на фонтана. Ако искаш да се научиш как да определяш мястото сама, най-краткия път е, като научиш Ци Мен Дун Дзя. Там обикновено активациите са правят за час и половина и не е нужно да се съобразяваш с допълнителни неща. Друг вариант е да използваш водните формули. За целта обаче ти трябва освен да научиш самите формули, да имаш допълнителни знания. Примерно, дори мястото да е подходящо от гледна точка на дадена формула, трябва на първо място да се отчете директен-индиректен дух, и след това в сектора да няма водна 5 в наталната карта на жилището. Това предполага да знаеш летящите звезди (освен да построиш картата, да знаеш и принципа за разпределение на енергиите). След това да избереш подходящото време за включване на фонтана – не трябва да има годишна или месечна 5 в сектора, не трябва да има годишна или месечна 5 в тила, в тила не трябва да има разрушител на годината и годишно или месечно Ша, денят не трябва да е личен разрушител на човека и т.н. Също така не трябва да има Ша в околната среда в направлението на сектора, в който искаш да включиш фонтана. И ако задълбаем още повече, има сектори според хороскопа на човек, в които не е желателно да има фонтан.

какво ще рече "навътре към стаята" да тече водата?
Има фонтани, при които се върти едно топче и под него водата се стича във всички посоки. С такъв фонтан няма как да насочиш водата да се стича навътре към стаята. Ако има само една струя, можеш да завъртиш фонтана така, че водата да тече към вътрешността на стаята, а не към външната стена.

Общи условия

Активация на акаунт